Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

Ale3hsG7

Original poster
Newbie
Feb 2, 2020
2
0
0
Παίδες καλησπέρα.
Τώρα κάνα μήνα είναι που πήρα και εγώ το φιέστα μου και θέλω να του αλλάξω τα φώτα,το πρόβλημα είναι πως οι μισοί μου λένε να βάλω ξενον και οι άλλοι μισοί να βάλω φώτα λεντ...
Εσείς τι μου προτείνεται;
 

Dimitris

Member
Oct 15, 2019
209
25
28
Ale3hsG7 said:
Παίδες καλησπέρα.
Τώρα κάνα μήνα είναι που πήρα και εγώ το φιέστα μου και θέλω να του αλλάξω τα φώτα,το πρόβλημα είναι πως οι μισοί μου λένε να βάλω ξενον και οι άλλοι μισοί να βάλω φώτα λεντ...
Εσείς τι μου προτείνεται;

Σήμερα δοκίμασα τα novsight n8 με τα 16000LM(έτσι λένε δηλαδή) στο φιεστα μου(mk7.5-2015)
Η αλήθεια ειναι οτι τα έβαλα για αρχή εξω απο το φανάρι για να δώ εαν θα έχω πρόβλημα με το canbus για να πάω να αγοράσω canceler για να μην εχω θέμα. Τα άφησα 5 λεπτά. Ειδοποίηση απο το canbus στην καμπίνα δεν είχα. Επίσης δεν τρεμοέπαιξαν καθόλου. Σαν δύναμη φωτός απλά να σου πώ οτι ήταν 3 η ώρα το μεσημέρι με φούλ ήλιο έξω, και τα κοιτούσα απο τα 2-3 μέτρα για να δώ εαν κάνουν flickering(οχι συνεχόμενα εννοείται). Μπήκα στο αμάξι και τα μάτια μου έκαναν αστεράκια. Είναι οντως πολύ δυνατά.

Θα ανεβάσω και την γνώμη μου οταν τα βάλω στο φανάρι και τα στεγανοποιήσω(θέλει μεγαλύτερα καπάκια καουτσούκ πίσω απο το φανάρι για ν μπει ολο το ανεμιστηράκι μέσα), για να δω και την δύναμη τους οταν μπουν στους προτζέκτορες.

λινκ: https://www.skroutz.gr/s/17125057/NovSight-H7-A384-N8-9-32V-2%CF%84%CE%BC%CF%87.html
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Είναι πολύ καλά τα novsight. Να δούμε (να μας πεις) και πως θα φωτίζουν στο φανάρι του fiesta σου.
 

Dimitris

Member
Oct 15, 2019
209
25
28
Πολύ καλό και δυνατό το αποτέλεσμα. Η δέσμη μου μοιάζει αρκετά με αυτή που είχα με τις πυρακτώσεως που τις είχα βάλει σε ηλεκτρολόγο και είχα κάνει και ρύθμιση. Η διαδικασία είναι απλά plug n play απλά το φανάρι πρέπει αν το βγάλεις για να μπορείς να δουλέψεις απο πίσω. Οποιοσδήποτε θέλει μπορεί να με ρωτήσει για την διαδικασία σε mk7.5.

Επίσης να πω οτι έβαλα τα n8 τα οποία δεν έχουν ballast απο πίσω, και φοβόμουν για το εαν έχω κάποιο θέμα με το canbus. Μέχρι στιγμής(μετά απο 1+βδομάδα) δεν έχω ουτε ειδοποίηση ουτε flickering ούτε τίποτα και λειτουργούν τέλεια. Επίσης θόρυβος απο ανεμιστήρα δεν ακούω και ούτε εχω προβλήματα με το ράδιο που αναφέρουν αρκετοί οτι κάνουν παρεμβολές διάφορα led kits.

Eπειδή πριν αρκετό καιρό είχα παραγγείλει και δεύτερο ledkit, είχα πάρει το novsight με τα 15000LM με το ballast απο πίσω.
(https://www.skroutz.gr/s/22288889/H7-LED-12V-24V-2-x-40W-80W-15000LM-6000K-IP68-A397-F03-NOVSIGHT.html)
Δεν το έχω χρησιμοποιήσει ουτε λεπτό, εαν ενδιαφέρεται κάποιος μου στέλνει να του το δώσω με σχετικά λίγα.
Τις επόμενες μέρες λογικά θα ανεβάσω και στην σχετική κατηγορία του site.
 

Dimitris

Member
Oct 15, 2019
209
25
28
Έχει βάλει κανείς led στην μεγάλη σκάλα σε mk7.5? Αν γίνεται να μου πείτε πως είναι το βύσμα του καλωδίου, καθώς νομίζω δεν ειναι με "πριζάκι" όπως ειναι η μεσαία σκάλα μας και ίσως χρειάζεται μόντα εαν πάρεις κάποιο universal led kit εμπορίου.
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread