Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

giannis7

Original poster
New member
Nov 17, 2013
57
0
0
Καλησπέρα στην παρέα...κατοχος του fiesta 2010 ημερομηνια παραγωγης τον 3ο μηνα.1400cc titanium...Εχω ενα θεμα...Εχασε η Γυναικα μου :mad: :mad: :mad: AR15firing AR15firing AR15firing το μαυρο πλαστικο ταμπελακι με τον κωδικο του κλειδιου που βρισκοταν στο κλειδι και πηγαινωντας στη βελμαρ ζητωντας να μου βγαλουν-βρουν τον κωδικο μου ειπαν οτι αυτο δεν γινεται!!!! επισης επειδη δεν εχω κωδικο για το radiocd και διαβαζοντας εδω μεσα οτι πιθανον καποια στιγμη να χρειαστει ζητησα κ αυτον κ μου απαντησαν οτι απο καποια χρονολογια κ μετα (στην δικη μου περιπτωση δηλαδη) δεν εχει κωδικο το ηχοσυστημα...ισχυουν ολα αυτα που μου ειπαν? τα φωωωωωτα σας!
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Για το radio-cd ισχύει, δε χρειάζεται κωδικό για τα fiesta από το 2009 και μετά.
Όσον αφορά το κλειδί, κι εμένα μου είχαν πει όταν το αγόρασα να μην χάσω για κανένα λόγο το ταμπελάκι, γιατί αυτός ο κωδικός χρειάζεται προκειμένου να "κοπεί" καινούριο κλειδί. Αυτό ισχύει για τις αντιπροσωπείες. Αν πας όμως σε "ψαγμένο" κλειδαρά, θα σου τον βρει τον κωδικό μέσα σε δευτερόλεπτα (μιλάω από προσωπική εμπειρία)  :)
 

giannis7

Original poster
New member
Nov 17, 2013
57
0
0
kostg said:
Για το radio-cd ισχύει, δε χρειάζεται κωδικό για τα fiesta από το 2009 και μετά.
Όσον αφορά το κλειδί, κι εμένα μου είχαν πει όταν το αγόρασα να μην χάσω για κανένα λόγο το ταμπελάκι, γιατί αυτός ο κωδικός χρειάζεται προκειμένου να "κοπεί" καινούριο κλειδί. Αυτό ισχύει για τις αντιπροσωπείες. Αν πας όμως σε "ψαγμένο" κλειδαρά, θα σου τον βρει τον κωδικό μέσα σε δευτερόλεπτα (μιλάω από προσωπική εμπειρία)  :)
Σ' ευχαριστώ φίλε kostg για τον χρόνο που αφιέρωσες για να λυσεις τις απορίες μου.νεος κατοχος γαρ..."Ψαγμένο" κλειδαρα (για να μην τρεχω τελευταια στιγμη αν γινει καποια στραβη με το κλειδι)...αν θες μου απαντας και σε pm.
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Δε νομίζω ότι τίθεται θέμα διαφήμισης, οποιοσδήποτε μπορεί να το χρειαστεί οπότε ορίστε:

http://www.kleidotexniki.gr/

Μου έκανε εντύπωση γιατί πήγα εκεί με το κλειδί του αυτοκινήτου και ένα αντίστοιχο άκοπο (που πήρα από το ebay) για να μου το κόψει. Είχα και το καρτελάκι μαζί μου αλλά δεν του το έδειξα εξ' αρχής. Με το που πιάνει το κανονικό κλειδί στα χέρια του τον ρωτάω αν θέλει κωδικό και μου απαντάει είναι ο xxxx; Και χάζεψα γιατί ήταν όντως αυτός. Πως το βρήκε, δεν ξέρω (α, το κλειδί δε γράφει κάτι πάνω :p  )

Eργασία (για κοπή κλειδιού) μου πήρε 10 ευρώ. Πολύ καλή τιμή νομίζω, γιατί μου είχαν ζητήσει μέχρι και 40 ευρώ...
 

moican

Hero Member
Σεπτ. 13, 2010
2,642
2
0
37
ειχε φτιαξει και ενας φιλος μου το κλειδι του εκει και απ οτι μου ελεγε,οντως ειναι τζιμανια!
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Στέλιο είχε (και έχει) απλά το χρεώνει αρκετά (από Αγγλία έρχεται φθηνότερο).
 

giannis7

Original poster
New member
Nov 17, 2013
57
0
0
kostg said:
Δε νομίζω ότι τίθεται θέμα διαφήμισης, οποιοσδήποτε μπορεί να το χρειαστεί οπότε ορίστε:

http://www.kleidotexniki.gr/

Μου έκανε εντύπωση γιατί πήγα εκεί με το κλειδί του αυτοκινήτου και ένα αντίστοιχο άκοπο (που πήρα από το ebay) για να μου το κόψει. Είχα και το καρτελάκι μαζί μου αλλά δεν του το έδειξα εξ' αρχής. Με το που πιάνει το κανονικό κλειδί στα χέρια του τον ρωτάω αν θέλει κωδικό και μου απαντάει είναι ο xxxx; Και χάζεψα γιατί ήταν όντως αυτός. Πως το βρήκε, δεν ξέρω (α, το κλειδί δε γράφει κάτι πάνω :p  )

Eργασία (για κοπή κλειδιού) μου πήρε 10 ευρώ. Πολύ καλή τιμή νομίζω, γιατί μου είχαν ζητήσει μέχρι και 40 ευρώ...
Επικοινώνησα με το συγκεκριμενο καταστημα και μου ανεφερε οτι δυστυχως στο mk7 δεν μπορει να μου βρει τον κωδικο κλειδιου...παρα μονο να το αντιγραψει-προγραμματισει...οποτε μενω χωρις ταμπελακι-κωδικο...???? δεν υπαρχει χρηστικο προβλημα μιας και εχω κλειδι αλλα για το τυπικο της υποθεσης το ψαχνω..
 

giannis7

Original poster
New member
Nov 17, 2013
57
0
0
kostg said:
Δε μπορεί ή δε θέλει; Είναι θέμα ασφάλειας και εμπιστευτικότητας.
μονο ο ίδιος ξερει...Στο θεμα ασφαλειας-εμπιστευτικοτητας παντως εγω θα μπορουσα να του παω το κλειδι που εχω κ ολα τα εγγραφα (αδεια κυκλοφοριας)που αποδεικνυουν οτι ειμαι κατοχος...αλλα δεν μου το εθεσα το ζητημα σε αυτες τις διαστασεις
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread