Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

Fiestaris

Original poster
Hero Member
Mar 14, 2016
986
1
18
45
ΑΘΗΝΑ
Καλημέρα,

Έχω παρατηρήσει εδώ και δύο μέρες ότι όταν πατάω το πλήκτρο κλειδώματος, ναι μεν κλειδώνει και κλείνουν οι καθρέφτες αλλά δεν ακούγεται πια αυτό το ηχητικό του κλειδώματος, ούτε και στο ξεκλείδωμα. Καμμία ιδέα?
 

Fiestaris

Original poster
Hero Member
Mar 14, 2016
986
1
18
45
ΑΘΗΝΑ
Ναι, αυτός είναι. Θα το πάω να το δούν. Είναι ανενεργός άραγε ή απλά δε δουλεύει ο ήχος κλειδώματος?
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Άγνωστο. Άσε λίγο ανοιχτό το παράθυρο, κλείδωσε και μετά από κανένα λεπτό δοκίμασε να βάλεις το χέρι σου μέσα από το παράθυρο και να δεις αν θα χτυπήσει (να πιάσουν την κίνηση τα ραντάρ υπερήχων δηλαδή). Αν χτυπήσει έχει καλώς, αν όχι, καταλαβαίνεις...
 

merlin

New member
Jul 19, 2017
51
0
0
Λογικά δεν οπλίζει ο συναγερμός. Αν διαβάσεις στο φόρουν των 4Τ σε αρκετους δεν οπλίζει ο συναγερμός άμα έχουν κλειδωμένα τα παράθυρα και σε μένα δεν μπαίνει άμα έχω αλάρμ.
 

Fiestaris

Original poster
Hero Member
Mar 14, 2016
986
1
18
45
ΑΘΗΝΑ
Αλαρμ δεν έχω αλλά τι εννοείς κλειδωμένα τα παράθυρα? Δεν κάνω τίποτα περισσότερο από ό,τι έκανα τόσο καιρό πάντως.
 

merlin

New member
Jul 19, 2017
51
0
0
Εννοώ οτι σε αρκετούς, όταν κλειδώνουν τα πισω παράθυρα απο το κουμπί στον οδηγό δεν οπλίζει ο συναγερμός. Εμένα συμβαίνει άμα έχω αναμένα τα αλαρμ.
 

Chris_123

Rookie
Jun 21, 2018
13
0
1
39
Αθήνα
Καλησπέρα,

ΜΚ8 titanium 1.5 120hp diesel συναγερμός meta, απο το service Λ. Μαραθώνος μου είπαν οτι οταν "κλειδώνεις" τα πίσω παράθυρα ο συναγερμός δεν μπαίνει απλά κλειδώνει το αμάξι, είναι φυσιολογικό και οχι κάποια βλάβη. Νομίζω οτι είναι καλό αυτο γιατι εχεις την επιλογή να μην βάλεις συναγερμό και να κλειδώσεις το αμάξι !

ο συναγερμός μου έχει την επιλογή οταν μπαίνει / βγαίνει να εχει ηχητικό ή να μην εχει, προσωπικά  έβγαλα το ηχητικό.     
 

Fiestaris

Original poster
Hero Member
Mar 14, 2016
986
1
18
45
ΑΘΗΝΑ
Καλημέρα,

Το έχω πάει αντιπροσωπεία δύο φορές. Με ένα reset που έκαναν επανήλθε. Μου είπαν, αν γίνει και τρίτη, αλλαγή πλακέτας. Gemini έχει το δικό μου.
 

Nos7

Administrator
Moderator
Elite Member
MK7
May 9, 2010
8,942
27
48
40
ΠΕΙΡΑΙΑΣ CITY-ΓΑΛΑΤΣΙ
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK7
Αρη δεν θα εμπιστευουν με τιποτα εναν τετοιο συναγερμο για το αμαξι ,και εαν εχεις θεμα μονο με την λειτουργεια του σκεψου σε περιπτωση ασφαλειας :-X :-X ... οι συναγερμοι τις ''αντιπροσοπειας'' ειναι οτι φθηνοτερο μπορει να μπει ...αλλωστε το 'δωρο' που κανουν ειτε συναργεμος ειναι αυτο,ειτε αισθητηρες παρκαρισματος ειναι οτι φθηνοτερο μπορουν να βρουν!!!
 

Fiestaris

Original poster
Hero Member
Mar 14, 2016
986
1
18
45
ΑΘΗΝΑ
Δε διαφωνώ Μιχάλη. Από την άλλη, απαιτώ να λειτουργεί σωστά έστω κ το φτηνό μιας και 5 μηνών είναι. Και στο προηγούμενο δεν είχα θέμα. Το αν είναι ο πιο ασφαλής, σίγουρα δεν είναι.
 

Nos7

Administrator
Moderator
Elite Member
MK7
May 9, 2010
8,942
27
48
40
ΠΕΙΡΑΙΑΣ CITY-ΓΑΛΑΤΣΙ
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK7
Ακριβως εκει θελω να καταληξω φιλε μου!!! στο οτι σιγουρα δεν ειναι ασφαλης!!Αρα το ηχητικο μνμ στο κλειδωμα ειναι το λιγοτερο!! επισης επειδη εχω χασει ενα αμαξι ηδη σου λεω  οτι ενας συναγερμος και ενα gps ειναι η καλυτερη λυση!!! ναι μεν ειναι λιγο ακριβα αλλα προστατευεις την περιουσια σου ρε φιλε.. ;)
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread