Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

Xeen

Original poster
Rookie
May 25, 2010
25
0
1
46
Τρίκαλα
Τελίκα αποφάσισα να πάρω το φιεστάκι μου κάτω στη Κύπρο..Το θέμα μου είναι .. θέλει τπτ προγραμματισμό ο εγκέφαλος μιας και οι θεμοκρασίες εδώ και η υγρασία είναι στο 36-45 C και 60-100% ? Ευχαριστώ !  :p
 

Lucifer

Hero Member
May 14, 2010
3,282
1
0
θα δείξει...
Δεν νομίζω να χρείαζεται κάτι τέτοιο, αλλά θα το δεις στην πράξη αυτό, θα στο "πει' μόνο του το αμάξι...
 

southern

Maniac Member
May 9, 2010
4,897
3
0
ο εγκεφαλος προσαρμοζεται...νομιζω δεν χρειαζεται κατι τετοιο
 

Xeen

Original poster
Rookie
May 25, 2010
25
0
1
46
Τρίκαλα
Οκ τότε ! Λίγες μέρες μείνανε για να το διαπυστώσουμε.. και ο Θεός βοηθός που λέμε... :-X
 

Vrachos

New member
May 21, 2010
56
0
6
Λάρισα
Δεν χρειάζεται να κάνεις τίποτα εφόσον το αμάξι είναι σε εργοστασιακή μορφή.
Τα ίδια τα εργοστάσια κατά τις δοκιμές εξέλιξης τα δοκιμάζουν σε όλες τις πιθανές συνθήκες.
 

turbomaniac

Hero Member
May 10, 2010
3,937
82
48
44
Ιωάννινα
Vrachos said:
Δεν χρειάζεται να κάνεις τίποτα εφόσον το αμάξι είναι σε εργοστασιακή μορφή.
Τα ίδια τα εργοστάσια κατά τις δοκιμές εξέλιξης τα δοκιμάζουν σε όλες τις πιθανές συνθήκες.

+1000
 

Nos7

Administrator
Moderator
Elite Member
MK7
May 9, 2010
8,942
27
48
40
ΠΕΙΡΑΙΑΣ CITY-ΓΑΛΑΤΣΙ
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK7
    • Administrator
    • Moderator
  • #9
ειχα παει στον Παζαροπουλο στον Κιφησο για την ανακληση που μου ειπαν και με την ευκαιρια τους ειπα να μου βαλουν το καινουργιο λογισμικο επανω στο αμαξι,αυτο που ειναι παρομοιο με του Μοτορσπορτ!! και μου λεει και ο ιδιος,ποιο?αυτο που δινει +5 αλογα?του λεω δν ξερω εαν δινει 5 αλογα αλλα για δες το...
το μεσιμερι που πηγα να το παρω η απαντηση του ηταν οτι δεν υπαρχει αναβαθμιση για το δικο μου μοντελο απο το 2009 που το πηρα!! ??? ???εγω πιστευω οτι δεν ασχοληθηκαν με τπτ αλλο περα απο την ανακληση και ολα τα αλλα ηταν δικαιολογιες!!!
 

grg019

Hero Member
May 17, 2010
2,955
0
0
41
Veria
δεν υπαρχει τιποτα το εψαξα και εγω ειναι νωρις ακομα λενε
 

MozAk

New member
Jan 3, 2011
71
0
0
32
nos7 said:
ειχα παει στον Παζαροπουλο στον Κιφησο για την ανακληση που μου ειπαν και με την ευκαιρια τους ειπα να μου βαλουν το καινουργιο λογισμικο επανω στο αμαξι,αυτο που ειναι παρομοιο με του Μοτορσπορτ!! και μου λεει και ο ιδιος,ποιο?αυτο που δινει +5 αλογα?του λεω δν ξερω εαν δινει 5 αλογα αλλα για δες το...
το μεσιμερι που πηγα να το παρω η απαντηση του ηταν οτι δεν υπαρχει αναβαθμιση για το δικο μου μοντελο απο το 2009 που το πηρα!! ??? ???εγω πιστευω οτι δεν ασχοληθηκαν με τπτ αλλο περα απο την ανακληση και ολα τα αλλα ηταν δικαιολογιες!!!
Θα πάω και εγώ στην τοπική αντιπροσωπεία να ρωτήσω,δηλαδή το μοτορσπορτ είναι πιο δυνατό κατα 5 άλογα?
 

Nos7

Administrator
Moderator
Elite Member
MK7
May 9, 2010
8,942
27
48
40
ΠΕΙΡΑΙΑΣ CITY-ΓΑΛΑΤΣΙ
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK7
MozAk said:
Θα πάω και εγώ στην τοπική αντιπροσωπεία να ρωτήσω,δηλαδή το μοτορσπορτ είναι πιο δυνατό κατα 5 άλογα?

Οχι Μοζακ....εγω ζητησα την αναβαθμηση του μοτορσπορτ που εχει το λαμπακι με το επανω μπλε βελακι στο καντραν για να αλλαξεις ταχυτητα για περισσοτερη οικονομια....αλλα απο μονος του καρφωθηκε και μου ειπε για τα 5 αλογα...καμια σχεση το μοτορσπορτ και τα 5 αλογα!!αλλο το ενα αλλο το αλλο!!
 

MozAk

New member
Jan 3, 2011
71
0
0
32
Α ωραίο και αυτό ενδιαφέρον,θα πάω να ρωτήσω για αυτήν την αναβάθμιση και εάν την μου την κάνουν πράττεις ανάλογα!
 

ChrisFrou

Pro Member
May 10, 2010
674
1
0
14
Αγ.Δημητριος (Αθηνα)
προφανως αυτος που σου ειπε για τα +5 αλογα εννοουσε την νεα εκδοση motorsport που θα βγει στην αγγλια (και μονο ) και θα ειναι 134 αλογα απο το εργοστασιο
 

giannis_suzuki

Pro Member
Oct 17, 2010
384
0
0
εχεις δει πολλους πωλητες να ξερους τι τους γινετε??
ετσι ειχα σπασει πλακα σε αντιπροσωπια της suzuki οταν τον εβγαλα τρελο για το esp...
σε ντιζατο 13αρι επεμενε πως εχει esp.....
εδω μ ειχαν πει πως δεν μπαινουν οι προφυλακτηρες απ το sport στο 13αρι...

πληροφοριακα εβαλα μπροστα πισω χωρις καμια τροποποιηση....
 

turbomaniac

Hero Member
May 10, 2010
3,937
82
48
44
Ιωάννινα
Αν βγαινει στην Αγγλια το μοτοσπορτ με 134 άλογα, τότε σίγουρα θα έχει άλλο πρόγραμμα. Αναβάθμιση δεν ξερω αν μπορούν να περάσουνε, αλλα σίγουρα μπορούν να "σβησουν" το μαμα προγραμμα και να κανουν επαναπρογραμματισμό του εγκεφαλου σαν να είναι το μοντελο σας το motosport. Αυτο βεβαια, εφόσον τους δώσει η ford αγγλίας την δυνατότητα να κάνουν επαναπρογραμματισμό στην motosport έκδοση (τους δώσει δηλαδή το πρόγραμμα του motorsport)
 

mpokwsths

Member
May 20, 2010
202
0
0
Δεν υπάρχει αγγλικό motorsport. Το motorsport είναι ελληνική πατέντα και δεν προσφέρει τίποτα παραπάνω. Στην αγγλία υπάρχει το περιορισμένης παραγωγής fiesta s1600 που βγάζει 134 άλογα. Τα βγάζει με διαφορετικό φιλτροκούτι, διαφορετική εξάτμιση και διαφορετικό πρόγραμμα. Δεν είναι μόνο το πρόγραμμα δηλαδή που του δίνει 14 άλογα...
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread