Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

mits250pilot

Original poster
Newbie
Σεπτ. 26, 2019
6
0
1
Καλησπέρα στην παρέα.

Σε ένα πρόσφατο ταξίδι πάτησα πρώτη φορά πάνω από τα 140. Έφτασα έως 170 για λίγο.

Παρατήρησα οτι από τα 150 και πάνω ένιωθα στα πόδια - πεντάλ μου ένα "γρεζάκι" σαν κρασασμούς απο το 3 κίλυνδρο.
Στα 160 ήταν εντονότερο και στα 170 επίσης.

Μόνο στα πόδια , ουτε τιμόνι , ουτε τριξίματα στο αμάξωμα. Οι πιέσεις ελαστικών είναι στα προβλεπόμενα όρια και το πάτημα έγινε σε διάφορα κομμάτια της διαδρομής με καλή άσφαλτο.

Η ερώτηση μου απευθύνεται σε όποιον φίλο έχει εμπειρία σε αυτές τις ταχύτητες , έαν έχει παρατηρήσει κάτι τέτοιο.

Σας ευχαριστώ και καλά χιλιόμετρα σε όλους.

Titanium 100ps
 

The Ace

Hero Member
Vip Team
Nov 20, 2015
1,311
182
63
50
Αθήνα
Μιας και μιλάς για καινούριο αυτοκίνητο, είναι απίθανο να είναι οτιδήποτε άλλο πέρα από τους εγγενείς μικροκραδασμούς του κινητήρα. Αφού μάλιστα δεν το ένιωθες πουθενά αλλού, είναι σχεδόν σίγουρο ότι είσαι ΟΚ με τα λοιπά (φρένα, ζάντες)
 
  • Like
Αντιδράσεις: mk6car

bullet_fiesta

New member
MK7.5
Feb 9, 2019
66
16
8
39
Άνω Πατήσια Αθήνα
Μοντέλο
MK7.5
Καλησπέρα στην παρέα.

Σε ένα πρόσφατο ταξίδι πάτησα πρώτη φορά πάνω από τα 140. Έφτασα έως 170 για λίγο.

Παρατήρησα οτι από τα 150 και πάνω ένιωθα στα πόδια - πεντάλ μου ένα "γρεζάκι" σαν κρασασμούς απο το 3 κίλυνδρο.
Στα 160 ήταν εντονότερο και στα 170 επίσης.

Μόνο στα πόδια , ουτε τιμόνι , ουτε τριξίματα στο αμάξωμα. Οι πιέσεις ελαστικών είναι στα προβλεπόμενα όρια και το πάτημα έγινε σε διάφορα κομμάτια της διαδρομής με καλή άσφαλτο.

Η ερώτηση μου απευθύνεται σε όποιον φίλο έχει εμπειρία σε αυτές τις ταχύτητες , έαν έχει παρατηρήσει κάτι τέτοιο.

Σας ευχαριστώ και καλά χιλιόμετρα σε όλους.

Titanium 100ps
Καλημέρα. Στην θεωρία είναι από τον τρικυλινδρο. Ίσως και από τις βάσεις σου ( δεν είναι κάτι πρωτόγνωρο ),σου περναει αυτό το ψιλό. Αλλά γενικά δεν είναι κάτι. Και με 200+ είναι πολύ ελαφρύ το γρεζακι
 

mits250pilot

Original poster
Newbie
Σεπτ. 26, 2019
6
0
1
Καλή χρονιά σε όλους και να έχετε καλή υγεία και ο, τι άλλο επιθυμείτε.

Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις.

Να είστε πάντα καλά.
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread