Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

ΔΈΣΠΟΙΝΑ

Original poster
Newbie
Apr 25, 2023
1
0
1
Μοντέλο
MK8 ST
Καλησπερα σας
Θα μπορούσε κάποιος να μου πει την γνώμη του?
Έχω ένα Ford fiesta st line του 2017 με 100χιλ χλμ,την προηγούμενη εβδομάδα αλλάξαμε το παγούρι γιατί έχανε νερα, την επόμενη μέρα πριν βάλω μπρος το αυτοκίνητο κοίταξα το παγούρι για σιγουριά και τα νερά ήταν σε πολύ χαμηλή στάθμη
Το πγα πάλι συνεργείο και μετά από 3 μέρες μου επαν ότι είναι φλάντζα κεφαλής η ραγισμένη κεφαλάρι και κόστος πάνω από 1000 ευρώ δεν ξέρω αν πρέπει να ους εμπιστευτώ
Το αμάξι το πήρα μεταχειρισμένο από Γερμανία με 64χιλ χιλμ και όλα πηγεναν καλά μέχρι που ξαφνικά έγινε αυτό και μάλιστα το αμάξι δεν ανέβασε θερμοκρασία ποτε
 

Κεραυνός

Hero Member
Top Poster του μήνα
Jan 8, 2016
1,040
156
63
Μοντέλο
MK6
Το υγρο ητανε καπως αλλοιωμενο μεσα στο δοχειο; Μηπως εχει καπου αλλου διαρροη; Καλυτερα ας ελεγχθει και αλλου συν ας υπαρξει δευτερη γνωμη.
 

BloodMage

Member
Jun 8, 2021
135
49
28
ΑΘΗΝΑ
Μοντέλο
MK8 ST
LOCATION
MK8.5 ST2 Frozen White
κατι δεν μου κάθεται καλα.............
μηπως απλα θελει συμπλήρωμα γιατι οταν σου αλλαξαν παγουρι δεν εγινε καλη εξαέρωση στο κύκλωμα ?
παρε και μια δεύτερη γνωμη απο αλλο συνεργείο
σε ποιο συνεργείο το πήγες?
 
  • Like
Αντιδράσεις: thanos13

turbomaniac

Hero Member
May 10, 2010
3,937
82
48
44
Ιωάννινα
Αν έχει φλάντζα κεφαλής φαίνεται με έναν απλό έλεγχο συμπίεσης στους κυλίνδρους πες του να τον κάνει μπροστά σου να βεβαιωθείς ότι δε σε κοροϊδεύει. Αν δεις ότι κάποιος κύλινδρος έχει κάτω από 100 psi συμπίεση, ναι είναι σίγουρη ένδειξη φλαντζας και πες του 1000 πολλά ζητάει το Κιτ φλάντζες έχει 150 η πλάνη παίρνει 50, τα λάδια -νερα 60, η εργασία είναι 8 ώρες X 50 ευρώ πες 400 ευρώ, τα υπόλοιπα 300 ευρώ που θέλει, τι είναι?

Στάλθηκε από το A90 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
  • Like
Αντιδράσεις: thanos13 and BloodMage

thanos13

Member
Feb 27, 2013
200
42
28
Μοντέλο
MK8
Πάρε και δεύτερη γνώμη,μπορεί οντως να ισχύει,αλλα μπορεί να είναι και κάτι πιο απλό,όπως είπαν και πιο πάνω,ισως κράτησε αέρα το κύκλωμα όταν άλλαξαν το παγούρι ή υπάρχει διαρροή απο κάπου αλλού.
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread