Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

Focusman

Original poster
Pro Member
May 26, 2010
577
0
16
32
Περιστερι
pitbull said:
Focusman τι εκανες ολα ο.κ?

Περασα απο κει το μεσημερι αλλα μου ειπαν οτι μεχρι αυριο θα εχουν στεγνωσει εντελως οποτε για να καλυψουν τις κουκκιδες μου ειπαν να ξαναπερασω αυριο (βεβαια αυτο μπορει να το ειπαν γιατι εκεινη την ωρα ειχε πλακωσει δουλεια). Για να δουμε!!
 
Jul 11, 2010
31
0
0
36
ATAΛΑΝΤΗ
ΤΙ ΣΤΙΓΜΙ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΠΟΥ ΠΕΡΝΑΝΕ ΤΑ ΦΙΜΕ ΔΕΝ ΑΦΙΝΟΥΝ ΚΟΥΚΙΔΕΣ


edit by southern :γραφουμε παντα με μικρα ελληνικα
                        τα κεφαλαια ειναι σαν να φωναζουμε.....
 

maxitis13

New member
Aug 28, 2010
75
0
0
παίδες να ρωτήσω κατι... ξέρει κανείς σας τις μεμβρανες V-kool ???? θέλω να πάω να βάλω στο μπαρμπριζ....
 

M@$teR

Rookie
May 18, 2010
15
0
0
34
thessaloniki
Γιατι στο πισω τζαμι δεν εχει καμπυλη,εκει να δεις καμπυλοτητα! Παντου μπορουν να μπουν,μονο σε μερικα οπως c3 για να εφαρμοσει σωστα μερικοι τις χωριζουν σε 2 τμηματα.
 

chris40

New member
May 15, 2010
89
0
6
35
όταν είχα πάει για φιμέ πάντως μου είπε ο μάστορας οτι δεν μου έβαζε φιμέ στο παρμπρίζ για 2 λόγους,ασφάλεια κ καμπυλότητα αμα το χωρίσεις σε 2 κομμάτια δε θα φένεται ωραίο πάντως στο μπαρμπιζ δε θα έβαζα ποτέ
 

vagma

Hero Member
chris40 said:
στο μπαρμπριζ δεν μπαίνει λόγο καμπυλότητας


ΟΧΙ....δεν μπαινει στο παμπριζ λογω καμπυλοτητας του τζαμιου!!!!!!!!

το παμπριζ αποτελειται απο οργανικο τζαμι δυο στρωσεων......και αν μπει φιμε μεμβρανη κανει παραμορφωσεις....γι αυτο και απαγορευεται απο την νομοθεσια!!!

μεμβρανες μπαινουν στα πλαινα τζαμια και στο πισω γιατι απλα ειναι απο απλο τζαμι......και βεβαια για αυτο το λογο επιτρεπεται......

στα παμπριζ το μονο που επιτρεπεται ειναι μεμβρανη ασφαλειας κυριως σε αγωνιστικα αυτοκινητα.... :) :) :)
 

M@$teR

Rookie
May 18, 2010
15
0
0
34
thessaloniki
Σε 2 αυτοκινητα που βαλαμε δεν ειχαν κανενα θεμα,στα 2 φιμε σε ενα απλη αντιηλιακη.
 

Dante!

Hero Member
May 10, 2010
900
0
16
39
athens
Μοντέλο
MK8
maxitis13 said:
παίδες να ρωτήσω κατι... ξέρει κανείς σας τις μεμβρανες V-kool ???? θέλω να πάω να βάλω στο μπαρμπριζ....
Εμενα τις εχει απο την αντιπροσωπια αυτες τις μεμβρανες και ειμαι πολυ ευχαριστημενος

το εχω απο το 2007 και δεν εχω δει την παραμικρη φουσκαλιτσα,μου κανανε πολυ καλη δουλεια
!!
 

maxitis13

New member
Aug 28, 2010
75
0
0
φίλε μου dante έχεις κ στο μπαρμπριζ???? που μπορώ να βάλω??? παίδια η μεμράνη πέρνει την μορφή του τζαμιού οπότε δεν το βρίσκω λογικό να μην μπορεί να μπει...
 

Dante!

Hero Member
May 10, 2010
900
0
16
39
athens
Μοντέλο
MK8
maxitis13 said:
φίλε μου dante έχεις κ στο μπαρμπριζ???? που μπορώ να βάλω??? παίδια η μεμράνη πέρνει την μορφή του τζαμιού οπότε δεν το βρίσκω λογικό να μην μπορεί να μπει...
κοιτα....εμενα δεν εχει τπτ μπροστα,οδηγου συνοδηγου ειναι λιγο σκουρα....πισω λιγο ακομα πιο σκουρα και τελος πισω στου πορτμπαγκαζ ακομα πιο σκουρα!!! σε φωτησα ε???? :D
δες τις φωτο που εχω ανεβασει http://www.fiestamaniacs.gr/forum/index.php?topic=26.msg26446;topicseen#new
και θα καταλαβεις τι παιζει.....
 

pitbull

Maniac Member
May 13, 2010
6,950
1
0
40
παντού και πουθενά
Οι μεμεβρανες μπαινουν παντου και χωρις κανενα προβλημα,δεν βλεπω τον λογο να μην μπαινουν μπροστα.Οι περισσοτεροι εγκαταστατες αρνιουνται να βαλουν για λογους ασφαλειας.Για το παρμπριζ βγαζουν οι εταιριες μια ειδικη μεμβρανη που ειναι τελειως διαφανη.Τις συγκεκριμενες δεν τις γνωριζω και κατα την γνωμη μου μπροστα να μην βαλεις καμιας αποχρωσης εκτος απο διαφανη.

Με μια γρηγορη ερευνα βρηκα αυτα

http://www.autoaccessories.gr/tuning/search/antiproswpeia.asp?PELAID_NEW=44764&pelkatid=208

http://www.vkool-ique.gr/

http://www.v-kool-usa.com/products_01
 

king207

Member
Nov 29, 2010
101
0
16
38
Στο παρμπριζ δεν νιμίζω οτι χρειάζεται, μιας κ τη δουλειά της μεμβράνης τη κάνει το ίδιο το παρμπριζ αφου ειναι αθερμικό.
 

BillMk7

Pro Member
Feb 2, 2011
600
4
18
36
Πειραιάς (Καλλίπολη)
Καλησπέρα παιδιά! Σκεύτομαι και εγώ τις επόμενες μέρες να βάλω μεμβράνες στο fiesta μου! Σε διάφορους φίλους που το πηγαίνω για πλήσιμο, είχα ρωτήσει και μου είχαν προτείνει τις LLumar... Εγώ αυτό που ζητάω στην ουσία είναι να προστατεύουν το εσωτερικό του αυτοκινήτου από τις υπεριόδεις ακτινοβολίες και από τα θραύσματα σε περίπτωση ατυχήματος ή κλοπής. Θέλω να είναι όσο το δυνατόν πιο διάφανες για να μην έχω προβλήματα με ΚΤΕΟ και αστυνομία. Εσείς από δικές σας εμπειρίες ποιες μου προτείνετε; frie Έχω υπόψην μου τις LLumar Titanium craz
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Η σειρά titanium είναι μεσαία σε σκουρότητα, κάτι σαν το Νο35 της 3Μ απ' όσο έχω δει. Από εκεί και πέρα, για να μην έχεις κανένα πρόβλημα με αστυνομίες κλπ, τότε θα σου πρότεινα να τοποθετήσεις το Νο50 της 3Μ, που είναι μεν σκούρο (λίγο) αλλά όχι αυτό που θα τραβήξει τα βλέμματα αυτών που μας προστατεύουν στους δρόμους :p Πάντως και η πιο διάφανη μεμβράνη προστατεύει από την υπεριώδη ακτινοβολία και δεν περνάει όλη η ζέστη μέσα στο αυτοκίνητο...
 

BillMk7

Pro Member
Feb 2, 2011
600
4
18
36
Πειραιάς (Καλλίπολη)
Το έψαξα λίγο παραπάνω τώρα και πήρα και μερικά τηλέφωνα για τιμές, αξιοπιστία κ.λ.π. Τελικά έχεις δίκιο, cs50 από τη 3Μ. Εγγύηση λέει εφ' όρου ζωής! Μάλλον για εκεί πάω! Thanks Κώστα frie
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Αν δε βιάζεσαι, έχουμε και έκπτωση με κάρτα μέλους. Δες το σχετικό θέμα (βασικά μόλις φτάσεις τα 50 posts) :D
 

BillMk7

Pro Member
Feb 2, 2011
600
4
18
36
Πειραιάς (Καλλίπολη)
Οκ! Όχι δε βιάζομαι. Ωραία, όταν θα φτάσω τα 50 posts, θα το δω! Χίλια ευχαριστώ για όλα! Σου χρωστάω ένα καφέ (νιώθω υποχρεωμένος) redface
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread