Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

The Ace

Original poster
Hero Member
Vip Team
Nov 20, 2015
1,311
182
63
50
Αθήνα
Ένα σχετικά περίεργο πρόβλημα, που προσωπικά δεν το έχω ξανασυναντήσει. Εδώ και αρκετές μέρες, *κάποιες* φορές την ώρα που βγάζω ταχύτητα (κυρίως στη 2α το έχω παρατηρήσει), η αποσύμπλεξη δεν γίνεται εύκολα και άνετα, με την αίσθηση του "ξεκουμπώματος" που πρέπει να έχει κανονικά, αλλά νιώθω σαν να σπρώχνω το μοχλό μέσα από κάποιο λάστιχο, δηλαδή έχει παραπάνω αντίσταση και δεν κάνει το "ξεκούμπωμα" που περιμένεις όταν φτάσεις στη νεκρά. Και επειδή δεν κάνει αυτό το "ξεκούμπωμα", δεν μπορείς να καταλάβεις και που ακριβώς είναι η νεκρά.

Αυτό μπορεί να το κάνει 3-4 φορές συνεχόμενες, σε 1η και 2α σίγουρα (δεν έχω ακόμα δει αν το κάνει εκείνη τη στιγμή και σε 3η) και ξαφνικά, στην επόμενη αλλαγή, να επιστρέψει στην κανονική συμπεριφορά, όπως δηλαδή πρέπει να συμπεριφέρεται.

Δεν νιώθω κάποια διαφορά στην συμπεριφορά του κιβωτίου, οι σχέσεις μπαίνουν και δουλεύουν κανονικά, χωρίς άλλους ήχους, θορύβους κλπ, και γενικά δεν παρατηρώ κάποιο άλλο πρόβλημα, παρά μόνο αυτό, και μάλιστα σποραδικά, δηλαδή δεν είναι μόνιμο.

Μπας και είναι κάτι απλό, π.χ. σύνδεσμοι/ντίζες ή κάπου να βρίσκει από κάτω ?
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Ανοίγεις το καπάκι που βρίσκεται μπροστά στο κιβώτιο ταχυτήτων και βλέπεις μήπως κάτι δεν είναι συνδεδεμένο σωστά.
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread