Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

Hliaspap96

Original poster
Newbie
Mar 22, 2018
3
0
0
Καλησπέρα, ενδιαφέρομαι σε fiesta 2010 1.4 να βάλω κουμπί απενεργοποίησης esp στη θέση που εχει τωρα για τις κάρτες κάτω απο το aircondition. Γνωρίζει κάποιος αν κουμπώνει και δουλεύει επιτυχώς το κουμπί πχ του eco start που έχουν τα νεότερα μοντέλα σε αυτη τη θέση; Μιας και μονο αυτο το κουμπί εχω βρει σε ανταλλακτικά άρα απο θέμα διαστάσεων μου κανει δεν ξέρω αν θα δουλέψει αμα το συνδέσω στη φίσα του esp. Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
 

nexus

Vip Team
Pro Member
Jul 2, 2013
550
12
18
Αθήνα
Χωρίς να γνωρίζω αν θα σου κάνει το κουμπί του ecostart από mk7.5, μπορείς να αγοράσεις από αντιπροσωπεία το κουμπί του ESP από mk7, που είναι για το δικό σου αμάξι. Ο κωδικός του διακόπτη είναι ο 1514081.
2013-03-23-16.41.30.jpg
 

Hliaspap96

Original poster
Newbie
Mar 22, 2018
3
0
0
Ευχαριστώ πολυ για την απάντηση , το γνωρίζω απλά επειδη εχει περίπου 65-70€ θα με ενδιέφερε και μεταχειρισμένο σαν ανταλλακτικό, γιαυτο και αν ξερει κάποιος που θα το βρω θα βοηθούσε πολυ. Εγω εχω βρει λοιπόν μεταχειρισμένο μονο το κουμπί του ecostart γιαυτο ρωτάω αν κανει αυτο.
 

nexus

Vip Team
Pro Member
Jul 2, 2013
550
12
18
Αθήνα
Εδώ είναι ένας διακόπτης στα 50 https://www.car.gr/parts/view/12590162-electrical-and-electronics-ford-fiesta
 

Hliaspap96

Original poster
Newbie
Mar 22, 2018
3
0
0
Το εχω δει κι εγω, απλά αυτο δεν ειναι μεταχειρισμένο γιαυτο εχει 50€ ενω το κουμπί που βρήκα ειναι στα 20€ γιαυτο προσπαθώ να μάθω αν κανει τη δουλειά του.
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
To πιο πιθανό είναι ότι έχει σχεδιαστεί για να μην ταιριάζει η φύσα. Για να μη γίνει λάθος από απροσεξία.
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread