Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

Fiestaris

Original poster
Hero Member
Mar 14, 2016
986
1
18
45
ΑΘΗΝΑ
Καλημέρα,

Εδώ και δύο ημέρες, ξεκλειδώνω το αυτοκίνητο, μπαίνω μέσα και πατάω το Start. Στην οθόνη βλέπω no key detected. Ενώ είμαι μέσα, κλειδώνω πάλι το αμάξι από το πλήκτρο του συναγερμού και το ξεκλειδώνω εκ νέου. Πάταω το Start και το βλέπει κανονικά. Δηλάδή ενώ το ξεκλειδώνω πριν μπω και δεν το βλέπει, επαναλαμβάνω τη διαδικασία ενώ είμαι μέσα και το βλέπει.

Έχει τύχει σε κανέναν?
 

Sharky

New member
Apr 14, 2012
82
3
8
Χανιά
Όχι,αλλά εμένα μου πέταξε στιγμιαία κάτι malfuction για το pre colition η κάτι τέτοιο,δεν πρόλαβα να το δω καλά, θα έχουμε ιστορίες με τα ηλεκτρονικά με τα mk8, ελπίζω η οκταετή εγγύηση να είναι σοβαρή γιατί θα την χρειαστούμε!
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Στο ίδιο σημείο parking σου το κάνει αυτό Άρη; Μήπως υπάρχουν παρεμβολές στο σημείο αυτό εννοώ...
 

Fiestaris

Original poster
Hero Member
Mar 14, 2016
986
1
18
45
ΑΘΗΝΑ
Το κάνει παντού. Παρατήρησα το "κλειδί" ότι ήταν ανοιχτο ελαφρώς στο πλάι.. του σκασα μια και κούμπωσε και δεν το ξανάκανε  :D. Απλά μου έκανε εντύπωση που το έκανε μόνο όταν το ξεκλείδωνα και όχι στην πορεία..
 

merlin

New member
Jul 19, 2017
51
0
0
Μου το έχει κάνει και εμένα, άλλα είχα το κλειδί στην τσέπη μαζί με άλλα κλειδιά και ίσως κινητο. Όταν το έχω στη θεσούλα αριστερά απο το χειρόφρενο δεν μου το έχει κάνει ποτέ.
 

Fiestaris

Original poster
Hero Member
Mar 14, 2016
986
1
18
45
ΑΘΗΝΑ
kostg said:
Άρα μπορεί να μην κούμπωνε η μπαταρία...

Μπορεί. Αλλά γιατί άνοιγε το αμάξι αλλά μετά δεν ξεκινούσε και μετά απο κλείδωμα ξανά (ενώ ήμουν μέσα) και ξανα ξεκλείδωμα μπορούσα να ξεκινήσω?
 

Fiestaris

Original poster
Hero Member
Mar 14, 2016
986
1
18
45
ΑΘΗΝΑ
Μα δεν έκανα κάτι διαφορετικό πριν μπω στο αμάξι και αφού είχα μπει. Όπως και να δει, όλα καλά.
 

magift

Rookie
Top Poster του μήνα
Aug 4, 2019
10
0
1
Φίλε Fiestaris έχω ταλαιπωρηθεί πολύ με αυτό το θέμα. Έχω κάνει και σχετικό thread. Η λύση είναι μία. Αντιπροσωπεία.  Η αλήθεια είναι ότι το πρόβλημα διορθώθηκε σε δύο δόσεις. Το πήγα στην Αμφιθέα στην αντιπροσωπεία, δούλεψε για κάνα μήνα και ξανά τα ίδια. Στη συνέχεια στην Κόρινθο, που μένω. Του πέρασαν ένα καινούριο πρόγραμμα και έτσι ηρεμήσαμε οριστικά.
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread