Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

Nos7

Administrator
Original poster
Moderator
Elite Member
MK7
May 9, 2010
8,942
27
48
40
ΠΕΙΡΑΙΑΣ CITY-ΓΑΛΑΤΣΙ
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK7
    • Administrator
    • Moderator
  • Thread starter
  • #1
Oπως λεει και ο τιτλος το ΜΚ7 εχει κρυφο ντουλαπακι.....







και βρισκεται κατω απο τα αλαρμ οπως βλεπετε και στις φωτο!!! απο πισω δεν ειναι ειναι κενο ωστε αμα βαλετε κατι να χαθει.....

Ο τροπος για να το ανοιξετε ΧΩΡΙΣ να το σπασετε ειναι:
Με ενα ψιλο κατσαβιδακι ανασηκωνετε το πλαστικο απο τα πλαγια ωστε να μπει καλα το κατσαβιδι μεσα για να μη γλυστρισει και το πληγωσετε με τη μυτη... Μετα το σερνετε προσεκτικα προς το κεντρο και με λιγο δυναμη το βγαζετε..... Αυτο απο μεσα εχει μια σιδερενια ασφαλεια σαν Π που παει και πιανει το πλαστικο ''δοντακι'' που φενετε στη φωτο!!!

ΕΓΩ προσωπικα δεν εχω ξανατοποθετησει την ασφαλεια γιατι το πορτακι παει και κλεινει μια χαρα χωρις να πεφτει... Σε αλλους πεφτει το πορτακι μονο του στην παραμικρη λακουβα.... Εκει μπορειτε να βαλετε 2 μαγνητακια για να το κραταει κλειστο ;) ;)
 

pitbull

Maniac Member
May 13, 2010
6,950
1
0
40
παντού και πουθενά
Δεν μπορω να καταλαβω τι παιζει με αυτο το πορτακι.Αφου εχει εκει ντουλαπακι γιατι δεν βαζαν απο την αρχη ενα μηχανισμο ανοιξε κλεισε οπως εχουν ολα τα αμαξια να τελειωνουμε?Μαλλον θελουν να παιδευουν τον κοσμο.
 

panos.l

Pro Member
Aug 9, 2010
476
0
0
ΑΘΗΝΑ
www.fordliatiras.gr
Πολύ περίεργος ο τρόπος που ασφαλίζει πάντως.Πιστεύω πως με την πολύ χρήση και τον καιρό μπορεί να χαλάσει και να δημιουργήσει προβλματα...
 

Nos7

Administrator
Original poster
Moderator
Elite Member
MK7
May 9, 2010
8,942
27
48
40
ΠΕΙΡΑΙΑΣ CITY-ΓΑΛΑΤΣΙ
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK7
    • Administrator
    • Moderator
  • Thread starter
  • #5
Pano εγω το εχω ανοιξει και εχω βγαλει την ασφαλεια εδω και 8-9 μηνες και το ντουλαπακι δουλευει μια χαρα.... Ειναι πολυ ελαφρυ ωστε να δημιουργησει φθορες!!!
 

stefanosmk7

Rookie
Aug 18, 2010
21
0
1
38
ΚΙΑΤΟ-ΛΑΡΙΣΑ
Και εγω το εχω ανοιξει αλλα την ασφαλεια δεν την εβγαλα απλα την χαλαρωσα λιγο και κουμπωνει και ξεκουμπωνει μια χαρα!!
 

doctorys

New member
May 27, 2010
63
0
0
37
παιδια απο περιεργεια το ανοιξα και εγω αυτο που γραφει επανω το ντουλαπακι εχει ασχολιθει κανενασ να δει τι ειναι για μια θηκη για κατι λεει.............παω να δω και θα το γραψω
 

dj-sofos

Member
Aug 30, 2010
126
0
0
31
χανιά
εμενα εχει ενα αριστερα κατω απο το τιμονι... αλλα δεν βαζω τπτ ουτε το κινητο μπαινει γιατι δεν ακουγεται.... μαλλον καποια πραματα ειναι λιγο αχρηστα..... συμφωνητε?
 

vouts

Hero Member
May 10, 2010
2,196
3
38
33
Peiraeus
Εγω σε αυτο το ντουλαπακι που λες βαζω τσιχλες και.....(γκουχου γκουχου...Κρανη...)..


Αυτο που λεει ο Nos ειναι αλλο ντουλαπακι που δεν ειναι καν ανοιχτο απο την ford...εχει κοιταξει κανεις στο e-bay να δει αν εχει βγει τιποτα για εκεινο το σημειο??Κανενα αλλο πορτακι,η καμια θηκη ισως...
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
dj-sofos said:
εμενα εχει ενα αριστερα κατω απο το τιμονι... αλλα δεν βαζω τπτ ουτε το κινητο μπαινει γιατι δεν ακουγεται.... μαλλον καποια πραματα ειναι λιγο αχρηστα..... συμφωνητε?

dj αυτο που λες εσυ ειναι σε mk6 ενω αυτο που λενε τα παιδια εδω ειναι για Mk7
 

dimitris mk7

Member
Mar 5, 2011
104
0
0
141
αθηνα
το ανοιξα και γω αλλα το εκλεισα λιγο δυσκολα γιατι επρεπε να προσαρμοσω κατι αυτακια που εχει ενα σιδερακι που  κραταει το πορτακι.καποια στιγμη θα βαλω δυο μαγνητακια για να ειναι ευκολο το ανοιξε κλεισε γιατι αλλιως δεν αξιζει...ή καμια αλλη πατεντα αν ξερει κανεις...
 

banned member

Hero Member
Jan 31, 2011
1,892
0
0
2020
Δημήτρη εγώ που το έχω ανοίξει έχω βγάλει τελείως το σιδεράκι και κλείνει μια χαρά ...
σπάνια και σε καμιά λακούβα-τάφο ίσως ανοίξει (προσωπικά μόνο μια φορά μου άνοιξε από λακούβα) και το έχω έτσι γύρω στους 5 μήνες χωρίς κανένα πρόβλημα  ;)
 

dimitris mk7

Member
Mar 5, 2011
104
0
0
141
αθηνα
μα χωρις το σιδερακι βρε συ δεν καθεται!με το παραμικρο θα πεφτει!εφαρμοζει καλα σε σενα δηλαδη?
 

banned member

Hero Member
Jan 31, 2011
1,892
0
0
2020
Όσο κουφό κι αν ακούγεται εφαρμόζει τέλεια..μάλιστα όταν το κλείνεις κάνει και ένα 'κλικ'!!!
από τον nos7 είχα πάρει την ιδέα να την βγάλω την ασφάλεια μιας και εκείνος έτσι το χει  :)
 

dimitris mk7

Member
Mar 5, 2011
104
0
0
141
αθηνα
και κλικ κανει?? ??? τι διαολο...σε μενα γιατι δεν εκανε?λες να το εσπασα?αλλα δεν νομιζω γιατι δεν θα εκλεινε μετα.τεσπα.θα το ξαναδω τοτε!
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread