Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

JohnSeena

Original poster
MK7.5
Newbie
Jun 5, 2023
2
2
3
Μοντέλο
MK7.5
Καλησπέρα και καλώς σας βρίσκω

Καινούριος κάτοχος Fiesta του 2015-2016 με ecoboost 1.0. Πρώτο μου αυτοκίνητο γενικά.

Ερωτησούλα... επειδή το αμάξι είναι εισαγωγή από Γερμανία και όλα τα εγχειρίδια είναι στα γερμανικά, υπάρχει τρόπος να εκτυπώσω κάπως το ελληνικό εγχειρίδιο από την επίσημη ιστοσελίδα της ford; Έψαξα αλλά δεν το βρήκα πουθενά σε μορφή pdf. Μόνο σε καρτέλες.
Αν δε γίνεται μέσω site, μπορώ να το βρω από κάπου αλλού πχ από την αντιπροσωπία της περιοχής ή λόγω παλαιότητας του μοντέλου είναι απίθανο;

ευχαριστώ πολύ!
 
  • Like
Αντιδράσεις: turbomaniac

Κεραυνός

Hero Member
Top Poster του μήνα
Jan 8, 2016
1,038
155
63
Μοντέλο
MK6
Χαίρετε. Αν θελεις καλεσε την πιο κοντινη αντιπροσωπεια τηλεφωνικως να ερωτησεις.
 

turbomaniac

Hero Member
May 10, 2010
3,937
82
48
44
Ιωάννινα
Ναι στην αντιπροσωπεία θα βρεις. Στα Αγγλικά επίσης θα υπάρχει στο διαδίκτυο Ford Fiesta .... Owner manual

Στάλθηκε από το A90 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

JohnSeena

Original poster
MK7.5
Newbie
Jun 5, 2023
2
2
3
Μοντέλο
MK7.5
Στην αντιπροσωπία δε ρώτησα ακόμα αλλά τελικά το βρήκα στα ελληνικά σε pdf από το google. Παρατήρησα πως το γερμανικό βιβλιαράκι έγραφε πάνω τον κωδικό του βιβλίου και στο τέλος DE και απλά έκανα αναζήτηση τον κωδικό αυτόν και στο τέλος έβαλα EL αντί για DE οπότε μου έβγαλε το ελληνικό manual. Ωστόσο θα ρωτήσω και στην αντιπροσωπία για να το έχω και τυπωμένο.
Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας
 
  • Like
Αντιδράσεις: Κεραυνός
Mar 6, 2024
6
1
3
Μοντέλο
MK6
Καλησπέρα και καλώς σας βρίσκω

Καινούριος κάτοχος Fiesta του 2015-2016 με ecoboost 1.0. Πρώτο μου αυτοκίνητο γενικά.

Ερωτησούλα... επειδή το αμάξι είναι εισαγωγή από Γερμανία και όλα τα εγχειρίδια είναι στα γερμανικά, υπάρχει τρόπος να εκτυπώσω κάπως το ελληνικό εγχειρίδιο από την επίσημη ιστοσελίδα της ford; Έψαξα αλλά δεν το βρήκα πουθενά σε μορφή pdf. Μόνο σε καρτέλες.
Αν δε γίνεται μέσω site, μπορώ να το βρω από κάπου αλλού πχ από την αντιπροσωπία της περιοχής ή λόγω παλαιότητας του μοντέλου είναι απίθανο;

ευχαριστώ πολύ!
Καλησπέρα, επειδή είμαι κοντά στο να αγοράσω ακριβώς το ίδιο μοντέλο εισαγωγη από Γερμανία θα ήταν εύκολο να μου πεις τι να προσέξω και τη δική σου εμπειρία? Ευχαριστώ πολύ!
 

theoanag

Member
May 23, 2018
116
49
28
εχω φερει απο Γερμανια fiesta πετρελαιο.Το βασικο ειναι να ειναι καθαρο απο κατω σε θεματα σκουριας λογω αλατιου.Το δευτερο να εχουν γινει ολα τα service στη ford με ενημερωμενο το αρχειο της ford.To τριτο να εχει το επισημο κτεο tuv απο Γερμανια με αναγραφη χιλιομετρων. Συν ολους τους αλλους ελεγχους για την κατασταση του αυτοκινητου.Παιζει πολυ leasing εκει με οτι σημαινει .Εαν δεν υπαρχουν τα παραπανω δεν το ακουμπας.
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread