Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

leftko

Member
Dec 23, 2012
193
0
16
32
ΦΙΛΙΠΠΟΣ said:
Η μεμβράνες είναι llumar k χαράζονται εσωτερικά κ είμαι σε δρόμους  της Αθήνας οχι χωματόδρομους 

τελικα φιλιππε με αυτο το θεμα τι εγινε?γιατι και εγω σημερα πρωτη παρατηρησα οτι το φιμε του οδηγου εχει καθετες γρατζουνιες 5-6 διπλα διπλα και προς το πισω μερος τους παραθυρου.γενικα δν ειναι ενοχλητικες,και αν δεν το κοιταξει καποιος δεν το βλεπει,αλλα λεω να περασω μια βολτα απο αυτον που τις εβαλε και απο την αντιπροσωπια να δω τι θα μου πουν. 3,5 χρονων ειναι το fiesta μου,και τις φοραω απο το πρωτο μηνα.3M CS-35.και θα τις ξαναεβαζα χωρις δευτερη σκεψη.
 

tzimo

New member
Nov 11, 2013
85
0
0
38
Αθήνα
Παιδια παρατηρησα εδω και καποιες μερες οτι εσωτερικα στις φιμε μεμβρανες υπαρχουν καθετες γραμμες καθ υψος ολου του τζαμιου. Μια γραμμη ειναι πολυ ορατη και χτυπαει ασχημα και αλλες πολλες οχι τοσο ευκολα ορατες.

Μεμβρανες ειναι llumar. Γνωριζει κανεις πως συνεβη αυτο και αν φταινε τα λαστιχακια στο ανεβοκατεβασμα των παραθυρων?

επισης υπαρχει περιπτωση να γινεται κατι με την εγγυηση εφορου ζωης που εχουνε?
 

Kostas_Fiesta

Member
Σεπτ. 21, 2013
135
0
0
32
χαλκιδικη
φιλε μ το ιδιο προβλιμα εχω και εγω και νομιζω οτι ειναι η σκονη η κοκοι αμος και μαλον απο εκει δημιουργειτε...κατι αλλο δν μπορω να σκευτο...εχω ρωτισει κιολας αν φτεει κατι αλλο κ μ ειπαν οτι και λαστιχο να αλλαξεις το ιδιο προβλημα θα εχω ...
 

tzimo

New member
Nov 11, 2013
85
0
0
38
Αθήνα
Δεν ειναι βρωμια γιατι το τριψα με καθαριστικο τζαμιων αλλα τπτ. Επισης ειναι ολες οι γραμμες παραλληλες και ομοιομορφες. Και επειτα αμα συρεις το δαχτυλο καταλαβαινεις τη διαφορα στη μεγαλη γραμμη.

Το θεμα ειναι αν θα αλλαζουν οι μεμβρανες στην εγγυηση που δινει η llumar και μετα βεβαια να μην ξαναγινει παλι το ιδιο
 

nikos drift

Pro Member
Apr 24, 2011
348
0
0
τοτε καποιος κοκκος σκόνης λιγο μεγαλύτερος από το κανονικο στο προκαλεσε... ρωτησε αν σε καλυπτει η εγγυηση...
 

tzimo

New member
Nov 11, 2013
85
0
0
38
Αθήνα
Δεν νομιζω να ειναι κοκκος γιατι παρατηρησα οτι και στου συνοδηγου που δεν φαινεται κατι με την πρωτη ματια εχει και εκει καθετες παραλληλες γραμμες αλλα πολυ αχνες. Προφανως λογω μικροτερης χρησης. Στο σαιτ της llumar που μπηκα γραφουν στο FAQ οτι οι μεμβρανες δεν χαρασσονται επειδη εχουν ειδικη αντιχαρακτικη επιστρωση  :mad:

Οποτε λογικα πρεπει να αλλαχθουνε δωρεαν. Μολις τους επισκεφθω θα σας πω νεοτερα.
 

mikepc

Rookie
May 22, 2010
46
0
0
38
Κ μενα εχει κανει καθετες γραμμες μονο στο τζαμι του οδηγου κ εγω εχω μεμβρανες llumar.
Αν εχει νεοτερα απο την εταιρια πες μας.
 

StuparArt

Hero Member
May 9, 2010
3,325
0
0
43
www.youtube.com
Θα έχει κρατήσει σκόνη στο σφουγγαράκι της πόρτας και με το άνοιξε κλείσε το παράθυρο χαράσσετε η ζελατίνα σιγά σιγά. Αρκετή το παθαίνουν αυτό με τις μεμβράνες και νομίζω ότι δεν καλύπτετε από την εγγύηση εκτός εάν θέλει να σε εξυπηρετήσει το μαγαζί για να σε κρατήσει σαν πελάτη.
 

trojanhorse

Rookie
Jan 17, 2012
15
1
3
Αθηνα
Σε αυτο το μαγαζι http://www.nikitas.gr/ εχει παει κανεις ; εντυπωσεις ; θελω και γω φιμε αλλα θελω να παω σε αξιοπιστο μαγαζι και δεν ξερω κανενα. Τι βοηθεια σας παρακαλω.
 

Ηλίας

MK7
Member
Mar 28, 2014
167
0
16
Μοντέλο
MK7
Εγώ φίλε είμαι fan της llumar. Έβαλα llumar και στο αυτοκίνητο αλλά και στο σπίτι..!

Πέντε χρόνια τις έχω τοποθετημένες και είναι λες και τις έφτιαξαν μαζί με τ'αμάξι. ok234
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Καλος ειναι ο Νικητας. Προσωπικα εχω 3Μ απο τοτε που πηρα το fiesta και ειναι μια χαρα over the years.
 
Καλύτερες τιμές θα βρεις στον Βαγιαννάκη...

http://www.memvranes.gr/features/2010-01-02-15-44-05/2010-01-01-11-14-31.html

Δεν χάνεις να ρωτήσεις. Χθες έβαλα μεμβράνες ασφαλείας στο δικό μου και η τιμή που μου τις άφησε ήταν 50% φθηνότερες από τον καθένα. Γενικά κάνει πολύ καλή δουλεια.
 

StuparArt

Hero Member
May 9, 2010
3,325
0
0
43
www.youtube.com
Εγώ με την δουλειά του Νικήτα στο Ignis δεν έμμηνα και πολύ ευχαριστημένος. Έχω δοκιμάσει και llumar αλλά και 3Μ και πιστεύω ότι η llumar είναι καλύτερη σαν μεμβράνη και το λέω άσχετα από το αποτέλεσμα που πείρα από τον Νικήτα.
 

Jimmy

New member
Apr 21, 2012
90
0
0
43
ilion attikis
Ηθελα να σας πω οσο αφορα
τα φιμε οτι τα καλα παιδια,οι
αστυνομικοι δηλαδη τα κυνηγα-
νε πολυ και το προστιμο ειναι
80 ευρω και αφαιρεση αδεια,
διπλωμα και πινακιδες για 10
ημερες.ειμαι παθων...
 

Ηλίας

MK7
Member
Mar 28, 2014
167
0
16
Μοντέλο
MK7
Εξαρτάται την απόχρωση. Δε με έχουν σταματήσει ποτέ αλλά και αύριο να γίνει έχω τη κάρτα της llumar στο αμάξι που γράφει ( σε γενικές γραμμές ) πως ο τύπος μεμβράνων που έχω τοποθετήσει είναι νόμιμος.
 

nicolaos

MK7
Member
Dec 8, 2012
157
8
18
63
ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ-ΚΑΤΩ ΠΑΝΑΓΙΑ ΚΥΛΛΗΝΗ
Μοντέλο
MK7
Αν θέλεις να μάθεις αν είσαι νομιμος μετρισε τα μπροστινά με φωτόμετρο,η καρτα περιγράφει τον τυπο μεμβρανών που έχεις τοποθετήσει και όχι τον  συνδυασμό  μεμβρανών+φυμέ τζαμιών
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread