Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

moican

Original poster
Hero Member
Σεπτ. 13, 2010
2,642
2
0
37
ρε παιδια στενοχωρηθηκα σημερα που το ειδα. επλενα το αυτοκινητο και καμια 20ρια ποντους μπροστα απο τη λαβη του οδηγου,πάνω απο το "νευρο", παρατηρησα πως το χρωμα ειναι φουσκωμενο και εχει ενα μικρο μαυρο στιγμα. που το πιανω,αυτο είναι ανάγλυφο(δηλαδη βαφτηκε με αυτο στο εργοστασιο). πρεπει να πας πολυ κοντα για να το προσεξεις αλλα θα το παω στην αντιπροσωπεια,γιατι φοβαμαι μηπως μελλοντικα το πεταξει το χρωμα. ποσα χρονια εγγυηση εχουμε; ουτε 3μηνες δεν εχω το αμαξι... λετε να μπορουν να μου το φτιαξουν τοπικα εκει(και τζαμπα εννοειται) ή να το παω σε paintbull οταν ανεβω αθηνα;το όλο σημειο που πρεπει να φτιαχτει δεν έχει εμβαδο ουτε 1τετραγωνικο εκατοστο...  μιλαμε για πολυ μικρο δηλαδη....
 

Nos7

Administrator
Moderator
Elite Member
MK7
May 9, 2010
8,942
27
48
40
ΠΕΙΡΑΙΑΣ CITY-ΓΑΛΑΤΣΙ
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK7
    • Administrator
    • Moderator
  • #2
εισαι εγγυηση και ΟΦΕΙΛΟΥΝ να σου το ξαναβαψουν!!!εχεις εγγυηση 2 χρονια στα μηχανικα μερη και ΕΑΝ δεν κανω λαθος 3 στο χρωμα!!!
 

turbomaniac

Hero Member
May 10, 2010
3,937
82
48
44
Ιωάννινα
nos7 said:
εισαι εγγυηση και ΟΦΕΙΛΟΥΝ να σου το ξαναβαψουν!!!εχεις εγγυηση 2 χρονια στα μηχανικα μερη και ΕΑΝ δεν κανω λαθος 3 στο χρωμα!!!
+1
 

moican

Original poster
Hero Member
Σεπτ. 13, 2010
2,642
2
0
37
πηγα στην αντιπροσωπεια και μου ειπαν οτι αυτο,είναι ενα σκουπιδακι που εκατσε πανω στο χρωμα(δυστυχωςςςςςςς) και μου πε να παω αυριο που θα ναι ο φανοποιος εκει, οπου θα μου τριψει το σημειο με ενα πολυ πολυ ψιλο γυαλοχαρτο ωστε να φυγει το σκουπιδακι και μετα θα μου το περασει με τη βουρτσα για να γυαλισει
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
ΟΚ, μια χαρά μου ακούγεται, αυτό θα έκανε οποιοσδήποτε φανοποιός, αλλά όχι με βούρτσα, με τον αλοιφαδόρο υποθέτω.
 

moican

Original poster
Hero Member
Σεπτ. 13, 2010
2,642
2
0
37
με κατι τετοιο λογικα!
 

christos pap

Hero Member
Σεπτ. 25, 2010
988
0
0
32
επειδη ειναι ασπρο δεν θα κανει διαφορα,σε περιπτωση που χρειαστει βαψιμο
 

Nos7

Administrator
Moderator
Elite Member
MK7
May 9, 2010
8,942
27
48
40
ΠΕΙΡΑΙΑΣ CITY-ΓΑΛΑΤΣΙ
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK7
    • Administrator
    • Moderator
  • #9
χρηστο επειδη ειναι ασπρο κανει τεραστια διαφορα....να φανταστεις οτι στα μαυρα η διαφορα του χρωματος απο το πλαστικο(προφυλακτικες-αεροτομη) σε λαμαρινα(φτερο-καπο-πορτες) δεν φενεται καν,ενω στο λευκο βλεπεις ενα τονο πιο κιτρινα τα πλαστικα μερη!!
 

christos pap

Hero Member
Σεπτ. 25, 2010
988
0
0
32
μιχαλη αυτο που λες για το που φαινεται στο ασπρο η διαφορα το εχω παρατηρηση,απλα πιστευω ο,τι το μαυρο ειναι πολυ χειροτερο απ το ασπρο αν βαψεις καποιο κομματι,αυτο το ειχα προσεξει οταν εψαχνα για αυτοκινητο και ειχα δει κατι μεταχειρισμενα(πιθανον να εχει μεγαλη σημασια και η δουλεια που θα σου κανουν)

αλλα και παλι καλο ειναι να μην βαφτει καποιο κομματι και αν γινεται να διορθωθει με αλλο τροπο.
 

moican

Original poster
Hero Member
Σεπτ. 13, 2010
2,642
2
0
37
το πηγα σημερα,μου το τριψε με το γυαλοχαρτο και εγινε λειο,μου το γυαλισε,αλλα το μαυρακι εμεινε... ειναι τοσο όσο το κεφαλι μιας καρφιτσας... αν εισαι στο 1μετρο,δεν φαινεται τιποτα αλλα εγω το βλεπω απο χιλιομετρα :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(... μήπως εχει κανείς υπ'όψιν του πόσο κάνουν τα touch up kit?
 

moican

Original poster
Hero Member
Σεπτ. 13, 2010
2,642
2
0
37
θα ανεβασω το βραδυ.
  offtopics πρεπει να κάνω λογαριασμο σε photobucket ή καποιο απ'αυτα; offtopics
 

grigoris mk7

Hero Member
Oct 12, 2010
1,214
0
0
34
Λαμία
moican said:
το πηγα σημερα,μου το τριψε με το γυαλοχαρτο και εγινε λειο,μου το γυαλισε,αλλα το μαυρακι εμεινε... ειναι τοσο όσο το κεφαλι μιας καρφιτσας... αν εισαι στο 1μετρο,δεν φαινεται τιποτα αλλα εγω το βλεπω απο χιλιομετρα :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(... μήπως εχει κανείς υπ'όψιν του πόσο κάνουν τα touch up kit?
10.80 στην αντιπροσωπεια... τοσο ειχαν δηλαδη περυσι... αποψη μου παντως ειναι να μην το πειραξεις γιατι θα χαλασεις το γυαλισμα και την ομοιομορφια του χρωματος...
 

banned member

Hero Member
Jan 31, 2011
1,892
0
0
2020
Εγώ πάντως θα σου πρότεινα να μην το πειράξεις άλλο!! άστο για το κακό το μάτι ;)
 

moican

Original poster
Hero Member
Σεπτ. 13, 2010
2,642
2
0
37
οριστε και οι φωτο... δεν ειναι και πολυ καλες,αλλα...
http://i1230.photobucket.com/albums/ee499/moican87/IMG20110718_002.jpg
http://i1230.photobucket.com/albums/ee499/moican87/IMG20110718_003.jpg
η μεγαλη κουκιδα...
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread