Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

cyclon

Original poster
Rookie
Jul 24, 2018
14
0
0
58
Αθήνα
Αγαπητοί φίλοι,
μετά το περίφημο σπάσιμο του κρύσταλλου του πορτ μπαγκάζ, ανακάλυψα ότι η πόρτα του πορτ μπαγκαζ έχει πιεστεί (μετακινηθεί) προς τα αριστερά και ίσως ελαφρά προς τα κάτω. Ταιριάζει απόλυτα σαν λογική με το σημείο του σπασίματος.
Βούλιαγμα δεν έχω πουθενά, ένα κρακ στο αριστερό ανακλαστικό της πόρτας άνευ σημασίας.

Η απόσταση από αριστερά είναι 3mm και δεξιά 6mm. Μικρή αλλά εκνευριστική ιδιώς εκεί που είναι το κενό με το κρύσταλλο!
Ξέρει κανείς πως ρεγουλάρουν την πόρτα;
Από τους μεντεσέδες πάνω που τη συνδέουν με το σώμα ή κάπου αλλού;
Ευχαριστώ!
 

cyclon

Original poster
Rookie
Jul 24, 2018
14
0
0
58
Αθήνα
Για την ενημέρωση σας, από αυτούς τους μεντεσέδες γίνεται το ρεγουλάρισμα.

Όσο για μένα διορθώθηκε η πόρτα και είμαι οκ .

:)
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Mια χαρά, αφού το ρεγουλάρισες. Να φανταστείς δεν έχω εικόνα πώς είναι το πίσω μέρος του B-Max αυτή τη στιγμή. Στα φιεστάκια ωστόσο δε νομίζω να ρεγουλάρεται...
 

cyclon

Original poster
Rookie
Jul 24, 2018
14
0
0
58
Αθήνα
Αδελφέ, το ίδιο παίζει απλά ξεκουμπώνουν την ταπετσαρία στο ταβάνι λίγο σε σημείο που ξανακουμπώνει!
Το κακό με τον λίγο μικρότερο αδερφό .. φιεστάκι ... είναι ότι θέλει λίγο περισσότερο ξεκούμπωμα (μέχρι τη μέση).

Επίσης πέρασε με επιτυχία το τεστ Ξενοφώντα και Ζορμπά χωρίς να βάλει νερά !  ok234

Τώρα την φάχνω να αλλάξω την πίσω ποδιά με αυτή που έχει shark fins είναι πιο wow !  AR15firing
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread