Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

The Ace

Hero Member
Vip Team
Nov 20, 2015
1,314
183
63
50
Αθήνα
Πως να ξεκινήσεις ? Μεταχειρισμένο diesel 10ετίας, εισαγωγής, άρα τα 138Κ χλμ είναι κατά πάσα πιθανότητα τα διπλά ή και τα τριπλά, και χωρίς να το έχεις δει μηχανολογικά. Το πας σε μια αντιπροσωπεία, το αφήνεις 1-2 μέρες, και τους λες να το κοιτάξουν πάνω, κάτω, δεξιά, αριστερά και διαγώνια, να βρούνε ιστορικό, αν μπορούν να βρουν πότε έγιναν και ποια services, να σου κάνουν ένα πλήρη έλεγχο και να σου δώσουν λίστα με εργασίες και ανταλλακτικά που θα χρειαστεί. Το ότι θα κάνεις ένα γερό service (το "μεγάλο" του συγκεκριμένου είναι στα 120Κ χλμ ?) είναι δεδομένο.

Αυτά, και να ελπίζεις να μην σου βγάλει τίποτα χοντρό, γιατί τότε τα 2500€ θα είναι το μικρότερο ποσό που θα χρειαστεί να δώσεις...
 

mixail7ovits

Newbie
Jan 9, 2018
2
0
0
Καλησπέρα παιδιά. Είμαι ο Μιχάλης από Αθήνα και ο πρωτος κάτοχος του fiesta MK8 1.5 ντίζελ 120hp στην Ελλάδα.
 

giannhsmls

Newbie
Jan 10, 2018
1
0
0
Καλησπερα στην ομαδα,καλη χρονια σε ολους καιι με λενε Γιαννη ειμαι 24 χρονων και πολυυυυ τρελαμενος :p με το νεο fiesta st line 1.0 ecoboost 140hp. Ειμαι ενα βημα πριν απο την αγορα του συγκεκριμενου οχηματος καθως σκεφτομαι αν θα ειναι οντως τοσο αξιοπιστο οσο η τσιμπημενη τιμη του. Θα ηθελα να ακουσω αποψεις απο κατοχους του. Ευχαριστω εκ των προτερων!
 

TZANNSPY

Rookie
Dec 23, 2017
13
0
1
Με το καλο η αγορα του... Για αξιοπιστια κτλ περιμενε καποιον παλιοτερο κατοχο...
 

elkoron7

Newbie
Dec 2, 2017
4
0
1
Καλησπέρα και καλή χρονιά!!
Είμαι ο ευτυχισμένος κάτοχος (και λίγα λέω) ενός ΜΚ 7,5 Ecoboost 100hp και χαιρετίζω τους συνοδοιπόρους του Forum!!
 

vagelisrc

Hero Member
Rookie
Aug 16, 2017
20
0
0
Καλησπέρα,
Θα ηθελα να ρωτήσω γιατί δεν μπορώ να έχω πρόσβαση σε κάποιες ενότητες? Όπως πχ στις αγγελίες?

Ευχαριστώ.
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
vagelisrc said:
Καλησπέρα,
Θα ηθελα να ρωτήσω γιατί δεν μπορώ να έχω πρόσβαση σε κάποιες ενότητες? Όπως πχ στις αγγελίες?

Ευχαριστώ.
Καλησπέρα
οι αγγελίες είναι κλειδωμένες όπως και κάποιες άλλες ενότητες.Θα ξεκλειδώσουν μόλις ολοκληρώσεις τα 50posts
 

vagelisrc

Hero Member
Rookie
Aug 16, 2017
20
0
0
Ευχαριστώ για την πληροφορία, αλλά τι να κάνω, να κάθομαι να γράφω random post αφού με καλύπτουν οι απαντήσεις που δίνετε και λύνονται οι απορίες μου?
 

Nos7

Administrator
Moderator
Elite Member
MK7
May 9, 2010
8,942
28
48
40
ΠΕΙΡΑΙΑΣ CITY-ΓΑΛΑΤΣΙ
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK7
εχουμε αρκετα θεματα ωστε να μπορεσεις να γραψεις οπως http://www.fiestamaniacs.gr/forum/http://fiestamaniacs.gr/phpbb5/viewforum.php?f=0.0 σε αυτη την ενοτητα ;)
 

Vasilispliat

Newbie
Feb 4, 2018
5
0
0
Καλησπέρα παιδιά! Έγινα πριν από μια εβδομάδα και γω ευτυχής κάτοχος ενός νέου Fiesta 1.5 diesel 120ps! Χαίρομαι που έγινα μέλος του club και θα τα λέμε από εδώ αλλά και από κοντά!
 

Kapsoulias

New member
MK7
Mar 10, 2018
72
0
6
33
Αθηνα
Μοντέλο
MK7
Καλησπέρα και από μενα!! Νέος κάτοχος fiesta mk7 αν έχω καταλάβει καλά τα μοντέλα και την σειρα τους !! Από Αθήνα είμαι και περιμένω την επόμενη συνάντηση να παραβρεθώ και εγώ!
 

Fiestaris

Hero Member
Mar 14, 2016
986
1
18
45
ΑΘΗΝΑ
Καλησπέρα φίλε και καλώς μας ήρθες. Πώς λέγεσαι? Και μεις ελπίζουμε να σε γνωρίσουμε στην επόμενη συνάντηση ;)
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread