Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Μπράβο. Με το καλό να ολοκληρώσεις τη μόντα σου. Θα σου την πέφτουν δηλαδή τίποτα απλά 120-125άρια στο δρόμο και πλέον θα βλέπουν μόνο την πίσω πινακίδα σου  biggrin
 

ikskarda

New member
Oct 17, 2013
51
0
0
Επιστροφη απο Car Center ... Τοποθετηθηκε το προγραμμα της Rica ... Τα παιδια δε ξερανε ακριβως να μου πουν στα ποσα περιπου αλογα θα ειμαι μετα την αναβαθμιση ... Στο site της Rica τα 100+125 γινοντα 140 και τα 140 γινονται 150 ... Οποτε φανταζομαι σιγουρα το αμαξι πλεον θα παιζει σε αυτο το ευρος .... Παντως σε συζητηση που ειχα με τον νεαρο που χειριζοταν το λαπτοπ μου ανεφερε οτι εχουν αφαιρεθει οι κοφτες 1ης και 2ας ...

Η διαφορα αισθητη στις 2ες και 3ες εχοντας πατημενο το γκαζι με αλλαγες στις υψηλες στροφες.
Μεγαλη ακουστικη διαφορα εχει και το "σκασιμο" πια ... Ισως να οφειλεται και στο νεο φιλτρο και στην τρυπα στο φιλτροκουτι σε συνδυασμο με το προγραμμα ...

Αυτα μεχρι στιγμης ( κατοχος ενος χαμογελου απο την στιγμη που εφυγα απο Car Center )
 

Riordian

Original poster
Hero Member
Dec 30, 2012
1,146
0
36
33
Τίμιο πρόγραμματακι θα σε αποζημιωσει και σε αλογα και σε εξοικονομηση αν αντεξεις να μην το πατας  tease

145-150 αλογα να το υπολογιζεις
 

panosd

Pro Member
Σεπτ. 4, 2011
657
0
16
35
Καλες και γρηγορες βολτες σου ευχομαι!
Καλη και δοκιμασμενη λύση!  ok234
 

Tzimakos

Rookie
Σεπτ. 15, 2013
31
0
6
Παιδιά rica stage 1 το πρόγραμμα για το χιλιαράκι σε τι τιμή βρίσκετε εάν θα μπορούσε κάποιος παρακαλώ πολύ να μου παραθέσει ενα link και επίσης το βάζει ο καρανικόλας ?
 

Riordian

Original poster
Hero Member
Dec 30, 2012
1,146
0
36
33
Διαβασε το θεμα και θα σου απαντηθουν οι ερωτησεις σου
 

ikskarda

New member
Oct 17, 2013
51
0
0
Tzimakos said:
Παιδιά rica stage 1 το πρόγραμμα για το χιλιαράκι σε τι τιμή βρίσκετε εάν θα μπορούσε κάποιος παρακαλώ πολύ να μου παραθέσει ενα link και επίσης το βάζει ο καρανικόλας ?

Αν κοιταξεις τα προηγουμενα posts θα δεις πως πραγματι (οπως εκανα και εγω) ο Καρανικολας και οι μηχανικοι του απο το Car Center τοποθετουν το προγραμμα της Rica ... Η τιμη ειναι περιπου κοντα στα 600 ευρω
 

turbomaniac

Hero Member
May 10, 2010
3,937
82
48
44
Ιωάννινα
ειναι δυνατον να δινουν τετοιες τιμες για να συνδεσουν μια φίσα στην obd, να μεταφέρουν ένα αρχείο και να την αποσυνδέσουν σαν να βαζεις ενα φλασάκι σε έναν υπολογιστή για να μεταφέρεις μια ταινία? Και πόσο να πουλάει χονρική η rica το πρόγραμμα 100 ευρω?  

Όταν όλα έχουν πέσει στην Ελλάδα τα προγραμματα έχουν όσο το 2007. Μετα παραπονιούνται γιατι δεν έχουν δουλειές....
 

Riordian

Original poster
Hero Member
Dec 30, 2012
1,146
0
36
33
δεν πληρωνεις τα παιδια στον καρανικολα για την τοποθετηση... μονο το προγραμμα... κοιτα εξωτερικο τι τιμες παιζουν ΟΛΕΣ οι εταιριες... mountune ζηταει για το ST 1000ρικο... το εγχωριο προιον των 350 να το εμπιστευτω καλυτερα απο του εξωτερικου δηλαδη;
 

turbomaniac

Hero Member
May 10, 2010
3,937
82
48
44
Ιωάννινα
Riordian said:
δεν πληρωνεις τα παιδια στον καρανικολα για την τοποθετηση... μονο το προγραμμα...
Αμα δεν βγαζανε απο το προγραμμα δεν θα το πουλάγανε.

εγχωριο και εξωτερικό το ίδιο είναι. Και οι εγχώριοι έτοιμα απο το εξωτερικό τα παίρνουν. Και παλι χρεώνουν 350 ευρω για κάτι που παίρνουν με 50 (έχουν αγοράσει βεβαια και τον εξοπλισμό που κανει 2500, αλλά τόσα χρόνια έχουν κανει απόσβεση και με το παραπάνω)

Δυστυχώς όπως έχω ξαναπεί στα προιοντα "παθους" βαράνε όσο θέλουνε και φυσικά βαράνε παντού και ειδικά στα προγράμματα υπάρχει τρελό καρτελ.

Αλλα είναι κρίμα για τα παιδάκια που παιρνουν 300 ευρω το μήνα, τετοιες τιμές ειναι ληστεια!!!

Τωρα βεβαια θα μου πείς και τί να κάνει κανείς?. Για μενα καλύτερα να μην βαλεις καν προγραμμα. 
 

fiesta77

Pro Member
May 9, 2014
331
9
18
Πειραιας
Συμφωνώ με Turbomaniac. Η Car center  υποτίθεται ότι διατηρεί την εργοστασιακή εγγύηση γιαυτό το πουλάει σε τσιμπημένη τιμή.
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
Παιδιά οι τιμές όπως καταλαβαίνετε τις επιλέγουν εκείνοι.
Τώρα αν θέλει να πληρώσει τα λεφτά θα το κρίνει ο ιδιοκτήτης του βάση της τσέπης του και βάση αυτά που μπορεί να προσφέρει...

Μην μου συγκρίνεται όμως την κάθετη μονάδα που ταίζει τόσα στόματα με έναν προγραμματιστή που είναι μόνος του
 

Riordian

Original poster
Hero Member
Dec 30, 2012
1,146
0
36
33
παιδια... μπειτε στο σιτε και δειτε ποσα ζηταει η ρικα οριστε και το σιτε www.rica.nl ειναι... μπειτε δειτε ποσα ζηταει και ξανασυζηταμε... δεν ειναι τιμες καρανικολα ξαναλεω. Τωρα πειτε οτι θελετε... και ΞΑΝΑλεω οι αλλες εταιριες εξωτερικου ποσο τα πουλανε; Υποψιν το ρικα οπως και τα περισσοτερα πλεον το βαζεις και μονος σου αν θες
 

turbomaniac

Hero Member
May 10, 2010
3,937
82
48
44
Ιωάννινα
νομιζω οτι καταλαβαινετε τι θελω να πω. Δεν φέρομαι κατα της ρικας ή του Καρανικόλα συγκεκριμένα. Οι τιμες που πουλανε είναι εξωφρενικές για την δουλειά που εχουν κάνει. Αυτο είναι που δεν μου αρέσει και όχι η rica (και η κάθε rica). Στην τελική αυτοι χάνουν γιατι αν απέβλεπαν σε ένα πιο λογικό κέρδος ανα πρόγραμμα θα πουλούσαν τοσα περισσότερα προγράμματα που θα έβγαζαν πολλά παραπάνω απο αυτα που θα βγάλουν τωρα. Είναι θέμα κακού μάρκετινγκ του τύπου "ότι φάμε ότι πιούμε και ότι αρπάξει ο κ@λος μας" το οποίο σε καμία περίπτωση δεν πρέπει να υποστηρίζουμε, δεδομένης της κατάστασης της χώρας μας. Το λέω αυτό επειδή έχω φίλο προγραμματιστή και γνωρίζω τι προυπάρχει πριν φτασει ένα προϊον στον πελατη.
 

yannis_s

Hero Member
May 10, 2010
1,397
5
38
39
νεα αγχιαλος
θα διαφωνησω μαζι σου φιλε μου. το καθε τι πρεπει να πληρωνετε. και ειδικα αν μιλαμε για τετοιες δουλειες. το τμημα μαρκετινγκ κραταει τηντιμη εκει για καποιους σκοπους. και ο σκοπος ειναι να μην αντιγραφετε απο τον καθε ενα η δουλεια της εταιρειας.
 

turbomaniac

Hero Member
May 10, 2010
3,937
82
48
44
Ιωάννινα
yannis_s said:
θα διαφωνησω μαζι σου φιλε μου. το καθε τι πρεπει να πληρωνετε. και ειδικα αν μιλαμε για τετοιες δουλειες. το τμημα μαρκετινγκ κραταει τηντιμη εκει για καποιους σκοπους. και ο σκοπος ειναι να μην αντιγραφετε απο τον καθε ενα η δουλεια της εταιρειας.

που ακριβώς είπα οτι θα πρεπει να βάζουμε τσάμπα πρόγραμμα?
 

OPTION-X

Member
Σεπτ. 26, 2014
115
0
16
Ηρεμία παιδιά!!! :) Η Rica έχει κοστολογήσει το πρόγραμμά της και ο Καρανικόλας το ίδιο. Απο εκεί και πέρα, το μόνο που θα πρέπει να μας απασχολεί είναι αν είναι καλό και αξιόπιστο και όποιος θέλει και μπορεί, το βάζει.
Τα πάντα έχουν μια τιμή ;) Δεν μας είπαν να το βάλουμε με το ζόρι!!!
Και κάτι άλλο. Η αγορά διορθώνεται απο μόνη της. Κάποια στιγμή αν συνεχιστεί αυτή η κατάσταση στη χώρα μας, που θα συνεχιστεί, θα πέσουν οι τιμές. Δείτε και τα αμαξάκια μας, στην Αγγλία είναι αρκετά ακριβότερα απο εδώ ;)
Μόνο και μόνο για να μποροιύμε να τα αγοράσουμε!!
 

nis600rr

Rookie
Apr 3, 2015
26
0
0
37
Αθηνα
Ερωτηση σχετικα με το προγραμμα: Απο την στιγμη που θα βαλεις προγραμμα, δεν υποτιθεται οτι θελει αυστηρα 100αρα βενζινη? Δεν θα τρελαινεται στα πυρακια?
Ειμαι σε πολυ σοβαρη σκεψη να βαλω και εγω μολις περασω τα 10000 χλμ, αλλα με προβληματιζει αυτο...
Και αλλη μια ερωτηση, οντως βελτιωνει καταναλωση αν δεν το σκιζεις?

Σορρυ αν εχει ξανασυζητηθει, αλλα δεν εχω χρονο να διαβασω και τις 58 σελιδες..
 

Riordian

Original poster
Hero Member
Dec 30, 2012
1,146
0
36
33
Αν τις διαβαζες θα ειχες θετικες απαντησεις και στα δυο σου ερωτηματα...
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread