Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

leftko

Member
Dec 23, 2012
193
0
16
32
οπως τα λεει ο nicolaos. το χαρτι που εχεις χρησιμευει κυριως για το κτεο,τα στρουμφακια αν 8ελουν σε γραφουν. (τουλαχιστον αυτο εχω καταλαβει).

Το σιγουρο ειναι οτι υπαρχει στη φεκ καποιο αρθρο που λεει ποτε ειμαστε νομιμοι η οχι. και καλο ειναι να το εχουμε. νομιζω σε αυτο το φορουμ καπου το ειχα διαβασει,ειχα βρει και τη συγκεκριμενη φεκ και την ειχα τυπωσει,αλλα δυστυχως τωρα δεν την βρισκω.αν την βρω θα σου ποιο εκδοση/αρθρο να διαβασεις.

παντως εμενα με 3μ (νομιζω τα μεσαια) ,ενω εχω παρομοιο χαρτι με το δικο σου(φανταζομαι) δεν ειμαι μεσα στα ορια του νομιμου.αν μπορεις ανεβασε το χαρτι,θα ψαξω την φεκ και θα ανεβασω και εγω το χαρτι να συγκρινουμε. μηπως τελικα βγαλουμε ποτε αρκη ποτε ειμαστε νομιμοι ή οχι.

βρηκα ευκολα στο google τη φεκ,οποτε οριστε http://www.yme.gr/getfile.php?id=1584 (προσοχη: θα κατεβει αυτοματα το pdf,αν θελετε googlarete φεκ μεμβρανες,θα σας το βγαλει, ή απλα 29039/2123/07/08 ).
μας ενδιαφερουν κυριως τα αρθρα 2 και 3
 

leftko

Member
Dec 23, 2012
193
0
16
32
leftko said:
οπως τα λεει ο nicolaos. το χαρτι που εχεις χρησιμευει κυριως για το κτεο,τα στρουμφακια αν 8ελουν σε γραφουν. (τουλαχιστον αυτο εχω καταλαβει).

Το σιγουρο ειναι οτι υπαρχει στη φεκ καποιο αρθρο που λεει ποτε ειμαστε νομιμοι η οχι. και καλο ειναι να το εχουμε. νομιζω σε αυτο το φορουμ καπου το ειχα διαβασει,ειχα βρει και τη συγκεκριμενη φεκ και την ειχα τυπωσει,αλλα δυστυχως τωρα δεν την βρισκω.αν την βρω θα σου ποιο εκδοση/αρθρο να διαβασεις.

παντως εμενα με 3μ (νομιζω τα μεσαια) ,ενω εχω παρομοιο χαρτι με το δικο σου(φανταζομαι) δεν ειμαι μεσα στα ορια του νομιμου.αν μπορεις ανεβασε το χαρτι,θα ψαξω την φεκ και θα ανεβασω και εγω το χαρτι να συγκρινουμε. μηπως τελικα βγαλουμε ποτε αρκη ποτε ειμαστε νομιμοι ή οχι.

βρηκα ευκολα στο google τη φεκ,οποτε οριστε http://www.yme.gr/getfile.php?id=1584 (προσοχη: θα κατεβει αυτοματα το pdf,αν θελετε googlarete φεκ μεμβρανες,θα σας το βγαλει, ή απλα 29039/2123/07/08 ).
μας ενδιαφερουν κυριως τα αρθρα 2 και 3

οπως ειχα πει,το χαρτι απο τις 3μ. [img=http://imagizer.imageshack.us/v2/280x200q90/838/11xa.jpg][/img]
αν δεν ανεβηκε καλα,πειτε μου,πρωτη φορα χρησιμοποιω imageshack
 

nicolaos

MK7
Member
Dec 8, 2012
157
8
18
63
ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ-ΚΑΤΩ ΠΑΝΑΓΙΑ ΚΥΛΛΗΝΗ
Μοντέλο
MK7
Εχω μετρήσει στην 3Μ στο Παντειο τα δυο μπροστινά με φωτόμετρο και τα βρήκα 76, αν  βάλλω 70αρα μεμβράνη το φωτόμετρο θα δείξει 65,αρα οσοι έχουμε εργοστασιακά φιμε τζάμια δεν μπορούμε να βάλλουμε καμία μεμβράνη εκτος τις ασφαλείας που είναι αχρωμάτιστες διαφανείς.
 

trojanhorse

Rookie
Jan 17, 2012
15
1
3
Αθηνα
Ρωτησα στο Νικητα και μου ειπε 170e( οι cs), πανω κατω δηλ σαν το Βαγιαννάκη. Βεβαια δεν ξερω ποιος απο τους 2 κανει καλυτερη τοποθετηση. Φιλε StuparArt σε τι δεν εμεινες ευχαριστημενος απο το Νικητα; H llumar θελει 230e (μεγαλη διαφορα στη τιμη)
 

StuparArt

Hero Member
May 9, 2010
3,325
0
0
43
www.youtube.com
Αφού ξέρεις ότι είμαι ψείρας, περίμενες να πω καλό λόγο giggle

Χωρίς πλάκα θα σου τα δήξω και θα σου τα πω και από κοντά κάποια στιγμή... ;)
 

rik.teo

Rookie
Jan 2, 2013
14
0
0
θεσσαλονίκη
παιδια βρηκα μεμβρανες για 5 θυρο American standar σε πολυ γνωστο μαγαζι της θεσ/νικης 150 ευρο με τοποθετηση...(εχω δει δουλεια τους και ειναι οντως καλη) Και εχω βρει και μεμβρανες Global  130 ευρο σε αλλο μαγαζι που ομως δν εχω δει δουλεια τους οσο αναφορα την τοποθετηση... πειτε και εσεις καμια ιδεα....;;; και αν εχετε τπτ υπ οψιν σας για θεσ/νικη καθε συμβουλη καλοδεχουμενη!
 

eveles

New member
May 15, 2011
79
0
6
41
Αθήνα
Καλησπέρα,
έχει κανείς κάποια εμπειριά απο την δουλειά του Βαγιαννάκη στο περιστέρι??
Σκοπέυω να βάλω τις 3M σειρα CS και μου έχει κάνει καλή προσφορά αλλά καλό θα ήταν να είχα κάποια σύσταση απο εδω μέσα.

ευχαριστώ :)
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
Σε άλλο θέμα κάποιο μέλος έμεινε δυσαρεστημένος από αυτό το μαγαζί όχι όμως για φιμε αλλά για ρίγες.Έχω ακούσει προσωπικά και άλλα μέλη να είναι δυσαρεστημένα
 

Crazy

Hero Member
Vip Team
Jul 8, 2010
1,568
8
38
38
Οπου υπαρχει στροφη....
Επειδη κ εγω εχω βαλει φιμε απο κει,η γνωμη μου ειναι,ΟΧΙ... απο προσωπικη μου εμπειρια παντα.. εγω με την πρωτη ευκαιρια(οικονομικη) θα παω να βαλω llumar.
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Μου είπες Ανδρέα ότι τα 3Μ δε σου αρέσουν γιατί κάνουν μπιμπίκια. Και δε σου απάντησα εκείνη την ώρα γιατί αλλάξαμε κουβέντα, αλλά τα δικά μου 3Μ δεν έχουν μπιμπίκια, κοντά 7 χρόνια τώρα. Μήπως είναι θέμα τοποθέτησης και όντως ο Βαγιαννάκης δεν ξέρει τη δουλειά;
 

Crazy

Hero Member
Vip Team
Jul 8, 2010
1,568
8
38
38
Οπου υπαρχει στροφη....
kostg said:
Μου είπες Ανδρέα ότι τα 3Μ δε σου αρέσουν γιατί κάνουν μπιμπίκια. Και δε σου απάντησα εκείνη την ώρα γιατί αλλάξαμε κουβέντα, αλλά τα δικά μου 3Μ δεν έχουν μπιμπίκια, κοντά 7 χρόνια τώρα. Μήπως είναι θέμα τοποθέτησης και όντως ο Βαγιαννάκης δεν ξέρει τη δουλειά;
Δεν το νομιζω Κωστα, συγκεκριμενα τα μπροστα ειναι η τριτη φορα που τα αλλαζω, στη ποιοτητα του φιμε θα εριχνα το "βαρος". Τι να σου πω δεν ξερω. Κ αυτη τη φορα δν ειμαι κ 100% σιγουρος αν ειναι κ 3Μ. Γιατι οταν βαζεις 3Μ,εχει "σταμπα" πανω κ αμα το τριψεις απαλα με βαμβακι κ οινοπνευμα φευγει,αυτα δν ειχαν τπτ τετοιο.. κ απορησα.
 

leftko

Member
Dec 23, 2012
193
0
16
32
και εγω που εχω 4+ χρονια τα 3μ ποτε δεν ειχα ουτε εχω προβλημα με μπιμπικια.
ενας φιλος μου ομως(σε octavia,οχι fiesta),που πηγε στοn ιδιο (εγω τον εστειλα,και του τα εβαλε ο ιδιος μαστορας) είχε αμέτρητα μπιμπίκια.

ο μαστορας ειπε οτι και καλα επειδη δεν ηταν καινουργιο το τζαμι και μ@λ@κιες (υποθετω, γιατι εχω δει και αμαξια 5χρονων να βαζουν φιμε και να μην εχουν θεμα,τωρα τι να πω,ισως και αν ειχε δικιο).
 

tabas

Pro Member
Feb 15, 2013
375
0
0
42
Τα μπιμπίκια οφείλονται στην σκόνη που μένει ανάμεσα στο τζάμι και την μεμβράνη και όχι στην ποιότητα της μεμβράνης. Και αυτοκόλλητο μαύρο να πάρεις από το σούπερ μάρκετ και το κολλήσεις αν δεν έχει φύγει τελείως η σκόνη πάλι μπιμπίκια θα κάνει. Για αυτό άλλωστε όταν τις τοποθετούν κλείνουν τις πόρτες από το μαγαζί(τουλάχιστον εκεί που τις έβαλα εγώ έτσι έκαναν). Οπότε το ότι έχει μπιμπίκια οφείλεται στον μάστορα και μόνο....
 

Crazy

Hero Member
Vip Team
Jul 8, 2010
1,568
8
38
38
Οπου υπαρχει στροφη....
Nαι το θεμα ειναι οτι τα μπιμπικια δεν εμφανιζονται με.το που τα βαλω,μετα απο μια βδομαδα,τωρα ειναι κομπλε,αλλα πχ σε ενα χρονο θα εχουν εμφανιστει,οποτε δεν ειναι θεμα σκονης.
 

Nos7

Administrator
Moderator
Elite Member
MK7
May 9, 2010
8,942
27
48
40
ΠΕΙΡΑΙΑΣ CITY-ΓΑΛΑΤΣΙ
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK7
Αντρεα εγω ειχα βαλει 3Μ καπου στο πειραια (δεν χρειαζεται να πω το που για να προστατευσω αλλα μελη γιατι εχει κλεισει ο συγκεκριμενος) και ειχα μπιμπικια...μετα απο 3-4 χρονια αφου τα ειχα συνηθησει μου εσπασε ο γρυλος του παραθυρου 2 την νυχτα και επρεπε να προσατευσω το αμαξι και στην προσπαθεια μ να τοξαναβαλω προχειρα πανω στο γρυλο εγδαρα το φιμε!!!εφοσον ειχε κλεισει αυτος στον πειραια πηγα στην αντιπροσοπια (Νικητας) και του ειπα οτι απο δικο μου λαθος το κατεστρεψα και βλεπει ολο το αμαξι και μου λεει : εγω δεν προκυτε να αφησω να κυκλοφορει τετοιο αμαξι με μπιμπικια και να κανει δυσφημηση στην 3Μ,θα πληρωσεις μονο το ενα τζαμι που κατεστρεψες και ολα τα αλλα θα αλλαχτουν σε εγγυηση και η χρεωση θα παει στον εγκαταστατη για την χαλια δουλεια του,και του λεω οτι εχει κλεισει και μου ειπε οτι δεν τον νοιαζει γιατι με βαση συμβολεου και εφορου ζωης εγγυηση θα τα πληρωσει ακομα και να εχει κλεισει!!!
Φυσικα αλλαχτηκαν ολα,με το παραμικρο ψεγαδι και φυσικα 5 χρονια τωρα στο φιεστα δεν εχω κανενα προβλημα απολυτος....
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread