Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

tsambion

Original poster
Member
Jul 26, 2017
117
3
18
39
Αθηνα
Επειδη μου λειπει το χωνι πληρωσης καυσιμου απο κανιστρο ξερει καποιος τι κοστος εχει? Δεν μπορω να βαλω ουτε καθαριστικά ουτε μυκητιοκτονο ουυε τιποτα χωρις αυτο αφου δεν μπορω να ανοιξω την ταπα για το ντεπόζιτο, καθε λυση δοκιμασμενη κ αποτελεσματικη ειναι ευπροσδεκτη.
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Δεν είναι μέσα στο χώρο της ρεζέρβας δηλαδή; Μαζί με το γρύλο και το γάτζο ρυμούλκησης;

Αν όχι, θα πρέπει να απευθυνθείς σε κάποιον επίσημο έμπορο ή μαγαζί με ανταλλακτικά Ford. Ας μας απαντήσει και κάποιος γνώστης για το κόστος.

http://www.ebay.com/itm/NEW-OEM-Ford-Capless-Fuel-Fill-Funnel-Gas-Filler-Spout-Adapter-Lincoln-/271398758142
http://www.ebay.com/itm/Ford-Easy-Fuel-Fill-Tank-Supply-Funnel-Tube-Gas-Cap-Can-Adapter-White-Spout-OEM-/191716168337
 

tsambion

Original poster
Member
Jul 26, 2017
117
3
18
39
Αθηνα
Το εχω ψαξει στο ebay και γω αλλα δεν ξερω αν εχουν την ιδια διαμετρο κ δεν διευκρινιζει αν ειναι για βενζινη η για diesel, ενα εχω βρει που  διευκρινίζει κ εχει 6 ευρω η αγορα κ 101 ευρω εξοδα Αποστολης, ενω απο εδω ο παζαροπουλος μου λεει 15 ευρω κ αναμονη 2 εβδομαδες
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Λέει gas. Άρα είναι για βενζίνη. Τα μεταφορικά είναι ακριβούτσικα, γιατί αυτά που έχει το eBay είναι από Αμερική. Υπάρχει και το FordPartsUK αλλά πάνω κάτω θα σου έρθει το ίδιο με τον Παζαρόπουλο. Ρώτα και σε κανέναν άλλο αντιπρόσωπο...
 

zisis

Hero Member
May 10, 2010
1,249
1
38
34
Ανοίγει η τάπα να ξέρεις,την έχω ανοίξει πειραματικά ,με δυο κατσαβίδια τα οποία στο σύνολο τους κάλυπταν το φάρδος της τάπας
 

nsofi

New member
Aug 14, 2014
66
0
6
5 ευρώ το αγόρασα πριν ένα χρόνο. από αντιπροσωπεία ford.  Είναι ένα μικρό άσπρο χωνί και μπαίνει άνετα σε μία εσοχή που έχει στο ντουλαπάκι του συνοδηγού
 

tsambion

Original poster
Member
Jul 26, 2017
117
3
18
39
Αθηνα
Ευχαριστω για την βοηθεια σας. Μαλλον θα περιμενω να μου το φερει ο παζαροπουλος. Βρηκα κ ενα απο trade-wind.gr με 1.5 ευρω αλλα δεν ειναι διαθεσιμο οποτε.....
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread