Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

Στρατηςς

Original poster
Member
May 27, 2020
170
28
28
26
Μοντέλο
MK6
Ειδα σε ενα project απο εδω ενα facelift που ειχε χειρηστηριο για το ραδιο αριστερα του τιμονιου.
1) Αυθεντικο ειναι η πατεντα;
2) Μπορω να βαλω κι εγω στο pro facelift;
3) Υπαρχει καλωδιωση η θελει πατεντα;
Οποιος γνωριζει και θελει να με διαφωτισει
 

George.B.

New member
Dec 9, 2019
82
22
8
Νομίζω ότι ζητάς το ίδιο με εδώ;
https://www.fiestamaniacs.gr/forum/viewtopic.php?f=51&t=7838
 

Στρατηςς

Original poster
Member
May 27, 2020
170
28
28
26
Μοντέλο
MK6
Ναι το ειδα αυτο και το εξαψα αλλα βρηκα κατι φισες και καλωδια, μαλλον ανταπτορες αλλα δε σκαμπαζω και πολλα απο ηλεκτρονικα.
Εγω ενδιαφερομαι για το αυθεντικο χειρηστηριο αν ειναι βεβαια συμβατο με το δικο μου μοντελο.
Δε θελω να μπλεξω με after market γιατι αλλαξα και το ραδιο με οθονη kenwood και δεν ξερω ποση πατεντα θα χρειαστει για να δουλεψει εν τελει.
Εσυ εχεις στο δικο σου τετοιο χειρηστηριο;
 

George.B.

New member
Dec 9, 2019
82
22
8
Εμένα είναι τελείως εργοστασιακό και το είχε όταν το αγόρασα.Αλλάζεις mode,σταθμό και τον ήχο πάνω-κάτω.
 

Στρατηςς

Original poster
Member
May 27, 2020
170
28
28
26
Μοντέλο
MK6
Και μηπως γραφει κατι πανω σαν ονομασια η αριθμο τεμαχιου; κατι πολυ συγκεκριμενο δηλαδη για να μπορω να το ψαξω. Εσυ ποια εκδοση εχεις ακριβως;
 

George.B.

New member
Dec 9, 2019
82
22
8
Δεν έχω δει να γράφει κάτι.Εμένα είναι το s αλλά δεν έχω δει την έκδοση.
 

Στρατηςς

Original poster
Member
May 27, 2020
170
28
28
26
Μοντέλο
MK6
Χθες εφαγα πολυ ωρα στο ψαξιμο και ακρη δεν εβγαλα ακομα wall ουτε το αυθεντικο χειρηστηριο καταφερα να βρω, εστω και σε μεταχειρισμενο, ουτε after market, μονο φυσες και καλωδια που δεν ξερω τι κανουν

Αυτο ειναι που ψαχνω και νομιζω υπαρχει και σε focus 1ης η 2ης γεννιας, μπορει εκεινο να ταιριαζει στο δικο μου;

 

George.B.

New member
Dec 9, 2019
82
22
8
Αυτό εδώ είναι που έχεις βάλει.https://www.car.gr/parts/view/25098284-ford-mondeo-00-07-focus-fiesta-xeiristirio-radio-98-av-147-ac
Λογικά αν έχει υποδοχή στο τιμόνι σου θα κάνει.Καλό είναι αν δεν γνωρίζει κάποιος εδώ να κάνεις μια ερώτηση ίσως στην ford ή σε κάποιο εξουσιωδοτημένο για να μην τα πάρεις και σου μείνουν.
 

Στρατηςς

Original poster
Member
May 27, 2020
170
28
28
26
Μοντέλο
MK6
Επιτελους 22xxx αυτο εψαχνα τοσες μερες. Θα ξηλωσω αρχικα το πλαστικο γυρω απο το τιμονι μηπως και υπαρχει καλωδιωση και θα ψαξω μετα κατα ποσο ειναι συμβατο με το δικο μου. Με εσωσες φιλε ok234
 

Στρατηςς

Original poster
Member
May 27, 2020
170
28
28
26
Μοντέλο
MK6
Ξηλωσα το πλαστικο γυρω απο το τιμονι και το αποτελεσμα ειναι αυτο. Υπαρχει καλωδιωση για τον διακοπτη και δεν το καταλαβα μηπως;




 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread