Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

mk6car

Original poster
Pro Member
Dec 22, 2018
673
154
43
Μοντέλο
MK6
καλησπέρα, αυτό εδώ πως επιτυγχάνετε ???

5sl3Kop.jpg
 

MadMan

Pro Member
Jun 1, 2018
513
1
18
mk6car said:
καλησπέρα, αυτό εδώ πως επιτυγχάνετε ???

5sl3Kop.jpg

Αν βλέπω καλά αυτό δεν είναι γυάλινος ουρανός αλλα μεμβράνη μαύρου χρώματος ωστέ να δώσει την αίσθηση πανοραμικής οροφής ! ! !
 

mk6car

Original poster
Pro Member
Dec 22, 2018
673
154
43
Μοντέλο
MK6
χμμμ καλό ! εκεί που έλεγα να κάνω ένα βάψιμο τον ουρανό λόγο 14ετίας ίσως να είναι μια καλή εναλλακτική ! θα ρωτήσω σε ένα τοπικό κατάστημα και θα σας πω
 

Kapsoulias

New member
MK7
Mar 10, 2018
72
0
6
33
Αθηνα
Μοντέλο
MK7
Αυτό το βγάζει η 3Μ μονο και είναι σαν γυαλί... Εφαρμόζεται σαν αυτοκόλλητο αλλά πιο παχύ σαν γυαλί και είναι super glossy. Είμαι έτοιμος και εγώ να το βάλω.
 

mk6car

Original poster
Pro Member
Dec 22, 2018
673
154
43
Μοντέλο
MK6
ok ! σίγουρα σε μαύρο χρώμα αμαξώματος δεν θα δείχνει το ίδιο από ότι σε ένα άσπρο πχ ε..
 

Kapsoulias

New member
MK7
Mar 10, 2018
72
0
6
33
Αθηνα
Μοντέλο
MK7
Εεεεε όπως και να έχει η αντίθεση χτυπάει πιο πολύ στο μάτι αλλά και σε μαύρο άμα έχεις θέμα με το χρωμα στον ουρανό είναι προτιμότερο από το να το βάψεις.
 

saxlina

Rookie
Nov 5, 2016
15
0
0
42
Εύοσμος Κοζάνη
Τέτοια μεμβράνη σκέφτομαι κι εγώ να βάλω αλλά βινυλίου που έχει στο ίντερνετ. Είναι ελαστική και σκέφτομαι εκτός από τον ουρανό να βάλω στους δύο προφυλακτήρας να καλύψω τις γρατσουνιές. Έχει βάλει κάποιος αντέχουν, ξεθωριαζουν στην πορεία ?
 

thodoris

Pro Member
Jun 18, 2010
616
0
0
36
ΚΑΒΑΛΑ
saxlina said:
Τέτοια μεμβράνη σκέφτομαι κι εγώ να βάλω αλλά βινυλίου που έχει στο ίντερνετ. Είναι ελαστική και σκέφτομαι εκτός από τον ουρανό να βάλω στους δύο προφυλακτήρας να καλύψω τις γρατσουνιές. Έχει βάλει κάποιος αντέχουν, ξεθωριαζουν στην πορεία ?
Μεμβράνη βινυλίου εχω βάλει κι εγω στον ουρανό..Ξεθώριασμα δεν εχω παρατηρήση..Βέβαια πιστεύω οτι παίζει ρόλο και η ποιότητα του υλικού..
 

pk91

MK7
Member
Apr 28, 2016
250
46
28
32
Και εγω στο Μκ7 τετοια μεμβρανη ειχα βαλει της 3Μ!Αριστη ποιοτητα και στον περιπου 1,5 χρονο που την ειχα ηταν αψογη.Βεβαια στο μαγαζι που την εβαλα μου ειχαν δωσει να καταλαβω οτι μιλαμε για μεσο ορο ζωης 3 με 4 χρονια.Μετα ισως αρχιζουν να θολωνουν,να ξεθωριαζουν κτλ αλλα μετα απο 4 χρονια την αλλαζεις και ολα οκ!130 αν θυμαμαι καλα ηταν το κοστος! 
 

mk6car

Original poster
Pro Member
Dec 22, 2018
673
154
43
Μοντέλο
MK6
λοιπόν ρώτησα και εγώ σήμερα για την μεμβράνη βινυλίου, έχω μαύρο αμάξι και σκέφτομαι να ντύσω τον ουρανό σε άσπρο ! πως να δείχνει άραγε στο ΜΚ6 ?? όσο για το κόστος 200 ευρώ ... λιγο τσιμπημένο εδώ επαρχία νομίζω... 3 χρόνια εγγύηση.

Συγχώνευση διπλών μηνυμάτων:[time]1556570065[/time]
προσπαθώ να βρω ένα μαύρο μκ6 με ασπρο ουρανό να δω πως θα μοιάζει... αυριο θα φτιάξω μια με photoshop..

βρηκα μονο αυτο

46CFAC6F-41B3-4EF6-9822-ED1BDA059C7C_zpsf47uulex.jpg
 

pk91

MK7
Member
Apr 28, 2016
250
46
28
32
μαυρο με λευκο ουρανο?θα ελεγα σιγουρα οχι.Αποψη μου παντα.
 

mk6car

Original poster
Pro Member
Dec 22, 2018
673
154
43
Μοντέλο
MK6
όχι λέτε??

μάλιστα ηθελα να βάψω λευκό και τους καθρέπτες αλλα και τα φανάρια όπως το έχει κάνει εδώ ο παίχτης

ubujumu8.jpg
 

mk6car

Original poster
Pro Member
Dec 22, 2018
673
154
43
Μοντέλο
MK6
για να το λές κατάλαβες ποιος είναι... ναι κάνει παπάδες γενικότερα.. δεν ειναι ομως και τόσο άσχημο το μαυρο άσπρο βρε παιδιά... θα προσπαθήσω αυριο να βγαλω μερικές φωτος και να τις περάσω photoshop...
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
Όλα έχουν να κάνουν και πως το προβαλούν....Άσπρο μαύρο ή μαύρο άσπρο σε έκδοση mk7.5 and mk8 δεν ήταν άσχημα...αλλά για μένα που ήμουν πρώην κάτοχος mk6 και έπαιξα με άσπρο αμάξι και μαύρες πινελιές δεν μου πέρασε καθόλου από το μυαλό να κάνω διχρωμία με τα φανάρια ή τον ουρανό
 

mk6car

Original poster
Pro Member
Dec 22, 2018
673
154
43
Μοντέλο
MK6
μια πρώτη προσπάθεια στα πλάγια, αργότερα θα φτιαξω και μια απο μπροστά

pewview1.jpg


και άλλη μια παλι λιγο προχειρα αλλά νομίζω ότι βγάζει νόημα και εδώ φαίνετε καλύτερα σαν σύνολο, η μάσκα βέβαια θα μπορούσε να δείχνει πολύ καλύτερα καθώς είχε σκιές πολλές και δεν έδειξε καλά στο photoshop από ότι θα ήταν πραγματικά

prew2.jpg


και εδώ η πρώτη φωτό αλλά με βαμμένα και τα άλλα πλαστικά χερούλια και πλάγιο σιρίτι , εδώ μου αρέσει πιο πολύ σε σύνολο

pewview2.jpg
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread