Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

geogiou

Original poster
MK7
Newbie
Jul 8, 2019
7
1
3
32
Μοντέλο
MK7
Καλησπέρα σας, :)
με τράκαραν και ψάχνω προφυλακτήρα μπροστινό ford fiesta του 2011 (σε μαύρο το έχω) της sport έκδοσης και φανάρι με χρώμιο και μοτέρ. Στη ford δεν μου είπαν καν τιμή γιατί μου είπαν ότι είναι απλησιαστα και μου πρότειναν ιμιτασιον. Εσάς ποια η γνώμη σας γιατί έχω μπερδευτεί; Έχετε να μου προτείνετε κανένα site ή κανένα μαγαζί να βρω εκεί; Αθήνα μένω...
 

Sonic

Pro Member
Nov 9, 2016
576
2
18
32
Αθήνα
www.facebook.com
Καλησπέρα geogiou!!
Ψάχνεις και ολόκληρο μοτερ δηλαδη; Αν σε τράκαραν γιατι δεν στα καλύπτει η ασφαλιστική; Θες να γίνεις λίγο πιο αναλυτικός στις ζημιές που υπέστει το αμάξι σου; Για προφυλακτήρες για φανάρια ψάχνεις στο car.gr και γενικα ευκολα νομίζω θα βρεις. Προφανώς δεν αξίζει καινούρια και ειδικά από καμιά αντιπροσωπεία. Και από εξωτερικό θα μπορούσες να κοιταξεις.. Π.χ να το βρεις σαν ευκαιρία και να βάλεις κάνα ωραίο. Περίπου σε τι λεφτά θες να κυμανθείς για προφυλακτήρα και φανάρι; μπροστινό να φανταστώ; οδηγου η συνοδηγου;
 

geogiou

Original poster
MK7
Newbie
Jul 8, 2019
7
1
3
32
Μοντέλο
MK7
Καλησπέρα! Δυστυχώς όχι δεν με καλύπτει η ασφάλεια γιατί ήμουν σταματημένος σε δρόμο με stop και ήρθε μια κοπέλα και έξυσε το αμάξι της πάνω μου. Η ζημιά που έχει γίνει είναι από την πλευρά του συνοδηγού έχουν γίνει τρύπες από την τριβή και έχει σπάσει και η κάτω βάση του φαναριου. Ψάχνω στο car αλλά βρίσκω κυρίως ιμιτασιον. Έναν μεταχειρισμένο αυθεντικό προφυλακτιρα που βρήκα μου ζήτησε 450€ ακατεβατα. Τα θεώρησα πολλά για μεταχειρισμένο γιατί με την εργασία πάνε πολλά. Για τον προφυλακτήρα θεωρώ μέχρι 350€ είναι καλά. Για το φανάρι δεν γνωρίζω πόσο έχουν.
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Για προφυλακτήρα, αν η ζημιά δεν είναι στα spoilers χαμηλά, μπορείς να πάρεις και της απλής έκδοσης (αλλά με τρύπες για προβολάκια) και να κουμπώσεις τα δικά σου spoilers και λοιπά αξεσουάρ.
Για φανάρι, όντως είναι ακριβούτσικο σε γνήσιο. Η βάση του, που λες ότι έσπασε, δεν κολλάει; Γιατί αν δεν έχει άλλη ζημιά (π.χ. σπασμένο κρύσταλλο μπροστά), ίσως δεν αξίζει η αντικατάσταση, αλλά η επισκευή. Αφού πληρώνεις εσύ και όχι η ασφάλεια του άλλου, μην ψάχνεις σε καινούρια ανταλλακτικά, αλλά σε επισκευές. Δεν αξίζει.
Καλά, είναι κάποιοι παλιατζήδες που έχουν ξεφύγει. Αυτός λογικά σου πουλάει κομπλέ προφυλακτήρα με τα σπόιλερ, προβολάκια, μάσκες κλπ, που απ' ότι καταλαβαίνω δε σου χρειάζονται...
Αν ανεβάσεις και καμιά φωτογραφία της ζημιάς, ίσως σε βοηθήσουμε περισσότερο, γιατί μέσω υπολογιστή είναι στο περίπου οι απαντήσεις που θα παίρνεις.
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread