Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

StuparArt

Original poster
Hero Member
May 9, 2010
3,325
0
0
43
www.youtube.com
Αλουμινένιο και για πολλά άλογα. Λογικά του πέφτει λίγο μεγαλούτσικο giggle



@Ρε Ιάκωβε δε του απαντάς καλύτερα… αμέσως να ψαρώσεις με το cooler
 

VASSOS

Pro Member
Aug 2, 2012
560
0
16
49
marousi
βρε συ νικολα να μεγαλωναμε και εμεις λιγο τα cooler??ποια η γνωμη σου??
 

StuparArt

Original poster
Hero Member
May 9, 2010
3,325
0
0
43
www.youtube.com
Καλό κάνει απλά το θέμα είναι ότι στα diesel δε πρέπει να το μεγαλώσεις πολύ μιας και θα λαγκάρει μετά και δεν θα το θέλεις. Έτσι και αλλιώς λόγο της μικρής τουρμπίνας δεν χρειάζεται κάτι μεγάλο άντε μια κυψέλη μεγαλύτερο και αλουμινένιο όλο μαζί με σωληνώσεις και κολάρα.  Εγώ θα σου πρότεινα να φτιάξεις για αρχή μόνο σωληνώσεις και το IC μόλις βάλεις κάνα πρόγραμμα. Φτιάξε και μια εξάτμιση από downpipe  και πίσω και θα είναι τέλειο.




Ειμαστε και off topics… giggle
 

VASSOS

Pro Member
Aug 2, 2012
560
0
16
49
marousi
μικρο τουρμπινακι αλλα 1,6 bar καλα πρεσσαρει!τι κολαρα να βαλω ωστε να αποφυγω τους κραδασμους μεταξυ μηχανης και cooler?εξατμιση δε βαζω,γιατι κανω πολλα χιλ. και θα μου περνει το κεφαλι!!!
 

Fordmaniac

Rookie
Dec 1, 2012
18
0
1
35
τρίπολη
VASSOS said:
μικρο τουρμπινακι αλλα 1,6 bar καλα πρεσσαρει!τι κολαρα να βαλω ωστε να αποφυγω τους κραδασμους μεταξυ μηχανης και cooler?εξατμιση δε βαζω,γιατι κανω πολλα χιλ. και θα μου περνει το κεφαλι!!!
εγώ δεν το εχω μετανιώσει λεπτό πάντως και που είμαι μόνο με το τελικό καζάνακι. Αν το πατάς όντως έχει ένα μπάσο-βαρύ ήχο. Στο χαλαρό όμως είναι αρκετά διακριτικό.
 

Fordmaniac

Rookie
Dec 1, 2012
18
0
1
35
τρίπολη
jiko_21 said:
φιλε μου τι τελικο εχεις βαλει?
Το έφτιαξα στον PMC αλλά το εβγαλα λόγω αλλαγής setup επειδη χρειάστηκα μεγαλύτερη διαμετρο. Τη δίνω όλη την εξάτμιση από τουρμπο και πισω αν σ ενδιαφερει...
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
Fordmaniac said:
Το έφτιαξα στον PMC αλλά το εβγαλα λόγω αλλαγής setup επειδη χρειάστηκα μεγαλύτερη διαμετρο. Τη δίνω όλη την εξάτμιση από τουρμπο και πισω αν σ ενδιαφερει...
Στον Πειραία δηλαδή την έφτιαξες;
 

Fordmaniac

Rookie
Dec 1, 2012
18
0
1
35
τρίπολη
scorpion said:
Είναι ακριβός από ότι ξέρω αλλά από δουλεία σκίζει...
Η αλήθεια είναι αυτη αλλά το απότελεσμα σε δικαιωνει με το παραπανω. Εγώ όλα εκεί τα έχω φτιάξει και δεν είχα ποτέ το παραμικρό θεμα. Είναι τελειος.
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread