Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

Fiestaris

Original poster
Hero Member
Mar 14, 2016
986
1
18
45
ΑΘΗΝΑ
Θα ήθελα να κάνω τα φανάρια ένα τόνο πιο σκοτεινά, σαν ανοιχτό φιμέ (όχι κατράμι και καγκουριά).
Το έχει κάνει κάποιος? Έχει να προτείνει κάποιος κάτι που να κρατήσει και να μην κρύβει φως?
 

thodoris

Pro Member
Jun 18, 2010
616
0
0
36
ΚΑΒΑΛΑ
Τα μπροστά ή τα πίσω?Εγώ έχω κάνει τα πίσω ένα πολύ ελαφρύ μαύρισμα με μεμβράνη..
 

Fiestaris

Original poster
Hero Member
Mar 14, 2016
986
1
18
45
ΑΘΗΝΑ
Κυρίως τα μπροστινά θέλω. Αλλά δε θέλω μαύρα, θέλω απλώς έναν τόνο σκουρα, να μη χάνω φωτισμό και να μην χαλάνε από θερμοκρασία. Από που πήρες μεμβράνη?
 

manos.m

Administrator
Hero Member
Mar 22, 2015
1,281
47
48
33
Νέο Ηράκλειο
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK6.5
Άρη δεν σχολιάσω  το κατράμι- καγκουριά   tease tease tease tease giggle giggle giggle
Απλά δεν θα βάλεις χρώμα και θα κάνεις ένα χέρι βαφή με βερνίκι μόνο. Εμένα είναι 3α χέρια και δεν χάνω φως ούτε έχουν θέμα θερμοκρασίας.
 

thodoris

Pro Member
Jun 18, 2010
616
0
0
36
ΚΑΒΑΛΑ
Fiestaris said:
Κυρίως τα μπροστινά θέλω. Αλλά δε θέλω μαύρα, θέλω απλώς έναν τόνο σκουρα, να μη χάνω φωτισμό και να μην χαλάνε από θερμοκρασία. Από που πήρες μεμβράνη?
Ένα τόνο πιο σκούρα είναι και τα δικα μου..Δεν αγόρασα μεμβράνη..μου τα έκανε το παληκάρι που πέρασα και την μεμβράνη στον ουρανό..και δεν χάνω σε φωτισμό καθολου..
 

Fiestaris

Original poster
Hero Member
Mar 14, 2016
986
1
18
45
ΑΘΗΝΑ
Ευχαριστώ και τους δύο. Θοδωρή είσαι μακριά (καβάλα) αλλιώς θα σου έλεγα να πάμε από το παλικάρι. Μανο, είναι ειδικό βερνίκι?
 

The Ace

Hero Member
Vip Team
Nov 20, 2015
1,311
182
63
50
Αθήνα
Αντιλαμβάνεστε βέβαια ότι αυτό που λέτε είναι αντίφαση, έτσι ? "Πιο σκούρα αλλά χωρίς να χάνω σε φωτισμό". Ή το ένα ισχύει ή το άλλο, δεν γίνεται και τα δύο....και μην μου πει κανείς ότι θέλει και καλύτερες λάμπες για πιο έντονο φως :D :D :D
 

Fiestaris

Original poster
Hero Member
Mar 14, 2016
986
1
18
45
ΑΘΗΝΑ
Οκ...έτσι όπως το θετεις έχεις δίκιο. Εννοω να μη χάνεις πολύ φωτισμό...διότι αν απλώς γίνουν ελαφρώς φιμε δε θα είναι σαν να τα μαυρισεις..
 

The Ace

Hero Member
Vip Team
Nov 20, 2015
1,311
182
63
50
Αθήνα
Όσο ποσοστό τα κάνεις fume (δηλαδή τα μαυρίσεις), ακριβώς τόσο ποσοστό θα χάσεις σε ορατό φως, δηλαδή π.χ. 5% tint -> 5% μείωση φωτισμού, 10% tint -> 10% μείωση φωτισμού κοκ.

Κάντε αν θέλετε ένα πολύ ελαφρύ tint στα πίσω φανάρια, αφού αυτά αρκεί να φαίνονται και δεν χρειάζεται να φωτίζουν, αλλά αφήστε τους προβολείς ήσυχους. Για την δική σας ασφάλεια...
 

Fiestaris

Original poster
Hero Member
Mar 14, 2016
986
1
18
45
ΑΘΗΝΑ
Μακάρι να μπορούσα να ρύθμιση το tint όσο θέλω, έτσι θα επελαγα κάτι χαμηλό. Όσο για τα πίσω δε με απασχολούν, μπροστά ιειναι που θέλω να φύγει το εντελώς φωτεινό διαφανές. Πως είμαι οχ στο golf εργοστασιακά τα κρύσταλλα, ε κάτι τέτοιο.
 

xrhstos fiestakis

MK7.5
Member
Jan 26, 2017
141
13
18
30
Πατρα
Μοντέλο
MK7.5
αξιζει να βαλω μεμβρανεσ η να τα κανω σε φουρνο μαυρισμα επειδη εχω ακουσει για χοντρεσ μεμβρανες που το προστατευουν το φαναρι απο πετραδακια
 

pk91

MK7
Member
Apr 28, 2016
250
46
28
32
Εχει βαλει κανενας μεμβρανες στα πισω φαναρια?Και αν ναι ποιες οι εντυπωσεις?Κρατανε στο χρονο ή καιγονται ευκολα απο εξωτερικες κυριως θερμοκρασιες?Στο mk7 τα ειχα βαψει αλλα τωρα θελω κατι λιγοτερο μονιμο!
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread