Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

kostg

Original poster
Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Αλήθεια, έχει κανείς στο mk6 του ειδοποίηση για το αν ο οδηγός ή ο συνοδηγός δε φοράει τη ζώνη του; Το πρωί που "σκάλιζα" το service menu του fiesta μου είδα ότι υπάρχει και ανάβει το λαμπάκι για τις ζώνες ασφαλείας. Το θέμα είναι ότι δεν το έχω δει ποτέ να δουλεύει κανονικά.
 

Nikol@r@s

Administrator
Staff member
Moderator
Mar 28, 2012
773
46
28
19
Αθήνα
    • Administrator
    • Moderator
  • #2
Λοιπόν ήθελα να το γράψω από τότε που άλλαξα καθίσματα!!!Το δικό μου(όπως και όλα τα ΜΚ6 φαντάζομαι) είχε αισθητήρα με φύσα με καλώδια κάτω από το κάθισμα του οδηγού(Αλλά όχι στου συνοδηγού), την οποία έπρεπε να ξεκουμπώσεις για να βγει το κάθισμα(Πέρα από τις βίδες)!!!Φαντάζομαι ότι έξω ήταν κι αυτό στο standar εξοπλισμό όπως και πολλά ακόμα που εμείς εδώ χρυσοπληρώνουμε  :mad:
 

Nikol@r@s

Administrator
Staff member
Moderator
Mar 28, 2012
773
46
28
19
Αθήνα
    • Administrator
    • Moderator
  • #4
Α εγώ νόμιζα ότι ήταν αισθητήρας για τα καθίσματα  redface
 

kostg

Original poster
Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Τα δικά μας δεν έχουν αερόσακους στα καθίσματα, όπως τα ST. Έχουν όμως προεντατήρες στις ζώνες και μάλλον γι' αυτό βρίσκονται τα καλώδια κάτω από τα καθίσματα. Το θέμα όμως με το λαμπάκι των ζωνών δεν έχω καταφέρει να το "εξιχνιάσω" ακόμη...
 

Nos7

Administrator
Moderator
Elite Member
MK7
May 9, 2010
8,942
27
48
40
ΠΕΙΡΑΙΑΣ CITY-ΓΑΛΑΤΣΙ
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK7
    • Administrator
    • Moderator
  • #6
Κωστη για δες εδω : http://www.fiestamaniacs.gr/forum/index.php?topic=2268.20 και δοκιμασε αυτη την διαδικασια!!!εαν το κανεις στα mk7 ειναι για απενεργοποιηση και εαν το επαναλαβεις ειναι για να το ξαναενεργοποιησεις!!καντο μια φορα στο mk6 μηπως και ενεργοποιηθει ;)
 

kostg

Original poster
Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Το εχω δοκιμασει ηδη Μιχαλη, δεν λειτουργει. Επισης βρηκα ψαχνοντας στο διαδικτυο οτι τα Αυστραλεζικα mk6 το εχουν αυτο ενεργοποιημενο απο το εργοστασιο, ενω τα ευρωπαϊκα οχι. Ειναι θεμα αγορας καθαρα.
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread