Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

aspirini

Original poster
Newbie
Σεπτ. 12, 2019
6
0
1
Καλησπερα ,
μιας και προσφατα σας ανακαλυψα λεω να ξεκινησω σιγα σιγα να αναρτω τα "προβληματα" που αντιμετωπιζω με το φιεστα .
Εχω ενα τιτανιουμ 2009 κ απο τοτε που το πηρα το παραθυρο του συνοδηγου δεν ανεβοκαταβαινει με ενα κλικ οπως του οδηγου.
Λιγο που εψαξα στο φορουμ διαβασα οτι κραταμε για καποια δευτερα το κουμπι πατημενο κατω/πανω κ κανει ενα reset .Το εκανα κανα 2 φορες ακουστηκε κ ενα κλικ αλλα δεν αλλαξε κατι.
Ειναι δυνατον να εχει αυτην την ρυθμιση μονο για το παραθυρο του οδηγου και οχι για του συνοδηγου ?
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Καλώς ήρθες!
To μοντέλο του αυτοκινήτου σου δεν έχει αυτή τη δυνατότητα για το παράθυρο του συνοδηγού. Μόνο για του οδηγού.
 
kostg said:
Καλώς ήρθες!
To μοντέλο του αυτοκινήτου σου δεν έχει αυτή τη δυνατότητα για το παράθυρο του συνοδηγού. Μόνο για του οδηγού.

εγω που εχω το mk7 Sport? Μπορω να κανω αυτο το Reset?
Ευχαριστω.
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Ισχύει το ίδιο. Τα mk7 δεν είχαν τέτοια δυνατότητα απ' όσο γνωρίζω.
 

Ηλίας

MK7
Member
Mar 28, 2014
167
0
16
Μοντέλο
MK7
To ανεβοκατέβασμα με ένα κλικ στο παράθυρο του συνοδηγού ίσως να μην γίνεται για λόγους ασφαλείας. Με το σκεπτικό πως ο οδηγός αφηρημένα θα ανεβάσει το παράθυρο χωρίς να προσέξει που έχει τα δάχτυλα του ο συνοδηγός.
 

fiestaf1

New member
Aug 29, 2018
85
1
8
Ηλίας said:
To ανεβοκατέβασμα με ένα κλικ στο παράθυρο του συνοδηγού ίσως να μην γίνεται για λόγους ασφαλείας. Με το σκεπτικό πως ο οδηγός αφηρημένα θα ανεβάσει το παράθυρο χωρίς να προσέξει που έχει τα δάχτυλα του ο συνοδηγός.

δεν ισχυει αυτο που λες φιλε μου..σε πολλα αυτοκινητα το <<one touch>> ειναι εργοστασιακο..το πληρωνεισ εξτρα κιολασ
 
Nov 28, 2020
40
9
8
Φίλε μου και εγώ που έχω το MK7 Titanium του '11 μπορώ να κατεβάσω με ένα κλικ μόνο του οδηγού.
 

fiestaf1

New member
Aug 29, 2018
85
1
8
westerlycarrot9 said:
Φίλε μου και εγώ που έχω το MK7 Titanium του '11 μπορώ να κατεβάσω με ένα κλικ μόνο του οδηγού.

ετσι ειναι ολα τα fiesta mk7..Εργοστασιακά το <<one touch>> εχουν τα fiesta mk 7,5..και όχι όλα από τη ξερω
 
Nov 28, 2020
40
9
8
fiestaf1 said:
westerlycarrot9 said:
Φίλε μου και εγώ που έχω το MK7 Titanium του '11 μπορώ να κατεβάσω με ένα κλικ μόνο του οδηγού.

ετσι ειναι ολα τα fiesta mk7..Εργοστασιακά το <<one touch>> εχουν τα fiesta mk 7,5..και όχι όλα από τη ξερω
Γενικά δεν θεωρείται πρόβλημα ή μεγάλο μείον του αυτοκινήτου ;D
 

Nos7

Administrator
Moderator
Elite Member
MK7
May 9, 2010
8,942
27
48
40
ΠΕΙΡΑΙΑΣ CITY-ΓΑΛΑΤΣΙ
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK7
Τα ΜΚ7 sport στο παράθυρο του συνοδηγού δεν ανοίγει ή κλείνει με ενα κλικ !!! οντως ειναι ενα απο τα μεγάλα μείον ...

το κλάκ που άκουσες μόλις το πάταγες συνέχεια για να μπορέσεις να το προγραμματίσεις ήταν απο το θερμικό που έριξες !! μετά πρέπει να μην μπορούσες να το ανεβασεις ή κατεβάσεις μέχρι που άκουσες άλλο ένα κλάκ , που επανήρθε το θερμικό ;)
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread