Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

ThanassisD

Original poster
MK7
Newbie
Jun 30, 2021
3
0
1
Μοντέλο
MK7
Χαιρεται!

Είμαι κάτοχος ενός ford fiesta του 2009. Εδω και τρεις μήνες περίπου, από τότε που έκανα service και μεταξύ άλλων καθαρισμό μπεκ, το αυτοκίνητο δυσκολεύεται να πάρει μπρος για το χρονικό διάστημα απο κανα μισάωρο μεχρι και τουλαχιστον 3-4 ωρες, αφού το σβήσω. Οταν είναι κρύο, το πρωί για παράδειγμα, παίρνει μπροστά κανονικοτατα. Σημειωτέον ότι πριν το service δε μου το έκανε.

Υπάρχει περίπτωση να χει γίνει κωλοδουλεια στον καθαρισμό των μπεκ;

Υπάρχει περίπτωση να φταιει η τρόμπα βενζίνης;
 
May 27, 2020
170
28
28
26
Μοντέλο
MK6
Εαν ειναι τα μπεκ ή η αντλια δεν βλεπω τον λογο να στο κανει μετα απο λιγες ωρες και οχι την επομενη μερα, θα ηταν μονιμη βλαβη, πιθανως να βρισκεται αλλου το προβλημα
 

mk6car

Pro Member
Dec 22, 2018
673
154
43
Μοντέλο
MK6
δυσκολεύεται να πάρει
για σου φίλε καλώς ήλθες ! όταν λες δυσκολεύεται τι εννοείς ακριβώς ; μπορείς να βγάλεις ένα βιντεάκι ας πουμε να δουμε τι κανει ακριβώς ;
 

ThanassisD

Original poster
MK7
Newbie
Jun 30, 2021
3
0
1
Μοντέλο
MK7
για σου φίλε καλώς ήλθες ! όταν λες δυσκολεύεται τι εννοείς ακριβώς ; μπορείς να βγάλεις ένα βιντεάκι ας πουμε να δουμε τι κανει ακριβώς ;
Καλως σας βρηκα! Δεν ξέρω αν θα γινει κατανοητο απο βιντεο. Πάντως, κανα μισαωρο απ τη στιγμη που θα το σβησω και για 3-4 ωρες μετα, αν θα παω να το βάλω μπρος, θα παρει αγκομαχωντας. Θα μιζαρει, δηλαδη, οσο το μιζαρεις, και, όταν αφήσεις το κλειδι, θα πάρει αγκομαχωντας. Σε ορισμενες περιπτώσεις, μπορεί να χρειαστει να πατήσεις και λίγο γκαζι. Μετα απο πέντε ώρες, ομως, θα πάρει μπροστά τσακμακι. Και το περιεργο ειναι οτι μου το πρωτοεκανε μετα απο το service...
 

ThanassisD

Original poster
MK7
Newbie
Jun 30, 2021
3
0
1
Μοντέλο
MK7
Δες για βαλβιδα αναθυμιασεων
Το σκεφτηκα κι αυτο αλλα δε μου κανει καποιο θορυβο στην εκκινηση ούτε εχω κάποιο θεμα στο ρελαντι.
 

Giorgos1

Newbie
Feb 12, 2023
4
0
1
Μοντέλο
MK6
Το ίδιο πρόβλημα μου κάνει και το δικό μου. Μηπως βρήκες τη λύση?
 

nicolaos

MK7
Member
Dec 8, 2012
157
8
18
63
ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ-ΚΑΤΩ ΠΑΝΑΓΙΑ ΚΥΛΛΗΝΗ
Μοντέλο
MK7
Το δικό μου 01/2010 ΜΚ7 1600cc 120 έχει πεταλούδα γκαζιού, πρόσφατα την καθάρισα διότι κρύο είχε αρρυθμίες στο ρελαντί μέχρι να ζεσταθεί, μετά λειτουργούσε ικανοποιητικά. Τώρα καθαρισμένο λειτουργεί άψογα και έχει 86000 χιλιόμετρα!
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread