Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

chrisdentalcare

Original poster
Rookie
Mar 10, 2014
40
6
8
Γλυφάδα
Παιδια sos!!! Απόψε παρατήρησα ότι το fiesta (μοντέλο 2013) δεν ανεβαζει πάνω από 2000 στροφές.  Δηλαδή ενώ βάζω τη πρώτη στις 2000 στροφές κομπιαζει......και δεν ανεβαζει στροφες. Βάζω τη δεύτερη ταχύτητα πάλι στις 2000 στροφές κοπιάζει και δεν ανεβαζει άλλο στροφές.  Αυτό συμβαίνει σε όλες τις ταχύτητες.  Δεν μπορώ να πάω πάνω από 2000 στροφές.  Δεν μου έχει ανάψει κάποιο λαμπάκι στο ταμπλό. 
Τέλος παρατήρησα ότι όταν πάω να ανάψω τη μηχανή .....θα πάρει μπροστά αλλά σαν να πατινάρει λίγο και καθυστερεί.  Τι είναι ρε παιδια;;;;
 

ilias86

Hero Member
Vip Team
MK7.5
May 28, 2011
1,194
22
38
37
Γλυφάδα
Μοντέλο
MK7.5
Μάλλον για κάποιο λόγο έχει μπει σε safe mode ο κινητήρας. Λογικά πρέπει να σου έχει βγάλει κάποιο μήνυμα και στην οθόνη στην κεντρική κονσόλα.
 

thespx

Rookie
Aug 1, 2016
23
0
1
Φίλε μου έτσι όπως το περιγράφεις μάλλον είναι το μπουζί από κάποιο κύλινδρο.
 

Fiestaris

Hero Member
Mar 14, 2016
986
1
18
45
ΑΘΗΝΑ
Είχα ολόιδιο θέμα στο ΜΚ6 μου. Με το ζόρι έπιανα 20 χιλιόμετρα την ώρα και δεν μπορούσα παραπάνω. Με το που άλλαξα μπαταρία, αμέσως όλα οκ. Ναι, περίεργο αλλά έτσι λύθηκε το πρόβλημα μου. Βέβαια, εγώ είχα και μια ένδειξη στο καντράν "EAC FAIL".
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread