Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

puma-r

Original poster
Hero Member
May 9, 2010
1,004
0
0
θα ηθελα να ανταλλαξουμε αποψεις σχετικα με την αγορα αυτοκινητου!το διλημμα ειναι αναμεσα σε τρια αυτοκινητα και θα ηθελα να ακουσω και τη δικη σας γνωμη! ;)
1.saxo vts
2.rallye 16v
3.punto gt
 

chris40

New member
May 15, 2010
89
0
6
35
ο πατέρας μου έχει GT του 95 τ αμάξι είναι full μαμά και ξυραφιάζει,σίγουρα πιο γρήγορο απο τ άλλα δύο λόγο του turbo
 

puma-r

Original poster
Hero Member
May 9, 2010
1,004
0
0
πηγα σημερα και ειδα ενα 98αρι GTκαι ηταν ψιλοτροπετακι,κριμα γιατι απο τις φωτογραφιες εδειχνε πολυ ωραιο!!!
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
ρε αντωνη,αραξε ρε,παρε ενα fiesta σαν το δικο μου,να το χαιρεσαι και εισαι οκ,μην μπλεξεις με 10 τιας αμαξι
 

m@kro

Maniac Member
May 11, 2010
4,440
56
48
43
Βόλος
για το fiat θα πω ότι έχει όντος 1 μοτέρ που είναι όλα τα λεφτά αλλά δεν έχει τιμόνι και το πάτημα.για τα άλλα 2 θα πω τα ίδια αφού είναι ολόιδια και σε σκάφος και μοτέρ. έχουν τιμόνι που όπου το στρίβεις εκεί πάει, ένα μοτέρ αξιόπιστο και φτηνά ανταλλακτικά.....
 

puma-r

Original poster
Hero Member
May 9, 2010
1,004
0
0
scorpion said:
ρε αντωνη,αραξε ρε,παρε ενα fiesta σαν το δικο μου,να το χαιρεσαι και εισαι οκ,μην μπλεξεις με 10 τιας αμαξι
δεν αντεχω τοση τεχνολογια!!! ;)ασε που θελω τη ντιζα μου!
 

southern

Maniac Member
May 9, 2010
4,897
3
0
rallaki + 1 και απο μενα!

απλα οτι βρεις να ξερεις οτι θα το εχουν ξεκ....σει δυστυχως :(
 

m@kro

Maniac Member
May 11, 2010
4,440
56
48
43
Βόλος
southern said:
απλα οτι βρεις να ξερεις οτι θα το εχουν ξεκ....σει δυστυχως :(
+1
βασικά όλα είναι ξεσκισμένα....
 

panos.l

Pro Member
Aug 9, 2010
476
0
0
ΑΘΗΝΑ
www.fordliatiras.gr
Και γω ραλάκι θα αγόραζα.Αλλά θα συμφωνήσω και με τον Ιάκωβο!!Αλλά στην τιμή θα υπάρχει αρκετή διαφορά πιστεύω...
 

AndreasA

Hero Member
Jan 20, 2011
2,886
0
0
άρης
Αναμεσα στα 3 θα επερνα το vts γιατι ειναι πιο φουλ απο τα αλλα δυο, πιο φτηνο σχετικα και πιο αμαξι σε σχεση με το rallye. το GT πολυ ζημια κ πολυ ρηγμα. αυτη ειναι η γνωμη μου.
 

st88

Rookie
May 13, 2010
37
0
6
εγω θα επαιρνα 106 rallye  η  saxo vts 3φυσο δλδ απο 2001 κ πανω.αλα γενικα πρεπει να το βρεισ σε καλη κατασταση κ μαμισιο για μενα :)
 

turbomaniac

Hero Member
May 10, 2010
3,937
82
48
44
Ιωάννινα
puma-r said:
θα ηθελα να ανταλλαξουμε αποψεις σχετικα με την αγορα αυτοκινητου!το διλημμα ειναι αναμεσα σε τρια αυτοκινητα και θα ηθελα να ακουσω και τη δικη σας γνωμη! ;)
1.saxo vts
2.rallye 16v
3.punto gt

κανενα απο τα παραπάνω.

χοντα CRX, CRX del sol, CIVIC EG6 VTEC!!!!

μεταλα απο αμερική όπως καναμε με τον νίκο, GT30, sto 0.8 340 άλογα και αντε γεια τα υπόλοιπα. Τα πουντο δεν βγάζουν δύναμη γιατι είναι 1400 οκταβάλβιδα, τα σαξο και ραλί, κάνουνε περίεργα στον δρόμο και δεν αντέχει η μετάδοση τους πάνω απο 200 άλογα.
 

king207

Member
Nov 29, 2010
101
0
16
38
Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί οι περισσότεροι είστε offtopic αφου το παιδι έδωσε συγκεκριμένς επιλογές και ζητάει γνώμη γι αυτές τις 3 επιλογές  ;)

εγώ θα σου έλεγα να πας ανάμεσα σε 106 κ saxo. Ειναι πιο αξιοπιστα απο το gt, βρισκεις ανταλλακτικα κ στο περιπτερο, φθηνή συντήρηση, απο τους καλύτερους κινητηρες που έχει βγάλει η psa, θα τα χεις κ για πλάκα κάτι civic κ fiestakia που διάβασα πιό πάνω.  ;)
βέβαια υπάρχει το μείον οτι λόγο ηλικίας δυσκολα θα βρεις κάποιο με μη ξεσκισμένη καρότσα, οπότε κοίτα να βρείς οσο πιο μαμα γίνεται.
 

AndreasA

Hero Member
Jan 20, 2011
2,886
0
0
άρης
king207 said:
Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί οι περισσότεροι είστε offtopic αφου το παιδι έδωσε συγκεκριμένς επιλογές και ζητάει γνώμη γι αυτές τις 3 επιλογές  ;)

εγώ θα σου έλεγα να πας ανάμεσα σε 106 κ saxo. Ειναι πιο αξιοπιστα απο το gt, βρισκεις ανταλλακτικα κ στο περιπτερο, φθηνή συντήρηση, απο τους καλύτερους κινητηρες που έχει βγάλει η psa, θα τα χεις κ για πλάκα κάτι civic κ fiestakia που διάβασα πιό πάνω.  ;)
βέβαια υπάρχει το μείον οτι λόγο ηλικίας δυσκολα θα βρεις κάποιο με μη ξεσκισμένη καρότσα, οπότε κοίτα να βρείς οσο πιο μαμα γίνεται.


;) ;) ;) ;)

ετσι ειναι τα πραγματα. συμφωνω..   ;D :) ;) ;D :) ;)
 

pitbull

Maniac Member
May 13, 2010
6,950
1
0
40
παντού και πουθενά
king207 said:
Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί οι περισσότεροι είστε offtopic αφου το παιδι έδωσε συγκεκριμένς επιλογές και ζητάει γνώμη γι αυτές τις 3 επιλογές  ;)

Aσε να κρινω εγω αν ειμαστε offtopic.
Εδω οτι λεμε το λεμε με καλο σκοπο και οχι απλα για να εχουμε κατι να πουμε.Και μιας και γνωριζουμε τον Αντωνη του τα πρωτεινουμε καλοπροαιρετα,απο εκει και περα αυτος ξερει καλυτερα απο ολους μας τι θα κανει.Η αποψη του καθενα ειναι σεβαστη.
 

king207

Member
Nov 29, 2010
101
0
16
38
pitbull said:
Aσε να κρινω εγω αν ειμαστε offtopic.
Εδω οτι λεμε το λεμε με καλο σκοπο και οχι απλα για να εχουμε κατι να πουμε.Και μιας και γνωριζουμε τον Αντωνη του τα πρωτεινουμε καλοπροαιρετα,απο εκει και περα αυτος ξερει καλυτερα απο ολους μας τι θα κανει.Η αποψη του καθενα ειναι σεβαστη.

συμφωνω φίλε μου αλλα δεν βοηθάς αν του προτείνεις ασχετες επιλογές αφου έχει κατασταλάξει κάπου ! αν είναι με αυτη τη λογική του προτείνω να πάρει το καινούργιο polo GTI κεντάει τ αμαξι.
 

pitbull

Maniac Member
May 13, 2010
6,950
1
0
40
παντού και πουθενά
Δεν θα μπω παλι σε αυτη την διαδικασια.
Ο Αντωνης ξερει μια χαρα,ας του πρωτεινει ο καθενας οτι θελει.Μην χαλαμε το θεμα,τα υπολοιπα θα διαγραφονται αυτοματα.
 

puma-r

Original poster
Hero Member
May 9, 2010
1,004
0
0
χαλαρωστε!ως hondakias εψαξα για vti αλλα ξεφευγουν τα ρημαδια!καθε γνωμη δεκτη ;)οσο για crx φοβαμαι μη τυχον δε βρισκω ανταλλακτικα!το polo gti ειναι πανακριβο! wall
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread