Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

marvin

Original poster
Pro Member
Feb 7, 2011
461
0
0
Αθήνα
Απο οταν πρωτοπηρα το fiesta μου εψαχνα να βρω μαξιλαρακια για τις ζωνες μου... Εψαχνα κατι πολυ συγκεκριμενο...λευκα μαξιλαρακια με 2 μπλε ριγες πανω τους...Τελικα τα βρηκα απο την Sparco αλλα οπως με ενημερωσε η εδω αντιπροσωπεια δυστηχως τα εχει σταματησει απο την παραγωγη...συγκεκριμενα το πρωτο πραγμα που με ρωτησαν ειναι αν τα θελω για fiesta...οποτε καταλαβαινετε ποσοι θα τα ειχαν ξαναζητησει!!!
Τελικα πριν λιγες μερες και ψαχνοντας τυχαια στο ebay τα βρηκα και τα τσιμπησα...οποτε σας τα παρουσιαζω!

dsc09596a.jpg

Το μοντελο λεγεται 77 και μπορειτε να τα δειτε και στην σελιδα της sparco http://www.sparco.it/catalogo/
στον καταλογο Sparco Tuning στις σελιδες 23-24.

αυτη ειναι η συσκευασια στην οποια μου ηρθαν.





αλλη μια εικονα εκτος συσκευασιας.



Το υλικο πρεπει να ειναι η τζιν υφασμα η καραβοπανο, οριστε και μια κοντινη



επισης βγαινει και σε αλλους χρωματισμους για οποιον ενδιαφερεται...



Το μονο προβλημα που εχουν ειναι οτι ειναι λιγο πιο μακρουλα απο το κανονικο με αποτελεσμα στο αμαξι μου (ΜΚ7, σε αλλα μοντελα μπορει να μην υπαρχει προβλημα) οταν δεν φορας τη ζωνη και κρεμεται πισω, ο ιμαντας της ζωνης να μην μαζευει εντελως, οποτε κανει μια μικρη καμπυλη. Μικρο το κακο πιστευω μπροστα στην ομορφια που δινει!

Τελος το κοστος τους μαζι με τα μεταφορικα ηταν 22€
 

moican

Hero Member
Σεπτ. 13, 2010
2,642
2
0
37
τα σκεφτομουν και γω ενα διαστημα τα μαξιλαρακια αλλα εκεινο που με εμπνεει περισσοτερο ειναι να αλλαξω τον ιμαντα στις ζωνες και να βαλω ή μπλε ή κοκκινο αλλα δεν ξερω ουτε ποσο κοστιζει η αλλαγη ουτε αν θα υπάρχει κανα θεμα μετα!....
Καλοφορετα πάντως! τι μηκος εχουν?
 

Nos7

Administrator
Moderator
Elite Member
MK7
May 9, 2010
8,942
27
48
40
ΠΕΙΡΑΙΑΣ CITY-ΓΑΛΑΤΣΙ
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK7
    • Administrator
    • Moderator
  • #5
Kαλοφορετα να ειναι Δημητρη!! ;) οντως ειναι πολυ πιο ομορφα απο οτι μου τα ειχες περιγραψει ;)
να σε ρωτησω μια μικρη λεπτομερια?απο πισω πιανουν με σκρατς?
 

Lucifer

Hero Member
May 14, 2010
3,282
1
0
θα δείξει...
Μεγειές Δημήτρη ωραία φαίνονται και μια χαρά η τιμή τους...

Το μονο προβλημα που εχουν ειναι οτι ειναι λιγο πιο μακρουλα απο το κανονικο με αποτελεσμα στο αμαξι μου (ΜΚ7, σε αλλα μοντελα μπορει να μην υπαρχει προβλημα) οταν δεν φορας τη ζωνη και κρεμεται πισω, ο ιμαντας της ζωνης να μην μαζευει εντελως, οποτε κανει μια μικρη καμπυλη. Μικρο το κακο πιστευω μπροστα στην ομορφια που δινει!

αυτό δεν θα έπρεπε να είναι πρόβλημα....  ;)
 

marvin

Original poster
Pro Member
Feb 7, 2011
461
0
0
Αθήνα
Μιχαλη ειναι σκρατς.
Moican οι διαστασεις τους ειναι 29χ9.
Για τους ιμαντες της ζωνης το εχω σκεφτει και γω. Μαλιστα προχτες στην καντινα το συζητουσαμε και με τον Nos7.
Το κοστος των ιμαντων δεν ειναι τπτ...με το μετρο τους πουλανε...το θεμα ειναι η ολη διαδικασια που πρεπει να γινει για να μπουν και επισης στις ενωσεις τους πρεπει να γαζωθουν με μηχανημα...σαν υλικο δεν υπαρχει προβλημα ειναι ιδιοι σε αντοχη με τους εργοστασιακους. Το θεμα ειναι αν θα γαζωθουν σωστα οπως οι εργοστασιακοι...και επειδη ειναι ενα απο τα πιο κυρια συστηματα ασφαλειας προσωπικα δεν θα πειραματιζομουν ουτε για αστειο! το ξεχασα ειδη το ονειρο!
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Δεν κατάλαβα τι ακριβώς θέλεις να κάνεις Δημήτρη, να αλλάξεις τους ιμάντες των ζωνών; Γιατί; Για να μαζεύονται καλύτερα οι ζώνες λόγω των "μαξιλαριών" που τοποθέτησες;
 

AndreasA

Hero Member
Jan 20, 2011
2,886
0
0
άρης
Ωραία Δημήτρη! Ασυνήθιστα! Οσο για το θέμα αλλαγής χρώματος της ζώνης!! Για μένα μην παίζεις με την ζωή σου!
 

mitsaras13

Member
Jun 22, 2011
115
0
0
41
Μόλις πήρα κει εγώ τα ιδια μαξιλαρακια της  sparco μ αυτα του marvin και εννοειται στα ιδια χρωματα. Μολις τα ειδα πραγματικα τα ερωτευτηκα, για αυτο και απογοητευτηκα λιγο οταν διαβασα οτι εχει σταματησει η παραγωγη τους. Τελικα μετα απο λιγο ψαξιμο, διαπιστωσα οτι αυτο δεν πρεπει να ισχυει καθως τα βρηκα εδω http://www.aglopoulos-racing.com/index.php?option=com_virtuemart&Itemid=82
Ο συγκεκριμενος βρισκεται στην Λαρισα, πηρα ενα τηλεφωνο μου ειπε οτι δεν τα ειχε στο συγκεκριμενο χρωμα αλλα οτι μπορει να τα παραγγειλει και να τα στειλει σε ενα καταστημα στην ΑΘηνα που συνεργαζεται. Ετσι και εγινε και μετα απο μια καθυστερηση 3 βδομαδων λογω απεργιας στα Ιταλικα λιμανια, οπως τουλαχιστον μου ειπε, ηρθαν επιτελους στα χερια μου. Το καταστημα στην Αθηνα λεγεται mcracing και βρισκεται στο Ηρακλειο, τηλ. 2102832840. Το κοστος τους ειναι 15€.
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread