Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

moican

Original poster
Hero Member
Σεπτ. 13, 2010
2,642
2
0
37
Κοιτούσα για αλουμινενιες πεταλιέρες και μπορω να πω πως καποιες μου εκαναν ιδιαιτερη εντυπωση!εχει τοποθετησει κανεις απο εσας κατι τετοιο;επίσης,οποιος γνωριζει, αυτες ειναι βιδωτες(αρα κανεις τρυπες στα πενταλ) ή ειναι με κάποιο ειδος σφυκτηρα;
 

m@kro

Maniac Member
May 11, 2010
4,440
56
48
43
Βόλος
εγώ που είχα τις sparco στο δικό μου τις είχα βιδωτές και πιστεύω είναι καλύτερες από αυτές με τον σφιγκτήρα...
 

moican

Original poster
Hero Member
Σεπτ. 13, 2010
2,642
2
0
37
γενικοτερα αξιζει το πραμα ή οχι;αλλαζει καθολου η αισθηση του πατηματος;
 

moican

Original poster
Hero Member
Σεπτ. 13, 2010
2,642
2
0
37
σε τιμες ποικιλουν... ξεκινανε απο 7-8ευρω και πανε και σε 3ψηφιο νουμερο!
 

vasilisfiesta

Hero Member
Nov 13, 2010
1,027
0
0
35
Εγω εχω παρει απο το καρφουρ πεταλιερες wrc.. :p
25ε τις ειχα παρει.Το φρενο και ο συμπλεκτης ειναι με βιδες και το γκαζι με σφυκτηρα.Το συμπλεκτη τον εβγαλα βεβαια γιατι οταν τερματιζε τρυπαγε τη μοκετα η μια βιδα,την ειχα κοψει οσο πηγαινε αλλα και παλι τρυπαγε..Κατα τα αλλα ειναι θεμα συνηθειας!

Αν παρεις ομως προσεχε πως θα ειναι γιατι δεν ταιριαζουν καθολου πανω στα πεταλια και ειναι και ψευτικες..αυτες στο εμποριο εννοω!
 

m@kro

Maniac Member
May 11, 2010
4,440
56
48
43
Βόλος
για μένα αξίζει γούστα είναι αυτά. αλλά όταν με το κάλο αποφασίσεις να βάλεις να κοιτάξεις να έχουν αρκετό λάστιχο οι πεταλιέρες για να μην γλιστρά το παπούτσι σου.
 

PanosWhite

Hero Member
May 11, 2011
2,373
0
36
vasilisfiesta said:
Εγω εχω παρει απο το καρφουρ πεταλιερες wrc.. :p
25ε τις ειχα παρει.Το φρενο και ο συμπλεκτης ειναι με βιδες και το γκαζι με σφυκτηρα.Το συμπλεκτη τον εβγαλα βεβαια γιατι οταν τερματιζε τρυπαγε τη μοκετα η μια βιδα,την ειχα κοψει οσο πηγαινε αλλα και παλι τρυπαγε..Κατα τα αλλα ειναι θεμα συνηθειας!

Αν παρεις ομως προσεχε πως θα ειναι γιατι δεν ταιριαζουν καθολου πανω στα πεταλια και ειναι και ψευτικες..αυτες στο εμποριο εννοω!

φιλε πήρα και εγώ αυτές ακριβώς αλλα δεν βίδωναν οι βίδες....κάποια στιγμή τις έβαλα και όταν πάτησα 3-4 φορες το γκάζι ξέσφιξαν και έφυγαν και μου την έσπασαν και τώρα έχω αφήσει γυμνά τα πετάλια μέχρι να βρω τι να βάλω.
 

vasilisfiesta

Hero Member
Nov 13, 2010
1,027
0
0
35
PanosWhite said:
φιλε πήρα και εγώ αυτές ακριβώς αλλα δεν βίδωναν οι βίδες....κάποια στιγμή τις έβαλα και όταν πάτησα 3-4 φορες το γκάζι ξέσφιξαν και έφυγαν και μου την έσπασαν και τώρα έχω αφήσει γυμνά τα πετάλια μέχρι να βρω τι να βάλω.

Πανο εχεις δικιο,ουτε εμενα βιδωναν,τωρα το θυμηθηκα..
Πηγα και πηρα αλλες βιδες και μπηκαν μια χαρα. ok234
 

PanosWhite

Hero Member
May 11, 2011
2,373
0
36
Φιλε δηλαδή σου κουμπώσαν κανονικά έσφιξαν καλά ? δεν κουνιούνται? γιατί από ότι θυμάμαι δεν ήταν και ότι καλύτερο.Αν είναι να πάω να πάρω βίδες να τα βάλω.
 

moican

Original poster
Hero Member
Σεπτ. 13, 2010
2,642
2
0
37
δεν εχω δει τις τρυπες τους αλλα αν παρεις λεπτοτερες και τις βαλεις "περαστες" και κοτσαρεις και ενα παξιμαδι, εισαι κομπλε!
 

christos pap

Hero Member
Σεπτ. 25, 2010
988
0
0
32
Οι μονες πεταλιερες που εχουν τελεια εφαρμογη και εμφανιση ειναι οι εργοστασιακες..!!
το μονο κακο ειναι ο,τι ειναι λιγο ακριβουτσικες...αλλα αξιζουν!
 

PanosWhite

Hero Member
May 11, 2011
2,373
0
36
οι εργοστασιακές ? τι εννοείς dld ?  τα πλαστικά τα maura?  πουλάνε στην αντιπροσωπεία "πεταλιερες" ford? ποσο πάνε ?Έχεις καμια photo η κάτι τέτοιο?
 

christos pap

Hero Member
Σεπτ. 25, 2010
988
0
0
32
αξεσουαρ της ford για το fiesta πεταλιερες αλουμινιου!!!
αν βρω φωτο θα την ανεβασω...
δεν της φοραω εγω αλλα εχω δει απο κοντα σε αλλο φιεστα και ειναι τελειες!!!
 

moican

Original poster
Hero Member
Σεπτ. 13, 2010
2,642
2
0
37
ωραιες ειναι!αυτες ειναι στανταρ στο motosport νομιζω!
 

Nos7

Administrator
Moderator
Elite Member
MK7
May 9, 2010
8,942
27
48
40
ΠΕΙΡΑΙΑΣ CITY-ΓΑΛΑΤΣΙ
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK7
σωστος....ειναι στανταρ στο motorsport και το ειχε και καποιο πακετο αλλα δεν θυμαμαι πιο το οποιο το ειχα παρει και τις ειχε μεσα ;)
 

AndreasA

Hero Member
Jan 20, 2011
2,886
0
0
άρης
Ετσι ακριβως μοικαν!! καλα τα λες!! θα συμφωνισω και με τον Χρηστο πιο πανω που λεει οτι τα γνησια ειναι και πιο ωραια!!
 

vasilisfiesta

Hero Member
Nov 13, 2010
1,027
0
0
35
PanosWhite said:
Φιλε δηλαδή σου κουμπώσαν κανονικά έσφιξαν καλά ? δεν κουνιούνται? γιατί από ότι θυμάμαι δεν ήταν και ότι καλύτερο.Αν είναι να πάω να πάρω βίδες να τα βάλω.
Ναι κουμπωσαν μια χαρα.Απλα πρεπει να βαλεις το σωστο μεγεθος βιδας και εισαι οκ..
 

grg019

Hero Member
May 17, 2010
2,955
0
0
41
Veria
moican said:
Κοιτούσα για αλουμινενιες πεταλιέρες και μπορω να πω πως καποιες μου εκαναν ιδιαιτερη εντυπωση!εχει τοποθετησει κανεις απο εσας κατι τετοιο;επίσης,οποιος γνωριζει, αυτες ειναι βιδωτες(αρα κανεις τρυπες στα πενταλ) ή ειναι με κάποιο ειδος σφυκτηρα;
Φιλε μου εχω βαλει εγω (αυτες που ποσταρε πιο πανω ο nos) στην αντιπροσωπεια. ΔΕΝ τρυπας τιποτα ΔΕΝ βιδωνεις τιποτα! Βγαινει το μαμα πενταλ (αυτο το μαυρο) και στην θεση του κουμπωνει αυτο. Οσο αφορα αν γλυστραει δεν θα το ελεγα, σπανια! Τις φοραω 2,5 χρονια και ειμαι πολυ ευχαριστημενος. Αν θες να βαλεις κατι καλο γνωμη μου παντα βαλε αντιπροσωπειας! Αν το βαρεθεις τα βγαζεις και βαζεις τα μαμα χωρις ταλαιπωρια και τρυπες ή βιδες και σφυχτηρακια εκει κατω
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread