Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

Riordian

Original poster
Hero Member
Dec 30, 2012
1,146
0
36
33
Πιανει 230 το μικρα; Μπραβο του
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Συγνώμη, αλλά τι βατράχι είναι αυτό; Πώς πάει; Χοροπηδηχτό κουάξ κουάξ;  qq qq qq
 

Pa_Nos_1400cc

Pro Member
May 10, 2010
521
0
16
47
Αγρίνιο
kostg said:
Συγνώμη, αλλά τι βατράχι είναι αυτό; Πώς πάει; Χοροπηδηχτό κουάξ κουάξ;  qq qq qq
Δεν είναι τίποτα. Εχτές που διάβαζα το θέμα έλεγε για πόσα άλογα πήγε το abarth  όχι πόσα χιλιόμετρα έβγαζε τελικές όπως λάθος κατάλαβα  με τη πρώτη ανάγνωση, γιατί οι αριθμοί μοιάζουν :p .
τώρα εδώ που τα λέμε ένα micra πάει μέχρι 180
 

nospa

New member
May 1, 2015
69
0
0
31
παιδια εχετε αποψη για το πραγραμμα της celtictuning ?
 

ikskarda

New member
Oct 17, 2013
51
0
0
nospa said:
παιδια εχετε αποψη για το πραγραμμα της celtictuning ?

ΛΟγικα θα αναφερεσαι σε αυτο το προγραμμα ---> http://www.celtictuning.co.uk/component/ctvc/ford/fiesta-2008/petrol/1-0-ecoboost-123-bhp-2008/stage-1#t3-content

Δεν νομιζω να εχει αναφερθει ξανα στο παρον θεμα κατι για την συγκεκριμενη εταιρεια.
Δειχνει υποσχομενο.
 

nospa

New member
May 1, 2015
69
0
0
31
ναι δειχνει καλο και εχει και ενα χρονο εγγυηση, πρεπει να ειναι καλυτερο απο τη revo
 

Riordian

Original poster
Hero Member
Dec 30, 2012
1,146
0
36
33
Και απο λεφτα; Για πάτα αν θες το request quote να μας πουν. Επίσης κάτι λεει για αφαίρεση κόφτη και μεγίστου ορίου ταχυτητας. Το δευτερο το καταλαβαίνω, την αφαιρεση κοφτη όχι και πολύ όμως. Προφανώς εννοούν να ανεβάσουν τον κόφτη κι οχι να τον βγάλουν. Σαν αλογα και παλι ειναι πολλα υποσχομενο, αλλα καθολου αδυνατο. Λογικα για το max νουμερο αλογων μπορει να σου πει να εχεις καποιο περιφεριακο εγκατεστημενο (cooler ή εξατμιση ή και τα δυο)

Dealer έχουν ελλάδα;

Για το st λενε 210 άλογα. Στην μετρηση που δινουν στο δυναμομετρο λεει 230... περιεργα πραματα
 

nospa

New member
May 1, 2015
69
0
0
31
H απαντηση τους σε μειλ μου

Panos,



Thank you for your e-mail. When we develop the software for these we keep long term reliability in mind. We make sure that we are not causing any additional strain to your vehicle.



With regards to warranty, we never say that the remap is 100% undetectable because it isn't. If they wanted to look for the remap and find it, there are ways and means to do so. Saying that, we have not had anyone come back to us and say that their warranty is void from this remap. We have a supplementary warranty with newer vehicles, the conditions can be found below;



Period: The Lesser of:



1.            12 months from the date of installation of the Celtic Tuning product to the Motor Vehicle by a Celtic Tuning Approved Installer; or

2.            30,000 miles as measured on the Motor Vehicle odometer from the date of installation of the Celtic Tuning product by a Celtic Tuning Approved Installer (or by the Customer using a eMotion device); or

3.            the period remaining on the original warranty provided by the Manufacturer of the Motor Vehicle at the time of purchase from new; whichever is the shortest.



The vehicle will be noticeably different due to the high increase in bhp across the whole rev range. These vehicles have terrific engines and are extremely restricted as standard, we are releasing the power of the engine with a small increase to boost pressure and other parameters, all within the tolerances of the engine.



We are currently working on a 6-8 week lead time with our mobile service, the cost of us coming to you is £360.



Regards
 

Riordian

Original poster
Hero Member
Dec 30, 2012
1,146
0
36
33
Καλη η τιμη του, αλλα να μαθεις αν εχει dealer εδω. Αν οχι ειναι λιγο σκουρα τα πραματα ως προς την εγγυηση που δηλωνουν... και δηλωνουν επισης για το 1,0αρη φουσκωμενα νουμερα στα αλογα, για σκετο προγραμμα. Αν τα νουμερα που βλεπω και η καμπυλη που εχουν για το 1,0αρη ειναι οντως αυτη, θα ειναι πολυ καλο.
 

Riordian

Original poster
Hero Member
Dec 30, 2012
1,146
0
36
33
Kομπλέ, εχεις καποια αλλη επιλογη στο κεφαλι σου;
 

Riordian

Original poster
Hero Member
Dec 30, 2012
1,146
0
36
33
Δυστυχως για 1,0αρη δεν εχω δει καποιο με revo, στα ST κάνουν καλη δουλειά ομως. Superchips δεν θα στο προτεινα ιδιαιτερα εγώ.
 

nospa

New member
May 1, 2015
69
0
0
31
ναι και ειναι και πολυ εξυπηρετικοι στη revo, μαλλον για εκει με κοβω λιγο πριν τα χριστουγεννα  ;D Απλα η celtictuning δειχνει καλα νουμερα και εχει και εγγυηση γι αυτο ρωτησα αποψεις
 

cRis

Member
Jun 16, 2013
260
0
16
Riordian said:
Δυστυχως για 1,0αρη δεν εχω δει καποιο με revo, στα ST κάνουν καλη δουλειά ομως. Superchips δεν θα στο προτεινα ιδιαιτερα εγώ.

Στέφανε πες μας εντυπώσεις/εμπειρίες/απόψεις απο superchips!
 

aleks

Member
Apr 20, 2013
197
3
18
2020
της revo παντως στην αγγλια πουλαει σαν τρελο! και απο επιδοσεις φαινεται να ισχυει οτι ταζει
 

The Ace

Hero Member
Vip Team
Nov 20, 2015
1,311
182
63
50
Αθήνα
Λοιπόν, χρειάζομαι λίγο τη συνδρομή των μελών που έχουν ήδη βάλει κάποιο από τα υφιστάμενα προγράμματα, και από ότι διάβασα εδώ μέσα είναι αρκετά. Το βασικότερο για μένα, πέρα από τα επιπλέον άλογα, είναι να κρατήσω την εγγύηση. Από ότι διάβασα και κατάλαβα, μόνο με Mountune γίνεται αυτό. Ο Καρανικόλας είναι μεν ο επίσημος dealer της Mountune στην Ελλάδα, αλλά το πρόγραμμα που βάζει δεν είναι της Mountune, καθώς η Mountune δεν το δίνει επισήμως για το 100αρι, παρά μόνο για τα 125 και 140 μοντέλα.

Τα λέω αυτά γιατί επικοινώνησα με τα γραφεία τους στο UK για να ρωτήσω για τα πακέτα αναβάθμισης για την έκδοση με τα 100 άτια. Στο site αναφέρουν ότι όλα τα πακέτα τους είναι ΜΟΝΟ για τις εκδόσεις με 125 και 140 άλογα, κάτι που μου φάνηκε περίεργο έχοντας δει, ακούσει και διαβάσει ότι ειδικά οι εκδόσεις 100 και 125 είναι σχεδόν πανομοιότυπες.

Και μου απάντησαν λοιπόν ότι, (α) ο Καρανικόλας είναι ο επίσημος αντιπρόσωπος, (β) ισχύει κανονικά η εργοστασιακή εγγύηση με τα δικά τους πακέτα, και (γ) ότι τα πακέτα τους ΔΕΝ μπαίνουν στο κινητήρα με τα 100 άλογα, καθώς όπως μου είπαν

There are a number of key differences (including the turbocharger) between models, which means the upgrades are not compatible with the 100ps model.

Κοινώς ατυχήσαμε όπως το βλέπω εγώ, τουλάχιστον όσον αφορά το θέμα της εγγυημένης αναβάθμισης. Τους είπα φυσικά ότι ελπίζω να έχουν κάποιο πακέτο αναβάθμισης για τα 100 άλογα στα σχέδιά τους για το μέλλον, και μόλις το βγάλουν να μας ειδοποιήσουν ;)

Από ότι έχω καταλάβει, σχεδόν όλα τα υφιστάμενα προγράμματα είναι κονσέρβες, όλα έχουν λίγο-πολύ την ίδια απόδοση, οπότε πρακτικά μένει το θέμα του κόστους και ποιον "εμπιστεύεσαι" περισσότερο σαν μαγαζί, σαν μάστορα, σαν ιστορία...Και βέβαια με όλα αυτά τα προγράμματα ξεχνάς την 5ετή εγγύηση (αν δεν θέλεις να γίνεις κολλητός του Καρανικόλα ;) )
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread