Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

angel s

Pro Member
Apr 30, 2013
894
0
16
33
Athens
Γύριζε η μιζα κανονικά και δν έπαιρνε..? Τι ακριβώς εκανε...?
 

AKIS30

Rookie
Feb 4, 2014
14
0
0
γυριζε η μιζα κ δεν επαιρνε .εγω νομιζα μπαταρια αλλα οταν ηρθε απο την οδικη μου ειπαν οτι ειναι γεματη πανω απο 50 τοις 100.
 

cRis

Member
Jun 16, 2013
260
0
16
Παίζει να του κάνει κόνξες του παιδιού η αντλία βενζίνης;
Είναι δυνατόν μετά απο 29.000χλμ κ μόλις 3 χρόνια χρήσης;
Λογικά θα είσαι κ εντός εγγύησης! Οπότε ό,τι κ αν είναι, καθόλου μην σκας!
Θα σε φτιάξει η Φορντ!
 

AKIS30

Rookie
Feb 4, 2014
14
0
0
οχι παιδια δεν με καλυπτει η εγγυηση .οταν το επαθα πριν παρω την οδικη πηρα τηλεφωνο την αντιπροσωπεια αμφιθεας μιλησα με τον καρανικολα τον ιδιο κ μου ειπε το γελοιο οπως ακουστηκε οτι αν ειχα ανοιχτα τα αλαρμ ειναι η μπαταρια αλλα η οδικη που ηρθε μ επιβεβειωσε οτι δεν ειναι η μπαταρια!παιδια κ κατι ασχετο επειδη ποτε δεν αφηνα τη βενζινη να πεσει κατω απο τη μεση πρωτη φορα που το αφησα μου αναβει το λαμπακι βενζινης ςνω ειμαι αρκετα πιο πανω απο ρεχερβα
 

Stelios....

Member
Feb 23, 2013
117
0
0
36
Παιανια
Μπαταρια η κεραια immo θα ελεγα να τσεκαρεις...

Ο Μονος τροπος να μαθεις τι ειναι,ειναι να στο ξανακανει...

Αντλια βενζινης δεν νομιζω...Θα ξανακανε διαφορα σε εκκινηση ειδικα πρωι...Μπουκωματα κτλ...
Μπαταρια θα μπορουσε ομως...Αν δεν ειναι μπαταρια τοτε μαλλον την κεραια immo πρεπει να δεις
 

AKIS30

Rookie
Feb 4, 2014
14
0
0
δεν ξερω στελιο τι προβλημα τελικα ηταν  θα το ελενξω παντως ευχαριστω
 

tabas

Pro Member
Feb 15, 2013
375
0
0
42
Αν ηταν η μπαταρια η δεν θα γυριζε καθολου η θα γυριζε ξεψυχισμενα οποτε και θα το καταλαβενες
Καπου αλλου ειναι το προβλημα.αν βγαλεις ακρη ενημερωσε.
Υ.Γ. Αυτο για τα αλαρμ δεν το σχολιαζω καν....
 

turbomaniac

Hero Member
May 10, 2010
3,937
82
48
44
Ιωάννινα
και γω για immobilizer το κοβω (απομαγνητισμός κλειδιού, χαλασμενο δαχτυλίδι κλειδαριας ή κεραια)

αν το ξανακανει, να εχεις και το δευτερο κλειδι μαζι σου...
 

leftko

Member
Dec 23, 2012
193
0
16
32
AKIS30 said:
οχι παιδια δεν με καλυπτει η εγγυηση .οταν το επαθα πριν παρω την οδικη πηρα τηλεφωνο την αντιπροσωπεια αμφιθεας μιλησα με τον καρανικολα τον ιδιο κ μου ειπε το γελοιο οπως ακουστηκε οτι αν ειχα ανοιχτα τα αλαρμ ειναι η μπαταρια αλλα η οδικη που ηρθε μ επιβεβειωσε οτι δεν ειναι η μπαταρια!παιδια κ κατι ασχετο επειδη ποτε δεν αφηνα τη βενζινη να πεσει κατω απο τη μεση πρωτη φορα που το αφησα μου αναβει το λαμπακι βενζινης ςνω ειμαι αρκετα πιο πανω απο ρεχερβα

Το λαμπάκι ανάβει πάντα όταν ο υπολογιστής ταξιδίου δείξει ότι έχεις ακόμα 80χλμ. Συνήθως ο δείκτης είναι ελάχιστα πιο κάτω απ το ένα τέταρτο (προτελευταία γραμμή αν θυμάμαι καλά ). Στην αρχή μου έκανε και εμένα εντύπωση διότι ανάβει πριν πάει ο δείκτης στο κόκκινο.
 

Swordman

MK7
Member
Nov 7, 2011
234
0
16
44
ΑΓΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΚΡΗΤΗΣ
Μοντέλο
MK7
Ξέρει κανείς η μπαταρία αν υπόκειται στην εργοστασιακή εγγύηση των 5 ετών;
Βλέπω εδώ:
  http://www.ford.gr/OwnerServices/FordWarranties/FordProtect
(και συγκεκριμένα στην τελευταία κουκκίδα) ότι στο πρόγραμμα παράτασης εγγύησης "Ford Protect" που λογικά καλύπτεται "Ολόκληρο το ηλεκτρικό σύστημα...".
Άρα η μπαταρία είναι μέρος αυτού, ή θεωρείτε αναλώσιμο όπως π.χ. τα λάστιχα και τους υαλοκαθαριστήρες;
 

GTboy

Member
May 13, 2012
109
0
16
Athens
εχει βαλει κανεις τη 52αρα της Ford στην εργοστασιακη θηκη της μπαταριας?ταιριαζει κανονικα?εχω την εντυπωση οτι ειναι λιγο πιο ψηλη και μονο με πατεντα μπορεις να βιδωσεις το λαμακι στο επανω μερος..ετσι ειναι η κατι δεν κανω σωστα?? ::)
 

fiestalarissa

Member
Aug 27, 2014
117
0
0
33
λαρισα
βαζεις πανω μια 55ah χαμηλη και ξεμπερδευεισ χωρις μετατροπες και τπτ  ok234  δεν υπαρχει λογοσ να μπει μεγαλυτερη απο 55 αν ειναι μαμα ολα χωρισ ενυσχυτες κτλ..σε diesel φοραει απο εργοστασιο 60αρα.(μεχρι 72 χαμηλη μπαινει χωρις κανενα προβλημα κ καμια μετατροπη.)
 

GTboy

Member
May 13, 2012
109
0
16
Athens
Παιδια γνωριζει κανενας μας ποια η διαδικασια που ακολουθειται ωστε να γινει αντικατασταση μιας χαλασμενης μπαταριας εντος εγγυησης?(σαν ανταλλακτικο με την αποδειξη του..οχι με την εγγυηση του αυτοκινητου..)
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread