Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

pt1986

Pro Member
Jul 5, 2013
446
3
18
37
σταθακας said:
καλησπέρα παιδια σκέφτομαι να βαψω το MK7 matte λευκό τι γνώμη έχετε; θα του παει;
Καλησπερα φιλε μου γουστα ειναι αυτα πιστευω αμα σου αρεσει πολυ καντο αλλα καλυτερα οχι με μονιμη βαφη σε περιπτωση που το μετανιωσεις. εχεις 2 λυσεις 1 λυση wrap με αυτοκολλητο 3m η τιμη του ειναι οσο μια βαφη και 2 λυση και οικονομικοτερη βαψιμο με plastidip το plastidip ειναι μπογια που γινεται αυτοκολλητο και την αφαιρεις οποτε θελεις και δεν ειναι ακριβη απλως ειναι ιδια διαδικασια με το κλασικο βαψιμο στο φανοποιο αλλα αμα δεις στο youtube το βαφουν σε γκαραζ με πιστολι βαφης τυπου bosch με δοχειο και καλυπτεις παμπριζ πλαστικα, εγω στο παρελθον ειχα βαψει το mk6 μου μαυρο ματ σε plastidip και οταν το πουλησα το εβγαλα αμα βαψεις το αυτοκινητο αλλο χρωμα απο το εργοστασιακο χανει την αξια του.
 

RULES!!

Member
Nov 6, 2015
152
0
0
34
Πάτρα
^Συμφωνώ.. Καλύτερα plastidip ετσι ώστε σε περίπτωση που δεν σ'αρεσει να το ξυλώσεις... Δεν θέλει ουτε γυαλοχάρτισμα ούτε τίποτα, το πλένεις, χαρτώνεις εκει που δεν θες να βαφτεί και ξεκινάς, είναι πλήρως αναστρέψιμο ;)
 

jimmyswash

Newbie
Jul 7, 2017
6
0
1
ενας φιλος που του βαψανε τις ζαντες του πηρανε 80€ και εχει ξενερωσει γιατι αρχιζει και φευγει σε καποια σημεια χωρις να εχει βρει καπου
 

tabas

Pro Member
Feb 15, 2013
375
0
0
42
Προσοχή στο plasti dip γιατί κυκλοφορούν μαϊμού προϊόντα.
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread