Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

giostau

Original poster
Newbie
Jun 7, 2010
5
0
0
Καλησπέρα,

έχω πάρει ένα adaptorάκι ODBII (το γνωστό ELM327) και σκέφτομαι να το έχω μόνιμα κουμπωμένο στο fiesta

Αρχικά, υπάρχει κάποιος λόγος να ΜΗΝ το έχω μόνιμα πάνω;

Εφόσον δεν υπάρχει πρόβλημα, έχει κανείς καμιά ιδέα πώς να το κάνω; Το πρόβλημα είναι ότι δεν χωράει να κλείσει το πορτάκι... Δεν μπόρεσα να βρω τρόπο να το βγάλω χωρίς να το κόψω από κάτω...
Υπάρχει καμιά ιδέα;

Ευχαριστώ!
 

alpapahr

New member
May 23, 2015
66
0
6
34
www.zygos-artas.gr
Καλησπέρα φίλε, δε χρειάζεται να κόψεις κανένα πορτάκι, μπορείς εύκολα με ένα καλώδιο obd2 extension να το έχεις μέσα στο ντουλαπάκι. Εγώ έχω πάρει αυτό και κλείνει κανονικά το πορτάκι.

http://www.ebay.com/itm/Generic-Flat-Thin-16Pin-Male-to-Female-OBD2-Extension-Cable-Connector-40CM-/322631383497?epid=2157768759&hash=item4b1e5439c9:g:jKIAAOSwIWZZguWG

Τώρα για μόνιμα πάνω καλύτερα να περιμένεις και από τα άλλα μέλη απάντηση! Εγώ συνήθως το χρησιμοποιώ σε ταξίδια και σε καμία πιο γρήγορη βραδινή βόλτα.
 

Nos7

Administrator
Moderator
Elite Member
MK7
May 9, 2010
8,942
27
48
40
ΠΕΙΡΑΙΑΣ CITY-ΓΑΛΑΤΣΙ
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK7
    • Administrator
    • Moderator
  • #3
εγω εχω μονιμα ενα οργανο που δειχνει πληροφοριες για το αμαξι και δεν μου κλεινει το ντουλαπακι...πηρα ενα κατσαβιδι και στο πλαι τις φυσας αριστερα και δεξια εχει 2 αυτακια...εαν τα πιεσεις προς την μερια τις φυσας θα παει πιο μεσα...μετα βγαζοντας το elm θα ξανακουμπωσουν τα αυτακια στην θεση τους και θα ειναι ετοιμη για να βαλεις ξανα οτι αλλο θελεις ;)
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread