Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

Γιωργος79

Original poster
Member
Oct 10, 2015
122
4
19
Καλησπερα παιδια Χρονια πολλα την ημερα! θα ηθελα να σας ρωτησω κατι.... Εχω το ford fiesta ecoboost 100 hp με 25000 χλμ σε χειροκινητο κιβωτιο ταχυτητων, επειδη ομως η γυναικα μου εχει προβλημα με τις ταχυτητες τις φοβαται θελει αυτοματο και σκεφτομαι 2 πραγματα... η να το πουλησω ως ιδιωτης (δεν ξερω ποσο κοστιζει τωρα μεταχειρισμενο καθε γνωμη δεκτη....) το πηρα 13200 ευρω σκεφτομε γυρω στις 10000! η καπως να το ανταλαξω με την εταιρια με το ecoboost 100 hp powershift και να δωσω μια διαφορα χρηματων! θα ειναι πολυτιμη η βοηθεια σας σε αυτο το θεμα!!!
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
Βασικά να το κάνεις από χειροκίνητο σε αυτόματο δεν αξίζει και καλά κάνεις και δεν το σκέφτεσαι
Αν το πουλήσςις μόνο σου θα πάρεις περισσότερα λεφτά από ότι να το πάρει ένας μαντράς.Αλλά να το κοιτάξεις πρώτα γιατί δεν ξέρεις τι ποσά θα σου πουν
Ένα 10000 καλό θα ήταμ
 

pt1986

Pro Member
Jul 5, 2013
446
3
18
37
Εχει δικαιο ο scorpion το δικο μου ηθελε να το παρει 2500 ευρω ενας μαντρας και το εδωσα 4000 ευρω καλυτερα ως ιδιωτης.
 

Γιωργος79

Original poster
Member
Oct 10, 2015
122
4
19
Κοιτα πως το σκεφτομουν εγω. διορθωστε με αν κανω λαθος... λοιπον πηρα το ford fiesta ecoboost 100 hp το Ιαν του 2014 απο την ford velmar 13200 ευρω, τωρα 3 χρονια μετα εχω κανει 25000 χλμ και ειμαι ψειρας με το αυτοκινητο για ψιλογραντζουνιες να μην ειναι λερωμενο, να το προστατευω απο ηλιο κ.α πολλα, το εχω σαν καινουριο! στο μυαλο μου εχω μια τιμη αξια του αυτοκινητου τις 10000 ευρω. Στο ζητουμενο τωρα.... Αν στην βελμαρ μου ελεγαν οτι στο κοστολογουμε με 9500 ευρω μας δινεις και 5000 Ευρω επιπλεον και αγοραζεις του κουτιου το ford fiesta ecoboost 100 hp το POWERSHIFT (αυτοματο) Θα την εκανα αυτην την διαδικασια! εσεις ποια η γνωμη σας?
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
Κοίτα...
Για μένα επειδή είναι καινούργιο το αμάξι θα το έκανα γιατί αν το βάλεις 10000 κάποιος ιδιώτης θα σου κάνει 100% παζάρι.Για μένα μια η άλλη είναι τώρα που είναι καινούργιο
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread