Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

ilias710

Original poster
Member
Oct 27, 2014
266
0
0
27
Περιστέρι
Ανοίγω το θέμα αυτό σχετικά με το αν έχει κάνει κανείς κάποια μόντα στην μπροστινή γρίλια όπως πχ να την άλλαξε μια με της επιλογής του.

Εγώ προσωπικά άνοιξα το θέμα αυτό για να παραθέσω την ιδέα μου που μου ήρθε εν ώρα ύπνου
Σκέφτηκα να βάψω την μπροστινή γρίλια σε gloss black, το έχει κάνει κανείς; πιστευέτε αξίζει ή να βάλω απευθείας του sport ή συμφέρει να πάω σε φαναρτζή (αν δεν κάνω λάθος) να μου βάλει μια άλλη κυψελωτή;
 

Fiestaris

Hero Member
Mar 14, 2016
986
1
18
45
ΑΘΗΝΑ
Έχω δει βαμμένη την κλασσική αλλά δεν τρελάθηκα, είναι μία λύση αλλά ίσως χαμένα λεφτά αν τελικά δε σαρεσει και επίσης θα πουληθεί πιο εύκολα ως όπως ειναι. Προσωπικά έβαλα τη γνήσια κυψελωτη και ουσιαστικά πούλησα τη δική μου.
 

akiz90

MK7
Pro Member
Jul 15, 2014
459
7
18
33
Athens
Μοντέλο
MK7
Καλύτερα πάρε μία έτοιμη και πούλα τη δική σου. Σε φαναρτζή άμα πας 1ον μπορεί να μην σου αρέσει και 2ον κάποιοι παίρνουν τις κυψέλες, κόβουν το κομμάτι που θέλουν και το κολάνε με σιλικόνη. Δεν ξέρω κατά πόσο θα είναι γερό και ωραίο αισθησιακά. Βάλε μία που να κουμπώνει κανονικά να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.
 

ilias710

Original poster
Member
Oct 27, 2014
266
0
0
27
Περιστέρι
Φιλε fiestaris, απο που την προμηθευτηκες; 
ωχ καταλαβα το περιμενα akiz90 γτ λεω σιγα μην κατσει να την φτιαξει να κουμπωνει τελεια
 

akiz90

MK7
Pro Member
Jul 15, 2014
459
7
18
33
Athens
Μοντέλο
MK7
Αυτό που έχω δει εγώ είναι να κόβει με τροχό το εσωτερικό τις γρίλιας και να κρατάει μόνο το περίγραμμα (για να μπορεί να το κουμπώσει πάλι). Μετά πήρε μεταλλικό πλέγμα μαύρο και έντυσε το εσωτερικό βάζοντας σιλικόνη.

Ρίξε μία ματιά εδώ για έτοιμες λύσεις:

http://www.parts.loc8apart.co.uk/nav/auto-part/Ford/Fiesta/Grills-and-Air-Intakes.php
 

Fiestaris

Hero Member
Mar 14, 2016
986
1
18
45
ΑΘΗΝΑ
ilias710 said:
Φιλε fiestaris, απο που την προμηθευτηκες; 
ωχ καταλαβα το περιμενα akiz90 γτ λεω σιγα μην κατσει να την φτιαξει να κουμπωνει τελεια

Την άλλαξα πριν καν πσραλαβω το αμάξι μαζί με κάτι αλλά. Δηλαδή από αντιπροσωπεία και τους είχα πει μα τη βάλουν όταν είναι να το παραλαβω. Μέρη να την αγοράσει κανείς υπάρχουν και Ελλαδα και εξωτερικό. Εγώ το έκανα τότε απλώς γιατί με βόλευε να την κρατήσουν στην αντιπροσωπεία ως αχρησιμοποίητη και να μου μειώσουν την τιμή.
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread