Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

Garbakos

Original poster
Member
Aug 8, 2012
133
0
0
34
Αθήνα
Καλησπέρα παιδιά.
Ήθελα να ρωτήσω σχετικά με κάποιες αλλαγές που θέλω να κάνω στο fiesta μου.
Εμένα είναι Mk7 του 2010 μοντέλο και θέλω να το κάνω σαν το Mk7.5.
Οι μόνες αλλαγές από το δικό μου είναι ο μπροστινος προφυλακτήρας,καπό,φώτα και πίσω το σπόιλερ η έχει και κάτι άλλο που πρέπει να αλλάξω;
Επίσης αν βάλω τα φώτα με τα led από το mk7.5 θα μου δουλεύουν κανονικά εμένα η θα θέλει προγραμματισμό;
 

Dimitris

Member
Oct 15, 2019
209
25
28
Εαν δεν κάνω λάθος υπάρχει παιδί μέσα στο forum που έχει κάνει την μετατροπή. Ψάξτε λίγο στα car projects εδώ στο forum ισως το βρείτε εκεί. Πάντως θυμάμαι να αναφέρουν οτι ειναι πολύ ακριβό και δεν αξίζει..
 

pk91

MK7
Member
Apr 28, 2016
250
46
28
32
Δεν νομιζω οτι αξιζει να ασχοληθεις φιλε.Πολυ ακριβη αλλαγη ειδικα για το εμπρος κομματι στο οποιο θα χρειαστεις αλλο προφυλακτηρα αλλα φαναρια αλλο καπο αλλα φτερα.Πισω ειναι ευκολο γτ χρειαζεσαι μονο διαχυτη και πλαινα καπακια και με βαση το μοντελο σου ισως και την αεροτομη!Δεν νμζω να εχεις καποιο θεμα με τα φαναρια παντως οσον αφορα το να θελει προγραμματισμο!
 
Mar 25, 2020
16
0
1
24
Εε το μόνο που θέλω ειν η μούρη ν πω την αλήθεια τ πίσω τ εχω ήδη το μόνο που θέλει ειν η εγκατάσταση κ, φανάρια θ βάλω led με το L που ειν σε smoke
 

Vatomouro

Staff member
New member
MK7
Jan 18, 2016
70
29
18
33
Μοντέλο
MK7
Κ εγώ για να πω την αλήθεια μου τα θεωρώ ακραία χρήματα για αλλαγή μούρης απο 7 σε 7,5. Και το 7αρι ειναι εξίσου ωραίο και έχεις περιθώρια και τρόπους να το εξελίξεις. Αν ηταν μηχανικό το θέμα να το καταλάβω αλλά η μονη διαφορά που κάνει μπαμ ειναι το σχήμα του φαναριου. Αν το έκανες τελικά στείλε μας ποσό, ειμαι πολυ περίεργη.
 

Andreasthomo14

Rookie
MK7.5
Jan 1, 2021
11
11
3
Nafpaktos
Μοντέλο
MK7.5
Όπως λένε κ τα παιδιά πρέπει να αλλάξεις κ τα φώτα εκτός απο προφυλακτήρα αλλά κ πάλι δεν έχει τρομερές διαφορές !!
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread