Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

TEO-S

Original poster
Member
Jun 3, 2010
128
0
16
Μοντέλο
MK6
Μιας και έχω αρχίσει μια ¨ανακαίνιση", θα ήθελα να ρωτήσω που μπορώ να βρώ πατάκια σας τα παρακάτω.


Θα ήθελα μαύρα με clips και να είναι μόνο για το fiestaki και όχι για όλα τα αυτοκίνητα και κυρίως όχι λαστιχένια.
όλα αυτά που βρίσκω είναι για δεξιοτίμονα.
 

pt1986

Pro Member
Jul 5, 2013
446
3
18
37
thabibikas said:
Μιας και έχω αρχίσει μια ¨ανακαίνιση", θα ήθελα να ρωτήσω που μπορώ να βρώ πατάκια σας τα παρακάτω.


Θα ήθελα μαύρα με clips και να είναι μόνο για το fiestaki και όχι για όλα τα αυτοκίνητα και κυρίως όχι λαστιχένια.
όλα αυτά που βρίσκω είναι για δεξιοτίμονα.
εδω φιλε http://fordvasilakis.gr/index.php?id_product=70&controller=product πιο καλα που ειναι σε ελληνικο σιτε
 

TEO-S

Original poster
Member
Jun 3, 2010
128
0
16
Μοντέλο
MK6
σε ευχαριστώ πολυ!
εάν δείτε και κάτι ποιο σκούρο θα το προτιμούσα.

Συγχώνευση διπλών μηνυμάτων:[time]1439532374[/time]
Υπάρχει επίσης το footrest? Μπορεί να μπει στο mk6?
 

Ximiki Veltiosi

Pro Member
May 30, 2014
483
1
0
44
Αθηνα
πηγαινε σε ενα ταπετσερη και παρηγγειλε ενα σετ οπως το θες(χρωμα , ποιτητα, ραφες,κλπ). Εγω τα εφτιαξα σε ανθρωπο που εμπιστευομαι χρονια κ κανει αυτη τη δουλεια και μου εκανε μεχρι και ειδικη κοψη για το "παπαρακι"-στοπερ που βρησκεται κατω απο το γκαζι.Το κοστος κυμαινεται αναλογως προδιαγραφων(τι θα διαλεξεις απο αυτα που προανεφερα) απο 35-55ευρω ολα και τα 4(μπρος πισω) με στηριξη βελκρου η και με κλιπς οπως το θες.
 

TEO-S

Original poster
Member
Jun 3, 2010
128
0
16
Μοντέλο
MK6
Μπορείς όταν έχεις χρόνο να βάλεις μία φώτο και από τα δικά σου?
 

Nikol@r@s

Administrator
Staff member
Moderator
Mar 28, 2012
773
46
28
19
Αθήνα
    • Administrator
    • Moderator
  • #7
Παρατήρησα ότι του οδηγού έχε μία τρύπα,έχετε να προτείνετε κάτι σε πατάκια?Θα με ενδιέφεραν πατάκια μαύρα με μπλε περίγραμμα και σήμα της Ford(αν κυκλοφούν τέτοια)!!
 

manos.m

Administrator
Hero Member
Mar 22, 2015
1,281
47
48
33
Νέο Ηράκλειο
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK6.5
Θέλω και εγώ πατάκια γιατί έχω κάτι πλαστικά σαν φορτηγού. Βολικά γιατί καθαρίζουν εύκολα αλλά άσχημα είχα ψάξει ebay αλλά πάνε πάνω απο 70€ δεν είχα βρει κάτι ωραίο και καλό..
 

The Ace

Hero Member
Vip Team
Nov 20, 2015
1,311
182
63
50
Αθήνα
Από όσο ξέρω τα αυθεντικά της Ford κάνουν 40 και 60 ευρώ (απλό και premium βελούδο αντίστοιχα), δεν σας κάνουν αυτά ? Κουμπώνουν στις αναμονές που υπάρχουν στο πάτωμα, έχουν ανάγλυφο, είναι αρκετά ανθεκτικά, και ταιριάζουν χρωματικά και με το σαλόνι....
 

TEO-S

Original poster
Member
Jun 3, 2010
128
0
16
Μοντέλο
MK6
Πηρα ιδια σχεδον με αυτα στο αρχικο post με 30ε απο ένα μαγαζακι στην θηβών.  έιναι μόλις στριβεις για περιστερι απο λεωφορο αθηνων. για διευθυνση pm
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Για το mk6 τα απλά πατάκια (μοκέτα - τετράδα) κοστίζουν γύρω στα 30 ευρώ. Με τα κλιπς στερέωσης στη θέση του οδηγού.
Τα μονόχρωμα βελούδινα ξεκινάνε από 60 ευρώ η τετράδα και αν έχουν ραφές διαφορετικού χρώματος ξεπερνάνε το 100αρικο...
 

Ximiki Veltiosi

Pro Member
May 30, 2014
483
1
0
44
Αθηνα
υπαρχει και στη Μεσογειων χαμηλα μετα Ερρικος Ντυναν δεξια μαγαζι με ταπετσαριες καλλυματα που εχει πατρον απο ολα τα εργοστασιακα πατακια και στα φτιαχνει σε μηχανη κατα παραγγελια με οτι ραφη θες, logo , velcro η κουμπωμα και φυσικα ποιοτητα μοκετας. Η τιμη ξεκιναει απο 35 ευρω η 4αδα και ανεβαινει
 

Nikol@r@s

Administrator
Staff member
Moderator
Mar 28, 2012
773
46
28
19
Αθήνα
kostg said:
Για το mk6 τα απλά πατάκια (μοκέτα - τετράδα) κοστίζουν γύρω στα 30 ευρώ. Με τα κλιπς στερέωσης στη θέση του οδηγού.
Τα μονόχρωμα βελούδινα ξεκινάνε από 60 ευρώ η τετράδα και αν έχουν ραφές διαφορετικού χρώματος ξεπερνάνε το 100αρικο...

Έχει το ΜΚ6 κλιπς στερέωσης?
 

Nikol@r@s

Administrator
Staff member
Moderator
Mar 28, 2012
773
46
28
19
Αθήνα
Τις τρύπες τις έχει κι εμένα, κανονίκα δεν θα έπρεπε να έχει τοποθετημένες βάσεις που κουμπώνουν τα πατάκια(Για Οδηγό-Συνοδηγό)?
 

angel s

Pro Member
Apr 30, 2013
894
0
16
33
Athens
Οι βάσεις πανε μαζι με τα πατακια. Στο τελείωμα εκει που τελειώνει το η μοκετα εχει δυο σημεία κομμενα σαν π που εκει βιδωνουν οι βασεις ωστε να κουμπώσει και το πατακι. Οι βασεις ειναι σαν λαμακια.
Αυτό που δεν γνωρίζω ειναι οτι αν σε ολα τα μοντέλα εκει σημεία να μπουν οι βασεις.
 

Nikol@r@s

Administrator
Staff member
Moderator
Mar 28, 2012
773
46
28
19
Αθήνα
Το δικό μου έχει τα κοψίματα που λες άρα θα παίρνει και τις βάσεις!!Άρα να πάω προς αντιπροσωπεία μεριά ή σε αυτό στην Μεσογείων?
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Οι βάσεις πάνε μαζί με τα γνήσια όμως. Ότι άλλο φτιαχτό και να πάρεις δεν νομίζω να τις έχει...
 

TEO-S

Original poster
Member
Jun 3, 2010
128
0
16
Μοντέλο
MK6
Τα δικά μου ειναι με κρατς απο κάτω για να μην γλυστρανε.
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread