Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

fiestass7

Original poster
MK7
Member
Jun 16, 2011
254
0
16
36
Πύργος
Μοντέλο
MK7
Καλησπέρα παιδιά, ανοίγω αυτό το θέμα, γιατί θέλω να μάθω με ποιον τρόπο μπορώ να ελέγξω, (Να μάθω) τις οποίες εργασίες έχουν γίνει στο αυτοκίνητο μου, (από την αντιπροσωπεία, εννοώντας σερβίς βλάβες κτλ ) από την ημέρα αγοράς μέχρι σήμερα.. Γνωρίζει κανείς;
 

panos.l

Pro Member
Aug 9, 2010
476
0
0
ΑΘΗΝΑ
www.fordliatiras.gr
Αυτο γίνεται απ το βιβλίο των service.Αν θες πιο αναλυτικά απ τα κομμένα παραστατικά (αν τα έχεις) και τέλος να πας στο συνεργείο που επισκευαζόταν το αυτοκίνητο μήπως και κρατάνε αρχείο στο υπολογιστή (από τα παραστατικά που έχουν κοπεί) με οτι έχει γίνει στο αυτοκίνητο!
 

christos pap

Hero Member
Σεπτ. 25, 2010
988
0
0
32
καλησπερα!
αν πας σε μια αντιπροσωπεια ford με τον αριθμο πλαισιου σου μπορεις να δεις τις εργασιες
που εχουν γινει στο αυτοκινητο σου αλλα αυτες που πραγματοποιουνται μονο στην αντιπροσωπια.
 

fiestass7

Original poster
MK7
Member
Jun 16, 2011
254
0
16
36
Πύργος
Μοντέλο
MK7
Αν παω σε ένα εξειδικευμένο και το συνδέσουν με τον υπολογιστή, μπορούν να μου πουν αναλυτικά τι έχει κάνει η αντιπροσωπία σωστά; ξέρει κανείς το κόστος;
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
fiestass7 said:
Αν παω σε ένα εξειδικευμένο και το συνδέσουν με τον υπολογιστή, μπορούν να μου πουν αναλυτικά τι έχει κάνει η αντιπροσωπία σωστά; ξέρει κανείς το κόστος;
δεν γίνεται αυτό
το καλύτερο πράγμα που μπορείς να κάνεις είναι να σημειώνεις τα πάντα στο βιβλίο service,έτσι κάνω και εγώ
τώρα αν το πηγαίνεις σε συνεργείο που δεν του έχεις εμπιστοσύνη δεν πρόκειται να βγάλεις άκρη και τις αποδείξεις που παίρνεις από το συνεργείο πάλι δεν σημαίνει ότι ξέρεις τι έχει το αμάξι
έχει ακουστεί στον Πειραιά για συνεργεία που σου λένε αλλάξαμε 4 φίλτρα και μπουζί και λάδια και δεν έχουν αλλάξει τίποτα και εσύ τα έχεις πληρώσει ΟΛΑ ΑΥΤΑ
 

Nos7

Administrator
Moderator
Elite Member
MK7
May 9, 2010
8,942
27
48
40
ΠΕΙΡΑΙΑΣ CITY-ΓΑΛΑΤΣΙ
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK7
    • Administrator
    • Moderator
  • #6
λαθος....πρεπει να πας εκει που εχει γινει το σερβις!!!π.χ εαν εχεις κανει σερβις στην Α αντιπροσωπια τοτε μονο η Α εχει στον υπολογιστη της το τι σου εχει κανει,εαν πας στην Β αντιπρωσοπια δεν εχει προσβαση στο υπολογιστη της Α...δεν νομιζω να υπαρχει κοστος για κατι τετοιο!!
 

fiestass7

Original poster
MK7
Member
Jun 16, 2011
254
0
16
36
Πύργος
Μοντέλο
MK7
Εχω πρόβλημα με το τιμόνι.. Πηγα στην Α αντιπροσωπία και μου το γράσωσαν απλά, εγώ εχω την υποψία ότι παράγγειλαν το ανταλλακτικό, αλλά δεν το τοποθέτησαν, "Το κάβατζοσαν" παω στην Β αντιπροσωπία και βλέπουν το τιμόνι και παραγγέλουν το ανταλλακτικό, σήμερα ήρθε πηγα εκεί  να μου το αλλάξουν, το συνδέουν με τον υπολογιστή και μου λένε, ότι δεν γίνεται.. Βλέπουν στον υπολογιστή ότι δεν τους αφήνει να κάνουν αυτην την εργασία; και να παω στην Α αντιπροσωπία να μου το αλλάξουν αυτή κτλ. τι μπορεί να τρέχει; (Τους ζήτησα να συνδέσουν το αυτοκίνητο να μπουν στα κεντρικα να δουν τι εργασίες έκανε η Α αντιπροσωπία πριν 1 μήνα και μου είπαν ότι δεν γίνεται να δουν, μόνο αυτοί στην Α ξέρουν τι έκαναν) υπόψιν είμαι εντός εγγύησης
 

Nos7

Administrator
Moderator
Elite Member
MK7
May 9, 2010
8,942
27
48
40
ΠΕΙΡΑΙΑΣ CITY-ΓΑΛΑΤΣΙ
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK7
    • Administrator
    • Moderator
  • #8
τι εννοεις οτι δεν τους αφηνει η Β αντιπρωσοπια ο υπολογιστης να αλλαξουν το ανταλακτικο?ελεος,δλδ ρωτανε τον υπολογιστη εαν θα αλλαξουν το ανταλακτικο ή οχι? τεσπα,εχουμε και λεμε!!!εαν ακους απο το τιμονι σου ενα ''γκαπ'' καθε φορα που αλλαζεις κατευθυνση στο τιμονι σου(δλδ απο αριστερα,δεξια και το αντιθετο) ειναι ο σταυρος του τιμονιου και θελει μονο γρασαρισμα και τελος,δεν χρειαζεται να αντικατασταθει ο σταυρος,εαν σε περιπτωση που σου το ξανακανει,το ξαναγρασσαρεις!!!
 

fiestass7

Original poster
MK7
Member
Jun 16, 2011
254
0
16
36
Πύργος
Μοντέλο
MK7
Το φόρτωσαν στον υπολογιστή και μου είπαν ότι από τα κεντρικα δεν τους αφήνουν γιατί έχει έρθει οδηγία για γράσωμα.. Θα πρέπει να το κάνουν και αν συνεχιστεί.. Μετά θα τους αφήσουν να το αλλάξουν.. (τους είπα αυτό έγινε από την Α το πρόβλημα όμως δεν διορθωθηκε) τέλος πάντων, αυτό το "γκαπ" που λες είναι.. (Εγώ πιστεύω ότι έχει γίνει μαλακια από την Α αντιπροσωπία και δεν θέλουν να μου το πουν και τα μασανε)
 

Nos7

Administrator
Moderator
Elite Member
MK7
May 9, 2010
8,942
27
48
40
ΠΕΙΡΑΙΑΣ CITY-ΓΑΛΑΤΣΙ
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK7
ειναι δυσκολο να κανεις μαμακια σε αυτο το σημειο...γρασσαρε το και εισαι οκ!!το εκανε και σε εμενα αλλα το εφτιαξαν μονοι τους χωρις να τους πω κατι γιατι ειναι και λογικο να σου κανει εαν μικρο θορυβο ο σταυρος!!
 

black thunder

New member
Jul 25, 2011
93
0
6
39
ειναι μυστικο
παιδια μια ειναι η λυση για την επιβλεψη των εργασιων...να εισαι απο πανω.ξερω οτι ειναι πολυ δυσκολο αλλα στο κατω κατω εμεις ειμαστε οι κατοχοι..οχι οι αντιπροσωπειες.εχω δωσει πολυ μαχη για αυτο το θεμα και θα συνεχισω να δινω οσο οι μηχανικοι δεν το προσεχουν το αυτοκινητο.
 

arkas

Hero Member
Nov 2, 2010
2,000
0
0
45
θεσσαλονικη
www.facebook.com
συμφωνω με τον black thunder θελει να μπαστακωνεσαι απο πανω τους στο παρελθον εχω παρει το αυτοκινητο μου, ακουσον ακουσον... ΧΩΡΙΣ ΛΑΔΙΑ!!!!!!!
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread