Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

Johnster

Original poster
Member
Aug 17, 2015
140
2
18
Καλησπέρα μία ερώτηση όταν το αμάξι σβήνει από δική μου υπαιτιότητα πχ έχω ταχύτητα και αφήνω συμπλέκτη αν το μιζαρω αμέσως μπορεί να μην πάρει δηλαδή να ακουστεί ένας ήχος του στυλ γυρίζει η μίζα αλλά δεν δίνει η μπαταρία με πατημένο συμπλέκτη χωρίς ταχυτητα. Αν περιμένω ένα λεπτό θα πάρει μετά. Είναι πρόβλημα ή πχ είναι θέμα δεν ξέρω εγκεφάλου η ασφάλεια ς; Μπαταρία καινούργια σχετικά να ενημερωσω
 

The Ace

Hero Member
Vip Team
Nov 20, 2015
1,311
182
63
50
Αθήνα
Γυρνάς το κλειδί στο Off, ή από το Accessories πας κατευθείαν να το βάλεις μπροστά ? Περιμένεις να σβήσουν τα λαμπάκια του ελέγχου στο ταμπλώ ?
 

Johnster

Original poster
Member
Aug 17, 2015
140
2
18
Το βάζω κατευθείαν δεν το περνάω από την μεσαία θέση που ανάβουν τα λαμπάκια και σβηνουν
 

The Ace

Hero Member
Vip Team
Nov 20, 2015
1,311
182
63
50
Αθήνα
Αν μπορείς, κάνε μια δοκιμή, άστο να σβήσει, γύρνα στο off, γύρνα acc, άσε να κάνει έλεγχο, και μετά start με το κλειδί, λογικά πρέπει να πάρει κατευθείαν. Αν όχι, τότε όντως υπάρχει κάποιο πρόβλημα....
 

yannis_s

Hero Member
May 10, 2010
1,397
5
38
39
νεα αγχιαλος
αν δεν κλεισεις το διακοπτη τελειως να ξανακανει τσεκ απλα σβηνει τα λαμπακια και δεν γυρναει την μιζα.
 

Johnster

Original poster
Member
Aug 17, 2015
140
2
18
Λογικά θα πάρει γιατί ποτε δεν το αφήνω να κάνει το τσεκ.το γυρνάω οff και το βάζω μπρος με την μια χωρίς να το αφήσω να κάνει τσεκ στην δεύτερη σκάλα
 

yannis_s

Hero Member
May 10, 2010
1,397
5
38
39
νεα αγχιαλος
κακος το κανεις αυτο.οταν το βαζεις αμεσως μπροστα δεν προλαβαινει να κανει το τσεκ η αντλια και δινει εντολη να παρει μπροστα με την αντλια να πρεσαρει με πιεση. για αυτο και οταν παιρνει ετσι μπροστα σηκωνει πολλες στροφες
 

Johnster

Original poster
Member
Aug 17, 2015
140
2
18
Είχα ρωτήσει έναν βλακα μηχανικό και μου είχε πει ότι δεν υπάρχει θεμα το ιδιο ειναι βασικά για αυτο την έπαθα ετσι
 

Johnster

Original poster
Member
Aug 17, 2015
140
2
18
Κατι ακομα..σε λακουβες μου φαίνεται η μάσκα το πλαστικό δηλαδή μπροστά χτυπάει σε κάτι μεταλλικό.δηλαδη σε δρόμο με μικρά σαμαρακια σαν να ταλαντεύεται η μάσκα πίσω σε ενα μεταλλικό ήχο.ο προφυλακτήρας ειναι κουμπωμενος κανονικά
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Γιατί δε διαβάζετε το manual του αυτοκινήτου; Γράφει κάπου ότι βάζεις το κλειδί στο διακόπτη και γυρνάς κατευθείαν μίζα;
Τι είναι τα αυτοκίνητα του 20xx, datsun του 1970 που τα έβαζες μπρος και με μανιβέλα αν χρειαζόταν;  tease
 

Nikitoudis

New member
Apr 3, 2016
51
0
6
Πύργος
Μοντέλο
MK6.5
Η σωστή διαδικασία σύμφωνα με της οδηγίες είναι να βάλεις το κλειδί , να γυρίσεις στη πρώτη σκάλα και να ανάψουν όσες οι ενδείξεις (θα ακούς και έναν ήχο που νομίζω ότι είναι από την τρόμπα βενζίνης, ίσως λέω και βλακεία) και αφού σβήσουν οι ενδείξεις βάζει εμπρός. Η σειρά άρα είναι βάζεις πρώτη σκάλα , βάζεις ζώνη και μετά βάζει μπροστά. :p
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread