Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

merlin

New member
Jul 19, 2017
51
0
0
Καλησπερα.. οπως τα λέτε ειναι.. εμενα μου ειπν παραδοση οκτωβριο κ εριξα ηδη παραγγελια..
 

Takaros7

New member
Aug 13, 2011
68
0
6
32
Neo Hrakleio
Καλημέρα,
Εγώ εχθές πήγα από την βελμάρ μια βόλτα και έχουν για test drive fiesta με τον πετρελαιοκινητήρα με τα 120 άλογα, οπότε και θα το δοκιμάσω να δώ πως πάει. AR15firing AR15firing
Επίσης έχουν ένα καινούργιο προωθητικό πρόγραμμα -500€.
 

Takaros7

New member
Aug 13, 2011
68
0
6
32
Neo Hrakleio
Δεν προλάβαινα να το οδηγήσω εκείνη την ημέρα, πήγα στην έκθεση στο μαρούσι, κηφισίας 61! Λογικά θα πάω μια από αυτές τις μέρες και θα ενημερώσω σχετικά...Πάντως όσον αφορά την έκδοση ST line AR15firing που με ενδιαφέρει μου είπε ο πωλητής ότι από οκτώμβρη θα έχει στην έκθεση για test drive. Επίσης μου είπε ότι η ST line AR15firing έχει στον βασικό εξοπλισμό τεμπέλη και την αυτόματη αλλαγή σκάλας στα φώτα κάτι το οποίο δεν ήξερα.
 

merlin

New member
Jul 19, 2017
51
0
0
Παντως στο προσπεκτους και στη διαμορφοση δεν τα εχει. Συγκεκριμενα τον τεμπελη τον εχει εξτρα με 131+Φπα. Και την αυτοματη αλλαγη την εχει σε πακετο. Μακαρι βεβαια να ειναι ετσι οπως στα ειπε.
 

Takaros7

New member
Aug 13, 2011
68
0
6
32
Neo Hrakleio
Παιδιά πήγα σήμερα για test drive. Οδήγησα το fiestaki business tdci 120hp. Λοιπόν ο κινητήρας θεωρώ ότι είναι ιδανικός για μετακινήσεις μέσα στην πόλη. Τραβάει από χαμηλά μέχρι 3000 rpm ωραία. Αυτό που μου έκανε ιδιαίτερη εντύπωση είναι το ACC το οποίο είχε πολλές παραμέτρους σε ρυθμίσεις και απλά μαζί με το line keep ήταν ιδανικό. Η αλήθεια ήταν ότι περίμενα το κάτι παραπάνω σε επιτάχυνση αλλά δεν πάβει να κινεί σβέλτα το αμάξι. Από εκεί και πέρα να διορθώσω ότι ΔΕΝ έχει στον βασικό εξοπλισμό τεμπέλη, διότι μου παραδέχτηκε σήμερα ο πωλητής ότι έκανε λάθος. Επίσης δεν ήξεραν να μου απαντήσουν έαν το αμάξι φοράει πίσω ανάρτηση πολλαπλών συνδέσμων και θα με πάρουν από δευτέρα να μου πουν :D :D . Τέλος στην τελική τιμή κάνουν μια έκπτωση της τάξεως των 500€ μέχρι τέλος του μήνα και άν λάβω την απόφαση για παραγγελία όπως μου είπαν θα έχω αλλη μια έκπτωση αλλά δεν μου προσδιόρησαν ποσό, απλώς μου είπαν όχι και 1000€ φαντάζομαι κανά 600€. Ααα επίσης μου είπαν ότι το st line έχει στάνταρ ηχοαποροφητικό παρμπρίζ το οποίο δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει.
 

Takaros7

New member
Aug 13, 2011
68
0
6
32
Neo Hrakleio
Όχι είναι μετά την trend. Σε γενικές γραμμές είναι η έκδοση που θα πάρει κάποιος και θεωρείται με επαρκή extra!
 

fiesta77

Pro Member
May 9, 2014
331
9
18
Πειραιας
Το καινούριο Fiesta έχει βασικά την ίδια ανάρτηση με το παλιό με τις εξής βελτιώσεις :  μεγαλύτερο μεταξόνιο, μεγαλύτερο μετατρόχιο μπρος- πίσω , κούφια αντιστρεπτική, σκληρότερα σινεμπλοκ. Στα φρένα έχουν βάλει δισκόφρενα πίσω μόνο στα μοντέλα πάνω από 100 ΗΡ (επιτέλους).
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Στις παρουσιάσεις του αυτοκινήτου γράφουν ότι έχει τον γνωστό (από το mk7) ημιάκαμπτο πίσω, απλά τον έχουν επενδύσει εξωτερικά για να μειώσουν τους αεροδυναμικούς θορύβους (καλύτερη ποιότητα κύλισης δηλαδή).

Η business έκδοση υπάρχει πλέον σε πολλά μοντέλα Ford, την τοποθετούν ενδιάμεσα της trend και titanium.
 

Fiestaris

Hero Member
Mar 14, 2016
986
1
18
45
ΑΘΗΝΑ
Καλημέρα,

Χθες πέτυχα στην τηλεόραση διαφήμιση του νέου ST-line. Θεωρώ ότι όπου να ναι, σκάει στις αντιπροσωπείες (εκτός αν έχει έρθει ήδη).
 

merlin

New member
Jul 19, 2017
51
0
0
Καλημέρα, δεν νομίζω να έρθει πριν τον οκτώβριο απο τα λεγόμενα του πωλητή. Εγώ φαντάσου με παραγγελία 20/7 περιμένω παράδοση μέσα οκτώβρη στην καλύτερη. 
 

Dimitris.sp

New member
Aug 16, 2016
92
0
6
31
ΠΑΤΡΑ
Και γω το ειδα.. δε με ενθουσιασε το stline. Δεν ειναι τοσο αγριο οσο τα προηγουμενα.
 

Takaros7

New member
Aug 13, 2011
68
0
6
32
Neo Hrakleio
Καλησπέρα... :) Τυχαία πέρναγα από την βελμαρ και πέτυχα τον πωλητή απ´ έξω και τον ρώτησα πότε έρχεται κάποιο st
Line να το δω και από κοντά και στάθηκα τυχερός γιατί είχε ήδη έρθει ενα και το είδα! Είναι πιο ωραίο κατα τη γνώμη μου από κοντά...παρά από τις φωτογραφίες και τις διαφημίσεις. Και πλέον έχει έκπτωση -800€
Έβγαλα και κάποιες φωτογραφίες  ;)
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread