Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

bmw5argolida

Original poster
New member
Jan 6, 2011
78
0
6
39
ΝΑΥΠΛΙΟ
δεν ξέρω αν έχει τύχει σε κάποιον από εσάς ή είμαι τόσο γκαντέμης....

Σήμερα πήγα να αλλάξω τα λάδια και μετά την αλλαγή και θέλοντας να μετρήσουμε το λάδι ένα κομμάτι από το δείκτη (πλαστικό) έμεινε μέσα στο καρτερ!!! Μιλάμε για γκαντεμιά. Ο μηχανικός μου είπε δεν είναι ιδιαίτερα επίφοβο αφού υπάρχει φίλτρο στην αντλία λαδιού και στην επόμενη αλλαγή να λυθεί το κάρτερ και να βγει το κομματάκι. Το μέγεθος δεν ξέρω πόσο είναι σίγουρα είναι το κομμάτι από το min μέχρι το max. Εκτός αυτού πρέπει να ψάξω και για νέο δείκτη. Λάδια βάλαμε λίγο λιγότερο απο 4 λίτρα 3,6 για την ακρίβεια αφού αλλάξαμε και το φίλτρο.  Τί να κάνω;;;
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Τι γκαντεμιά είναι αυτή; Αφού ο δείκτης είναι μεταλλικός κανονικά, μόνο το "χερούλι" (ας το πως έτσι) είναι πλαστικό, πώς έσπασε; Εκτός κι αν στα diesel είναι όλος πλαστικός...
 
μην κατσεις να ασχοληθείς. μπορει στην αλλαγη που θα κάνεις να βγει. Ακόμα και αν δεν βγει έχει σίτα που δεν θα αφήσει  το πλαστικο να περάσει στην αντλία. Αν το ανοίξεις το κάρτερ στο κλείσιμο που θα βάλει φλατζόκολα, τα περισσέματα πάλι θα πέσουν μέσα στο κάρτερ...
 

aggsta

Newbie
Jun 9, 2013
9
0
0
46
kostg said:
Τι γκαντεμιά είναι αυτή; Αφού ο δείκτης είναι μεταλλικός κανονικά, μόνο το "χερούλι" (ας το πως έτσι) είναι πλαστικό, πώς έσπασε; Εκτός κι αν στα diesel είναι όλος πλαστικός...

Εχει ένα μικρό μάυρο πλαστικό στο κατω μέρος σε σχήμα σταγόνας.
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread