Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

Focusman

Original poster
Pro Member
May 26, 2010
577
0
16
32
Περιστερι
Μετα απο αρκετο καιρο, τα τοποθετησα και voila!!
2ia8okm.jpg


Φωτα ομιχλης.
so7gj9.jpg


Φωτα ημερας.
r7vcyo.jpg


Ειναι λιγο προχειρες οι φωτο. Υποσχομαι μεχρι αυριο να ανεβασω καλυτερες, αλλα και βιντεο!
 

Swordman

MK7
Member
Nov 7, 2011
234
0
16
44
ΑΓΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΚΡΗΤΗΣ
Μοντέλο
MK7
Άμα βάλω κάτι τέτοιο
https://www.e-gate.gr/led--14.4w-60-led-smd------el.html
που είναι και αδιάβροχη, κόβοντας τη φυσικά στο σωστό μέγεθος και τη τοποθετήσω (με την ενσωματωμένη αυτοκόλλητη ταινία) είτε α) κάτω από το κάθε φανάρι, είτε β) μέσα στη γρίλια, ένα κομμάτι σε κάθε γωνία (από την γωνία μέχρι το όριο που ξεκινάει η πινακίδα) θα κάνω δουλειά;
Για το β) κάπως έτσι δλδ:
hella_led_drl_fomk2fl08.jpg

αλλά να βγεί όπως έτσι ο φωτισμός:
Free-shipping-2-P-FORD-Fiesta-2013-LED-daytime-running-lights-front-lamps-auto-DRL-car.jpg

Οι συνδέσεις κλπ μέσω ηλεκτρολόγου φυσικά...
Σύνδεσή δλδ με το διακόπτη 1η σκάλα μίζας (όταν ανάβει το ραδιόφωνο) που σημαίνει για πάντα (με το που παίρνει μπρος το αμάξι), απλά δε ξέρω πως μπορεί να γίνει και αν χρειάζεται να σβήνουνε τη νύχτα, όποτε δλδ ανάβουνε τα φώτα θέσεως (μικρά) ή τα πορείας (μεσαία) ώστε να μη θαμπώνουνε λόγω του αρκετού φωτός που θα βγάζουν.
 

Focusman

Original poster
Pro Member
May 26, 2010
577
0
16
32
Περιστερι
Αποκλειεται να θαμπωνουν. Σε καθε περιπτωση παντως, θα προτιμουσα τα λεντ της εικονας α αντι αυτα της εικονας β.
 

NickMrg

Pro Member
Jul 23, 2013
360
0
0
36
Εμένα μου αρέσει το συνεχόμενο φως audi-bmw style όπως της δεύτερης φωτογραφίας αλλά με αυτή την λεντοταινία που έβαλες στο link δεν θα σου βγάλει τέτοιο φως, θα φαίνεται λεντάκι-λεντάκι συν του ότι πιστεύω γενικά δεν θα φαίνεται όμορφο να είναι χύμα η ταινία ειδικά όταν θα είναι σβηστά.
 

Swordman

MK7
Member
Nov 7, 2011
234
0
16
44
ΑΓΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΚΡΗΤΗΣ
Μοντέλο
MK7
NickMrg said:
Εμένα μου αρέσει το συνεχόμενο φως audi-bmw style όπως της δεύτερης φωτογραφίας αλλά με αυτή την λεντοταινία που έβαλες στο link δεν θα σου βγάλει τέτοιο φως, θα φαίνεται λεντάκι-λεντάκι συν του ότι πιστεύω γενικά δεν θα φαίνεται όμορφο να είναι χύμα η ταινία ειδικά όταν θα είναι σβηστά.

Χμ... Thanx NickMrg. Αυτή την απάντηση έψαχνα...
 

NickMrg

Pro Member
Jul 23, 2013
360
0
0
36
Εδώ και 10 μέρες έχω παραγγείλει αυτά να δω πως θα φαίνονται...

http://m.ebay.com/itm/151349584891?txnId=1149232210005
 

Focusman

Original poster
Pro Member
May 26, 2010
577
0
16
32
Περιστερι
NickMrg said:
Εδώ και 10 μέρες έχω παραγγείλει αυτά να δω πως θα φαίνονται...

http://m.ebay.com/itm/151349584891?txnId=1149232210005

Καλη ιδεα!! Well done!!
 

NickMrg

Pro Member
Jul 23, 2013
360
0
0
36
Εδώ είναι με κάποια φτηνά που έχω δοκιμάσει ήδη αλλά έχουν το τραγικό μπλε χρώμα των φτηνών led και συν αυτού τα μισά έχουν καεί!!  :D

zWRXQH.jpg
 

NickMrg

Pro Member
Jul 23, 2013
360
0
0
36
Επιτέλους παρέλαβα τα drl που είχα παραγγείλει και χθες τοποθετήθηκαν...πως σας φαίνονται;;

xFWQvI.jpg
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Με γειες! Το βραδυ θα πρεπει να κανουν dim κανονικα, γιατι ειναι πολυ φωτεινα απ' οτι φαινεται!
 

NickMrg

Pro Member
Jul 23, 2013
360
0
0
36
kostg said:
Με γειες! Το βραδυ θα πρεπει να κανουν dim κανονικα, γιατι ειναι πολυ φωτεινα απ' οτι φαινεται!

Είναι αρκετά φωτεινά αλλά δεν μου έχει παραπονεθεί κάνεις μέχρι στιγμής. Στο κουτί έλεγε ότι έχουν αντιθαμβωτικό φως! Εγώ που δοκίμασα να κάτσω απέναντι η αλήθεια είναι ότι παρόλο που φαίνονται έντονα δεν με τύφλωσαν.
 

Swordman

MK7
Member
Nov 7, 2011
234
0
16
44
ΑΓΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΚΡΗΤΗΣ
Μοντέλο
MK7
NickMrg said:
Επιτέλους παρέλαβα τα drl που είχα παραγγείλει και χθες τοποθετήθηκαν...πως σας φαίνονται;;

xFWQvI.jpg

Τι σχέση έχουν αυτά με αυτά:

NickMrg said:
Εδώ είναι με κάποια φτηνά που έχω δοκιμάσει ήδη αλλά έχουν το τραγικό μπλε χρώμα των φτηνών led και συν αυτού τα μισά έχουν καεί!!   :D

zWRXQH.jpg

Τα είχες πρίν και τα άλλαξες; Πώς τα σύνδεσες; Ανάβουν με τη μίζα (μέρα-νύχτα) ή ανάβουν π.χ μαζί με τα ομίχλης;
 

sirMao

Member
Nov 17, 2013
220
0
0
40
Καμία σχέση, είναι δύο διαφορετικά φώτα, απλά δεν βγήκαν καλά και αλλάχτηκαν με αυτά στη δεύτερη. Ανάβουν όταν γυρνάς τη μίζα,  φώτα ημέρας..
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
sirMao said:
Καμία σχέση, είναι δύο διαφορετικά φώτα, απλά δεν βγήκαν καλά και αλλάχτηκαν με αυτά στη δεύτερη. Ανάβουν όταν γυρνάς τη μίζα,  φώτα ημέρας..
φανερώθηκε ο μάστορας.....
Γιώργο τουλάχιστον έπαιζε με την κιθάρα του για συντροφιά? ;D ;D
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread