Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

manos.m

Administrator
Original poster
Hero Member
Mar 22, 2015
1,281
47
48
33
Νέο Ηράκλειο
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK6.5
    • Administrator
  • Thread starter
  • #1
Χαζεύοντας κάποια πραγματάκια για την εξωτερική εμφάνιση του Fiestiδιου μου έπεσα πάνω σε κάτι πολύ ενδιαφέρων που έχει να κάνει με την εσωτερική εμφάνιση!
Αναφέρομαι στα ηλιαχτίδα γύρο απο τους 4 αεραγωγούς του κλιματισμού που σε εμένα είναι ανοιχτό γκρι!
Είδα μια φωτογραφία όπου κάποιος τα έχει κάνει στο χρώμα του ανθρακονήματος! το αποτέλεσμα ήταν λίγο καγγουρία αλλά έχω μια ιδέα για το πως θα το ήθελα!
αυτά βγαίνουν και βάφονται ?
μπαίνει κάτι πάνω ?
ξέρει κάποιος τι παίζει ή καλύτερα το έχει κλάνει?

*ίδιο χρώμα έχει και η κονσόλα που δεν με ενδιαφέρει τόσο να την αλλάξω χρώμα αλλά και το δαχτυλίδι στο χειρόφρενο που νομίζω βγαίνει απλά και εύκολα
 

pt1986

Pro Member
Jul 5, 2013
446
3
18
37
manos.m said:
Χαζεύοντας κάποια πραγματάκια για την εξωτερική εμφάνιση του Fiestiδιου μου έπεσα πάνω σε κάτι πολύ ενδιαφέρων που έχει να κάνει με την εσωτερική εμφάνιση!
Αναφέρομαι στα ηλιαχτίδα γύρο απο τους 4 αεραγωγούς του κλιματισμού που σε εμένα είναι ανοιχτό γκρι!
Είδα μια φωτογραφία όπου κάποιος τα έχει κάνει στο χρώμα του ανθρακονήματος! το αποτέλεσμα ήταν λίγο καγγουρία αλλά έχω μια ιδέα για το πως θα το ήθελα!
αυτά βγαίνουν και βάφονται ?
μπαίνει κάτι πάνω ?
ξέρει κάποιος τι παίζει ή καλύτερα το έχει κλάνει?

*ίδιο χρώμα έχει και η κονσόλα που δεν με ενδιαφέρει τόσο να την αλλάξω χρώμα αλλά και το δαχτυλίδι στο χειρόφρενο που νομίζω βγαίνει απλά και εύκολα
πανευκολα βγαινουν ανοιγεις τους αεραγωγούς τραβας με δυναμη και βγηκαν γυρω γυρω απο τους αεραγωγούς ειναι με κλιψακια το κρικακι απο κει και περα τα βαφεις οτι χρωμα θελεις αν θες ομως η καλητερη λυση ειναι να τα κανεις οπως ειπες με carbon αυτοκολλητο  αν δεν θες να τα βαψεις αλλα λογω ζεστου αερα μπορει να ξεκολλήσουν υπάρχει και το αντίστοιχο βιντεο αφαίρεσης τους http://m.youtube.com/watch?v=SRQX8U8i9hU
 

manos.m

Administrator
Original poster
Hero Member
Mar 22, 2015
1,281
47
48
33
Νέο Ηράκλειο
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK6.5
    • Administrator
  • Thread starter
  • #3
Βρήκα το βίντεο και εγώ . Μάλλον θα τα βάψω . Απλά η κονσόλα μου είναι πίο σκούρα και αυτά έχουν για κάποιο λόγο πάνω φολόματα , σαν βρομία αλλά δεν είναι. Οπότε θα βαφτούν. Τώρα απλά θέλω να βρώ το χρώμμα που θέλω ακριβός...
 

manos.m

Administrator
Original poster
Hero Member
Mar 22, 2015
1,281
47
48
33
Νέο Ηράκλειο
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK6.5
    • Administrator
  • Thread starter
  • #4
σήμερα το απόγευμα βρήκα χρόνο να βάψω τα δαχτυλίδια και είπα να ανεβάσω φωτογραφία να μου πείτε γνώμες .για να είναι πιο αντικειμενικές έχω φωτογραφίες και πριν και μετά..

Πριν









Μετά 







 

angel s

Pro Member
Apr 30, 2013
894
0
16
33
Athens
Μανο πολύ ωραιο, εκανες και το δαχτυλίδι στον λεβιε βαλε και μια φούσκα... ;)
Μεγειες... ok234
 

manos.m

Administrator
Original poster
Hero Member
Mar 22, 2015
1,281
47
48
33
Νέο Ηράκλειο
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK6.5
    • Administrator
  • Thread starter
  • #7
θέλω να το αλλάξω αλλά ότι μου αρέσει έχει πάνω απο 60 ευρώ .
Ψήνω ένα δερμάτινο ΜΟΜΟ . Χαζεύω ebay για 2-3 πραγματάκια ένα απο αυτά είναι και ο λεβγές .
 

Aggelos Mpa

Member
May 10, 2010
182
2
0
40
Και το δικο μου αποτέλεσμα,εκανα και την κονσόλα ανθρακί γιατι ηταν ασημί.
 

Nikol@r@s

Administrator
Staff member
Moderator
Mar 28, 2012
773
46
28
19
Αθήνα
    • Administrator
    • Moderator
  • #9
Πολύ καλό αποτέλεσμα,θα κάνεις και την υπόλοιπη ανθρακί?
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Πλάκα πλάκα Άγγελε, μαύρο προ-facelift δεν ήταν το fiesta σου και του άλλαξες ταμπλό με του facelift;
Τώρα γιατί έχεις avatar με άσπρο facelift fiesta;
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread