Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

tolisz78

Rookie
Jan 12, 2011
17
0
0
Σε αυτο εχεις απολυτο δικιο..Ελαχιστα μαστορια εχουν παει εξωτερικο για εκπαιδευση και ξερουν καλα την δουλεια..
 

tolisz78

Rookie
Jan 12, 2011
17
0
0
Κοιταξε να δεις. ΣΤην αντιπροσωπεία που το πήγα πάντως εδειξαν πολύ ενδιαφέρων δεν μπορώ να πω. Το πήγαν βόλτες το αυτοκίνητο όοολα τα μαστορια ακόμη και αυτός που δουλεύει στα ανταλλακτικά το πήγε απο περιέργεια. Τον έκανε τον θόρυβο αλλά δεν εντόπίσαν απο που είναι. Το καλό της υπόθεσης είναι ότι έχω δυο μέρες να τον ακούσω και εγώ τον θόρυβο. Μήπως και ...''γιατρεύτηκε'' απο μόνο του??Λέω τώρα μην το γρουσουζεύω...!!! ::)
 

yannis_s

Hero Member
May 10, 2010
1,397
5
38
39
νεα αγχιαλος
μηπως εχεις φτιαξει χειροποιητη εξατμιση στο φιεστακι σου και σ εχει κανει κολλησεις με argon και σ κανουν συντονισμο τα καυσαερια?
 

tolisz78

Rookie
Jan 12, 2011
17
0
0
Αργησα λίγο να απαντήσω αλλά έλλειπα. ¨οχι δεν ε΄χω αλλάξει εξάτμιση μόνο το φλεξιμπλ για προληπτικούς λόγους. Τον θόρυβο συνεχίζει και τον κάνει με μεγαλύτερη ένταση αλλά δεν μπορώ να το εντοπίσω. Περιμένω να μου βγάλει την ζημιά. Πάντως νομίζω ότι τον κάνει στο διαφορικό και συγκεκριμένα στο αριστερο ημιαξόνιο. Από εκεί μου φαίνεται ότι ακούγεται..
 

tolisz78

Rookie
Jan 12, 2011
17
0
0
Παιδιά νομίζω ότι το πρόβλημα βρέθηκε. (Είμαι υπό παρακολούθηση ακόμη αλλά δεν το ακουω εδώ και μια εβδομάδα). Το πήγα σε ένα μάστορα που έχει εξειδικευμένο τησ ford και δούλευε παλιά σαν αρχιμάστορας στην αντιπροσωπεία που το αγόρασα . Αυτός μου είπε ότι είναι η αντλία νερού και συγκεκριμένα η τσιμούχα και ότι το είχε βγάλει αυτό το πρόβλημα σε πολλά τέτοια μοντέλα. Δεν πρότεινε αλλαγή γιατί κόστιζε και την λάδωσε λίγο. ΑΝ με ενοχλεί πολύ ο θόρυβος είπε τότε να πάω να αλλάξω την αντλία αλλά πρέπει να βγεί και ο ιμάντας χρονισμού και είναι μανούρα .Δεν υπάρχει πάντως πρόβλημα στο αυτοκίνητο εκτός από τον θόρυβο που ενοχλεί. Μόλις στεγνώσει το λάδι θα αρχίσει πάλι πιστεύω και μου το είπε.
 

kalgefteas

New member
May 31, 2013
86
0
0
ρε παιδια εχω θεμα με το αμαξι οταν πεφτω σε λακουβες μ ακουγετε στις δυο μπροστα ροδες ενας μεταλικος θορυβος λες και κατι εχει ξεκολησει η σπασει αλλα μονο οταν πεφτω στις λακουβες ακομα και στην πιο μικρη,το πηγα σε 10αδες μαστορους κανεις δεν βρηκε τιποτα
 

arkas

Hero Member
Nov 2, 2010
2,000
0
0
45
θεσσαλονικη
www.facebook.com
αν ανοιξεις το καπο εκει που ειναι οι βασεις των αμορτισερ εχει απο μια τρυπα δεξια και αριστερα αν κοιταξεις μεσα θα δεις την κορυφη του αμορτισερ εκει λοιπον υπαρχει ενα παξιμαδι λιγο μεγαλο μ ενα καρυδακι πες στον μαστορα να σου το σφιξει πολυ πιθανων ο θορυβος να ερχεται απο εκει
πριν λιγο καιρο οταν επεφτα σε λακουβες μου ακουγονταν ενας θορυβος λες και κατι εχει ξεχαρβαλωθει και ηταν απο εκει
 

zisis

Hero Member
May 10, 2010
1,249
1
38
34
Παιδια απόψε το βραδυ, έμπλεξα στου ψυρρη μεσα τα κωλοστενα,αποτελεσμα να καβαλήσω και να ζωριςω την ζάντα σε ενα πεζοδρόμιο με τον δεξί πίσω,
και το θέμα ειναι πως ακούω έναν θόρυβο τωρα μεταλλικό ενα κίνηση
,κατέβηκα έβγαλα ζάντα,έβαλα ρεζερβα, τα ίδια και επισεις όταν γυρνάω το ταμπούρο με το χέρι μ τον κάνει
Τι λέτε να ειναι ρουλεμαν ?
 

Pa_Nos_1400cc

Pro Member
May 10, 2010
521
0
16
47
Αγρίνιο
καλημέρες,
Για ρουλεμάν δείχνει το πρόβλημα. σήκωσε το φερε γύρα το τροχό αν ακούσεις οτιδήποτε είναι βέβαιο.
 

zisis

Hero Member
May 10, 2010
1,249
1
38
34
Ναι το εκανα και με ρεζέρβα,αλλα και με την ζάντα και το ακούω,
Να πάω για μεταχειρισμένο? η δεν αξίζει? εχω βρει ενα στα 40€
 

Pa_Nos_1400cc

Pro Member
May 10, 2010
521
0
16
47
Αγρίνιο
κοιταξε μη βρεις κανενα skf κανει ακριβώς 15 ευρώ παραπάνω.
επίσης μη παρεις μεταχειρισμένο σε φθηνό υπαρχει μια γερμανική Hans Pries στα 33 ευρώ, αλλα θέλει βόλτες στα ανταλλακτικάδικα. αυτά. κοιτα και τι σου είχε επάνω η ford μιας και μπαίνεις σε διαδικασία.
 

zisis

Hero Member
May 10, 2010
1,249
1
38
34
γυρισα και το ταμπουρο χωρις την ρωδα και ειδα να κανει αυτον τον ρουλεμανατο ηχο
Τωρα θα το παει ο πατερας μ στον μηχανικο και θα μ πει
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
Pa_Nos_1400cc said:
κοιταξε μη βρεις κανενα skf κανει ακριβώς 15 ευρώ παραπάνω.
επίσης μη παρεις μεταχειρισμένο σε φθηνό υπαρχει μια γερμανική Hans Pries στα 33 ευρώ, αλλα θέλει βόλτες στα ανταλλακτικάδικα. αυτά. κοιτα και τι σου είχε επάνω η ford μιας και μπαίνεις σε διαδικασία.
πίσω τροχό είπε,μην συγκρίνετε το mk6 με το mk7
το μκ7 έχει πίσω μουαγιε και δεν βγαίνει σε ιμιτασιον(αν βγαίνει ) τόσα λεφτά δεν παίζει
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread