Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

moican

Original poster
Hero Member
Σεπτ. 13, 2010
2,642
2
0
37
ρε παιδια, εκανα μια συνηθισμενη διαδρομη σημερα 30χλμ... στη μιση διαδρομη(και παραπανω) πηγαινα λαου λαου με καμια 60αρα!αρχισα και το παταγα μετα 2ες και 3ες κοφτη και ακουγονταν ενα απαλο σφυριγμα απο μπροστα δεξια... εξωτερικη θερμοκρασια 7βαθμοι... δεν μου το χε ξανακανει!εχει κανεις υπ'οψιν του τιποτα;
 

moican

Original poster
Hero Member
Σεπτ. 13, 2010
2,642
2
0
37
moican said:
ρε παιδια, εκανα μια συνηθισμενη διαδρομη σημερα 30χλμ... στη μιση διαδρομη(και παραπανω) πηγαινα λαου λαου με καμια 60αρα!αρχισα και το παταγα μετα 2ες και 3ες κοφτη και ακουγονταν ενα απαλο σφυριγμα απο μπροστα δεξια... εξωτερικη θερμοκρασια 7βαθμοι... δεν μου το χε ξανακανει!εχει κανεις υπ'οψιν του τιποτα;
εκανα μια βολτα σημερα και τελικα αυτος ο ηχος μαλλον προερχεται απο την μηχανη.... γιατι εκανε ενα σφυριγματακι στα ψηλα που λογικα ή προερχεται απο τους ιμάντες  ή γενικοτερα απο τα μηχανικα μέρη την στιγμη που δουλευουν στο τερμα... αν ήταν κανα ρουλεμαν θα εκανε θόρυβο όσο ανεβαιναν τα χιλιομετρα όχι όσο ανεβαινουν οι στροφες!ισα ισα που ακουγεται(αλλα το αυτι του ιδιοκτητη τα ακουει ολα)... οπότε δεν πρεπει να ναι κατι σημαντικο και τσαμπα να ανυσηχησα!ίσως να το ακουσα χθες πρωτη φορα γιατι δεν ειχα ουτε μουσικη στο αμαξι και ηταν πολυ ησυχα έξω!
 

Nos7

Administrator
Moderator
Elite Member
MK7
May 9, 2010
8,942
27
48
40
ΠΕΙΡΑΙΑΣ CITY-ΓΑΛΑΤΣΙ
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK7
    • Administrator
    • Moderator
  • #3
οπως ειπες και εσυ ο ιδιος μαλλον δεν ειναι κατι ανυσηχητικο απλα θα το ακουσες επειδη δεν ειχες μουσικη και ηταν ησυχα εξω!!!
 

Alekoukos_FF

Rookie
Nov 8, 2010
31
0
6
38
Καλησπέρα παιδες!Τωρα τελευταια το fiestaki μου κανει ενα περιεργο θορυβο αποο τα λουρια! Δεν βρηκα κατι αναλογο στο forum!Οταν ειναι ζεστο κυριως και δουλευει ρελαντι κανει κατι σαν σφιριγμα!! Μουυυυυυυυυυυυυυ!!!!
Και μουυυυυυυυυ σπαει τα νευρα!!!  teaseΞερει κανεις τι μπορει να ειναι??Να ανησυχω????
 
Jul 16, 2011
123
0
0
Athina
Τον ιδιο ηχο ακουγα κ εγω πριν μια εβδομαδα απ το ιδιο σημειο που περιγραφεις οταν ηταν ζεστο το αμαξι κ ρελαντι με αποτελεσμα να το παω στη Ford γτ μου ειχε σπασει τα νευρα...Μου ειπαν οτι ειναι ενα λαστιχακι απο τη τροπμα νερου..Μου ειπαν να παρω ενα υγρο BW-40 γτ τους ειχε τελειωσει κ με ενα πολυ λεπτο σωληνακι να φτασει στη τρομπα κ να το λυπανω!!!Οντως απο εκει ηταν κ τωρα ολα οκ...Πηγαινε κ εσυ στη Ford να το επιβεβαιωσεις...Δεν ειναι κτ ανησυχιτικο!!!
 

karebe

New member
Dec 15, 2011
83
0
0
συνηθως η αντλια νερου τα κανει κατι τετοια αν εχει εγγυηση αντικατάσταση
 

djmims

Rookie
Feb 25, 2015
13
0
0
36
Athens
Παιδια εχω κι εγω παρομοιο προβλημα, δεν ξερω βεβαια αν ειναι το ιδιο.
Μολις βαζω μπροστα το αυτοκινητο για τα 2 περιπου πρωτα χιλιομετρα οταν ειναι στις 1500 στροφες περιπου απο μπροστα δεξια σφυραει σαν τρελο !
Μετα ολα μια χαρα δεν ακουγεται απολυτως τιποτα απ`οτι εχω πατρατηρησει.
Το προβλημα ειναι μονιμο,  εχει κανενας καμια ιδεα ???
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread