Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

Garbakos

Member
Aug 8, 2012
133
0
0
34
Αθήνα
Καλησπέρα παιδια,καλη ανάσταση.
Εχω κανει όλη την μετατροπή απο fiesta MK7 σε ST.
Οποίος θέλει να ρωτήσει κατι εδω ειμαι να βοηθήσω.
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Χριστός ανέστη, καλό Πάσχα!
Ο MakisST δε νομίζω να ξαναμπει με αυτό το nickname στο forum μας... Αλλά έχει την τάση να ξεφυτρώνει διαρκώς από δω κι από κει, σαν τον Ηρακλή με τη Λερναία ύδρα αισθάνομαι...
 

Garbakos

Member
Aug 8, 2012
133
0
0
34
Αθήνα
vouts said:
Κολλάνε και στις καμπύλες των φαναριών;

Τα φτερά παραμένουν τα ιδια.Τα φαναρια όμως αλλάζουν μαζι με καπό,προφυλακτήρα και κατι κομμάτια μεσα απο τον προφυλακτήρα για να κουμπώσει κανονικά.Μετώπη και τραβερσα δεν αλλάζουν παρα μονο δυο καινούργιες τρύπες που πρέπει να κανεις πάνω στην υπάρχον μετώπη για να μπουν δυο ρυθμιζόμενοι ρεγουλατόροι για να σταματάει το καπό.Στα mk7 ειναι πάνω στο καπό ενώ στα facelift ειναι πάνω στην μετώπη.
 

akiz90

MK7
Pro Member
Jul 15, 2014
459
7
18
33
Athens
Μοντέλο
MK7
Garbakos said:
Καλησπέρα παιδια,καλη ανάσταση.
Εχω κανει όλη την μετατροπή απο fiesta MK7 σε ST.
Οποίος θέλει να ρωτήσει κατι εδω ειμαι να βοηθήσω.

Σκέφτομαι να κάνω το ίδιο στο μέλλον απλά αντί για τον προφυλακτήρα του ST  να βάλω από Focus RS 2016. Φανάρια - καπό θες μόνο? Και πόσο πήγε η αλλαγή?
 

Garbakos

Member
Aug 8, 2012
133
0
0
34
Αθήνα
akiz90 said:
Σκέφτομαι να κάνω το ίδιο στο μέλλον απλά αντί για τον προφυλακτήρα του ST  να βάλω από Focus RS 2016. Φανάρια - καπό θες μόνο? Και πόσο πήγε η αλλαγή?

Πιο πάνω γράφω ακριβώς τι αλλάζεις στο μπροστινό μέρος για να γινει η μετατροπή.Περα απο εκει δεν ανέφερα οτι για να μπουν τα καινούρια φαναρια μπροστά και πίσω θέλουν άλλες φισες.Αυτες που έχουν τα δικά μας φαναρια ειναι διαφορετικές απο το καινούριο μοντέλο.Αρα υπάρχουν δυο λύσεις.Η βρίσκεις φισες απο κάποιο τρακαρισμένο και στις βάζει ένας ηλεκτροκογος η σου φτιάχνει καινούργιες φισες απο την αρχή με πατέντα  και ειναι ολα οκ.Το κόστος παίζει ανάλογα με το ποσο θα βρεις το καθε κομμάτι ξεχωριστά..Αμα ειναι καινούρια η μεταχειρισμένα..Αμα ειναι καινούρια το ποσο έκπτωση θα πάρεις απο την αντιπροσωπεία..Παιζουν πολλα ρόλο στην τελική διαμόρφωση της τιμής.
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread