Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

kas

Original poster
Rookie
Σεπτ. 27, 2010
34
0
0
33
Aθηνα
καλημερα παιδια..οπως λεει και ο τιτλος σκεφτομαι την αγορα μαρσπιεδων του ΣΤ..εδω σε αντιπροσωπιες κλπ το κοστος ειναι αρκετο (260 περπου+βαψιμο+τοποθετηση)..στο ebay που εκανα μια αναζητηση βρηκα αυτους
( Link ΕΔΩ )
αλλα δεν ξερω καπου κολλαω (ισωςς επειδη δεν ειναι γνησιοι)...τι λετε..?
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Επεξεργάστηκα το post σου για να φαίνεται καλύτερα το link του ebay.

Έχεις δίκιο σε αυτά που γράφεις, τόσο περίπου κοστίζουν τα γνήσια μαρσπιέ του ST, ίσως και λίγο παραπάνω αν πεις ότι αγοράζεις και το γνήσιο κιτ τοποθέτησης. Για τα ιμιτασιόν πολυεστερικά μαρσπιέ που προτείνεις, έχεις δεις πόσα μεταφορικά ζητάει ο Άγγλος; 93+58=151 στερλίνες ή 170~180 ευρώ. Προσωπικά δε θα έκανα τον κόπο να παραγγείλω αυτό το ανταλλακτικό από το εξωτερικό, καλύτερα το original και ας ήταν και μεταχειρισμένο (στα ίδια περίπου λεφτά).
 

kas

Original poster
Rookie
Σεπτ. 27, 2010
34
0
0
33
Aθηνα
και παλι υπαρχει διαφορα στην τιμη(κανα 100ρικο).(με 170 ευρω ερχονται)...τωρα για μεταχειρισμενα θελει πολυ ψαξιμο για να βρεις.
 

nikos23

New member
Jul 4, 2010
91
0
0
40
KIATO
Eπειδή ψάχνω κι εγώ για τα πλαΙνά μαρσπιέ και μόλις τώρα μου είπαν 270 ευρω απο την αντιπροσωπεία θα στείλω email στο ebay να δω αν είναι τα γνήσια.. Πάντως είναι πολλά τα λεφτά γιατι με βάψιμο και τοποθέτηση θα ανέβει πολύ η τιμή.
 

AndreasA

Hero Member
Jan 20, 2011
2,886
0
0
άρης
κι εγω 280 τα πειρα αλα δεν πειρα τα κλιπς τοποθετισης γιατι δεν ηθελα να τρυπισω το αμαξι!!! πραγματικα αλλαζει ολο το αμαξι!!!ασε που χαμηλωνει και 3 ποντους στο πλαι!!!! για μενα μονο γνησια!!!!
 

mananinos

Newbie
Oct 28, 2012
3
0
0
καλησπερα παιδια ηθελα και εγω σπιλερ αλλα στην χαλκιδα στη ford μου ειπαν 360 χωρισ να ειναι βαμενα. 100ε ακομα για να τα βαψουν ποια αντιπροσοπια τα δινει 260?
 

StuparArt

Hero Member
May 9, 2010
3,325
0
0
43
www.youtube.com
Είσαι ο καλύτερος ;D  Μετά από το νούμερο που πείρες τα 360€ σιν το βάψιμο …. είναι φυσιολογικό τα 260€ να σου φαίνονται τζάμπα πράγμα giggle giggle
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Συνήθως οι αντιπροσωπείες δεν κάνουν εκπτώσεις, οπότε θα πρέπει να ρωτήσεις σε μαγαζί εκτός αντιπροσωπείας με ανταλλακτικά Ford για να πάρεις καλύτερη τιμή. Και μετά να πας σε φανοποιό για να σου τα βάψει και να τα τοποθετήσει.
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
kostg said:
Συνήθως οι αντιπροσωπείες δεν κάνουν εκπτώσεις, οπότε θα πρέπει να ρωτήσεις σε μαγαζί εκτός αντιπροσωπείας με ανταλλακτικά Ford για να πάρεις καλύτερη τιμή. Και μετά να πας σε φανοποιό για να σου τα βάψει και να τα τοποθετήσει.
του έχουν κάνει και έκπτωση Κώστα
412e έχουν λιανική με φπα

δυστηχώς έχουν ψηλά την τιμή τους....
εγώ τα αγόρασα από τρακαρισμένο 100e και τα έβαψα και τα τοποθέτησα με 150e
συνολικά 250e
 

JimClark

Pro Member
Jul 7, 2011
446
3
18
44
Πατρατσέλλα
cartalk.gr
Μοντέλο
MK6 ST
Αλήθεια που μπορούμε να προμηθευτούμε μεταχειρισμένα τα καπάκια που βγαίνουν πολύ εύκολα, στα πλαινά μαρσπιέ, τα 4 που καλύπτουν τη θέση του γρύλλου; Είμαι ήδη χωρίς 3...  redface

Για νέα ούτε λόγος, κανα 60άρι βαμμένα στη φορδ, καλύτερη τιμή που βρήκα ήταν 90 ευρώ η τριάδα άβαφτα. Καμια ιδέα; Οι θεσ/νικείς ιδίως;
 

Aggelos Mpa

Member
May 10, 2010
182
2
0
40
Γεια σας λεβεντες... βρηκα αυτα στο ebay
http://www.ebay.co.uk/itm/FIESTA-ST-TYPE-SIDESKIRTS-FOR-MK6-3-DOOR-FORD-FIESTA-/291066164753?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item43c4e53611
αξιζουν λετε να τα παρω?
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Κοίταξε Άγγελε, θέλει και 62 ακόμα λίρες μεταφορικά, το προϊόν είναι ιμιτασιόν (fiberglass) και χωρίς τα καπάκια για το γρύλο. Η απόφαση δική σου.
 

Aggelos Mpa

Member
May 10, 2010
182
2
0
40
εχει παρει καποιος το κιτ τοποθετησεις? αν ναι τι περιεχει? εχει και οδηγο που θα κανει καποιος της τρυπες? και ποσο κοστιζει περιπου? αν και η καλυτερη λυση νομιζω ειναι παμπριζοκολλα.
 

Mike_ktlp

Rookie
Mar 1, 2015
25
0
0
31
Κοζάνη
Εμένα μου λείπει το δεξί μετά που ένας με ένα παπάκι γλίστρησε σε μια στροφή και το αμάξι μου ήταν παρκαρισμένο με αποτέλεσματο μηχανάκι να συρθεί στην άσφαλτο και να πέσει πάνω στο μασπιε.  . . Αν έχει κάνεις το δεξί μασπιε
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread