Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

Gounou83

Original poster
Newbie
Jun 5, 2013
8
1
3
Καλησπέρα Fordακιδες! Τον τελευταίο καιρό παρατήρησα μια μικρή φθορά στο τιμόνι. Γνωρίζει κανείς κάποια λύση για αυτό. Κάποιο υγρό για επικάλυψη ή κάτι τέτοιο? Θέλω να αποφύγω το κάλυμμα τιμονιού. Ευχαριστώ! ;D
 

Gounou83

Original poster
Newbie
Jun 5, 2013
8
1
3
Δερμάτινο θα το περιέγραφα. Είναι σκληρό υλικό όχι πλαστικό ή κάτι το ελαστικό.
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Δύσκολο να "μπαλώσεις" το δέρμα. Μόνο αν βάλεις κάλυμμα από πάνω ή νέο δέρμα από αυτά που κυκλοφορούν στο ebay. Δες εδώ που το έχει φτιάξει έτσι ένα άλλο μέλος.
Μία ακόμα επιλογή είναι να πας σε κάποιον ταπετσέρη να σου ντύσει το τιμόνι με νέο δέρμα ή να βρεις άλλο τιμόνι (μεταχειρισμένο ή καινούριο από τη Ford).
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Πολλή φθορά για τα χιλιόμετρα του αυτοκινήτου σου. Μάλλον ιδρώνουν τα χέρια σου αρκετά  ::)
 

The Ace

Hero Member
Vip Team
Nov 20, 2015
1,311
182
63
50
Αθήνα
Φαίνεται δερμάτινο, αλλά μπορεί να είναι συνθετικό, αυτό το καταλαβαίνεις από τον τρόπο που "ξεφλουδίζει". Επιδιόρθωση τέτοιας έκτασης δεν έχει νόημα και θα κοστίσει το ίδιο περίπου με το να το ντύσεις εκ νέου. Στην οποία περίπτωση θα μυρίζει καινούριο δέρμα και θα χαίρεσαι που θα το κρατάς ;)
 

CK1

New member
Feb 6, 2015
64
1
8
Μόνο ντύσιμο με νέα επένδυση. Εχω ακουσει-διαβάσει πολυ καλές κριτικές για τον Βρανάκη στα Καμίνια. Τίμες δεν ξέρω αλλά δεν χάνεις κάτι να ρώτησεις.
 

The Ace

Hero Member
Vip Team
Nov 20, 2015
1,311
182
63
50
Αθήνα
Τιμές για κανονικό "απλό" δέρμα πάνε από 50-55€ (σε ταπετσέρη) και φτάνουν μέχρι 110-120€ σε γνωστά ονόματα, π.χ. Conolly. Από εκεί και πέρα ότι άλλο επιπλέον (π.χ. napa, alcadara, περίεργες ραφές κλπ) χρεώνεται extra.
 

Gounou83

Original poster
Newbie
Jun 5, 2013
8
1
3
Ευχαριστώ πολύ τσακάλια για την βοήθεια. Θεσσαλονίκη είμαι οπότε πρέπει να βρω κάτι εδώ! 
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread